Zesileni prijimaneho wifi

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kubaas 15. 7. 2017 15:31

Ahoj,

cekam doma na pripojeni wifi uz pres pul roku, a tak chytam wifi od souseda, ktery bydli vedle v baraku.

Signal vsak obcas vypadava a ja premyslim, co ze svoji strany muzu udelat, abych jej zesilil.

Soused bohuzel neni ochotny nic pro to udelat, uz tak jsem vdecny, ze mam aspon neco.

Premyslel jsem o koupi teto anteny https://www.alza.cz/ubiquiti-airgrid-m5 ... 1.htm?o=22, ale bohuzel se v tom nevyznam a nevim jestli by mi pomohlo.

Pomuze mi tedy tato antena zesilit/zkvalitnit prijimanou wifi?

Muzete mi prosim poradit jak jinak se da zlepsit prijimany signal?

Predem dekuju za odpoved.
Kubaas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 15. 7. 2017 16:29

Soused vysílá v pásmu 5 GHz, že uvažuješ o anténě pro toto pásmo?

Čím to chytáš teď, kde to přijímací zařízení máš umístěné (uvnitř/venku)? O jakou vzdálenost se jedná?
Ano, směrová anténa je krok dobrým směrem, ale 27dBi je už trochu extrém, vhodný na opravdu velké vzdálenosti. Možná by stačila nějaká malá sektorovka s polovičním ziskem a pak by si to chtělo pohrát s jejím umístěním, vyzkoušet za různými okny, na balkóně, na střeše...
Naposledy upravil vladimir dne 15. 7. 2017 16:38, celkově upraveno 1
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kubaas 15. 7. 2017 16:38

Diky za odpoved :).

Mate pravdu, v teto chvili je vysilani 2.4GHz a pouzivam toto https://www.alza.cz/tp-link-tl-ant2408c-d155278.htm.

Antenu mam u okna, zkousel ji i dat za okno, ale zlepseni bylo mizive.

Premyslel jsem ze bych ho presvedcil na 5GHz, z jeho strany minimalni zmena pro me by to mohlo byt zlepseni.

Vim ze to je trochu overkill tech 27dbi ale prislo mi to lepsi nez to podcenit jako v pripade te predesle anteny.

Vzdalenost je 70-100 metru.

Kdyz tedy budu mit 5ghz antenu tak chytat 2.4 je problem?

Rikal jsem si, ze kdyz uz bych mel tuto antenu a chytal bych jinde lepsi signal, tak bych se s tim clovekem mohl domluvit na sdileni nez budu mi internet vlastni.

Doporucil by jste pripadne jinou antenu\reseni?
Kubaas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 15. 7. 2017 16:41

S 5GHz anténou 2,4 GHz nelze chytat.

Přechod na 5 GHz na straně souseda by nejspíš nic nepřineslo, protože soused to má zřejmě uvnitř baráku a 5 GHz prochází přes zdi hůře.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kubaas 15. 7. 2017 16:46

Ok dekuju za info, nemate nejakou antenu na doporuceni? Rozhodne nevadi kdyz bude trochu drazsi\silnejsi.
Kubaas
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Kubaas 15. 7. 2017 16:50

Diky!
Kubaas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 16. 7. 2017 10:04

Na vzdialenost 70-100m cez prekazky (steny) wifi nebude nikdy fungovat dobre (bez problemov) ak su anteny vo vnutornom prostredi. Problem nieje "sila" signalu, ta urobi len to, ze to moze ist rychlejsie. Podstatna je "kvalita" signalu, t.j. kolko chyb obsahuje kazdy paket. Vela chyb zapricini drhnutie, alebo vypadavanie. Smerova antena je lepsia ako vsesmerova. Cez prekazky je vyhodejsia antena s mensim uhlom vyzarovania asi okolo 60 stupnov. To preto lebo signal sa vo vnutornom prostredi odraza od pohybujucich sa objektov (ludia) a to zapricinuje kolisanie signalu aj o viac ako 20dB. V pripade 2 stran to moze byt aj 40dB. Bohuzial anteny s malym uhllom vyzarovanie nebyvaju silnejsie ako 12dBi. Mam to odlaborovane na vzdialenost 20m cez 3 steny a funguje mi to na maximalnu rychlost aku zvlada router. Smerove anteny mam ale na obidvoch stranach.
Takto vyzera ta antena: http://www.ferimex.com/product.php?Antenna_Flat_9

-- 16. 7. 2017 11:26 --

Oprava:
Uhlo vyzarovania som myslel velky, nie maly. Anteny, ktore maju vela dBi maju uhol maly napriklad 10 stupnov, anteny, ktore maju menej dBi maju uhol vacsi, napriklad 60 stupnov. S malym uhlom je problem, pretoze takato antena straca signal castejsie ako antena, ktora ma uhol vyzrovania vacsi.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mike.M 20. 7. 2017 13:40

Jen tak doplnim na okraj sila signalu se da predstavit jako potrubi, a kvalita jako prutok vondy napr. takze sila muze byt velka a potrebuji siroke,a le nemusi tim nic protekat. Napr, a taky naopak sila muze byt mala a kvalita velka ale tenkym potrubim protoze jen urcite mlozstvi ikdyz by se dalo zvladnou vice.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků