Jak vysledovat neznamy upload?

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod budo 26. 8. 2017 14:18

Mame doma wifi-modem-router Huawei HG622u.
Bezny provoz je 2-3 notebooky se systemy W10, W7, Ubuntu. Plus 3 Android mobily.
Dnes jsem od poskytovatele pripojeni zjistil, ze mam ohromny upload. Za 14 dni to udela i tento nepomer 2GB down / 40GB up.
Poradite prosim, jak vysledovat, co ten upload dela? Idealne na urovni modemu. Diky.
budo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1rty 26. 8. 2017 14:27

pripojit sa na dany router a pozriet si statistiky down/upload trafiku? Popripade na notebookoch si otvorit task manager, kartu s Wi-Fi a tam vidis aktualny upload download...
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 26. 8. 2017 15:13

Jak je zabezpečená wifi? Nenaboural se ti tam nějaký soused, který tam nechává běžet torrenty? Doporučuji WPA/WPA2 s dobrým klíčem, vypnuté WPS.

Připoj laptopy kabelem a poznáš to pak podle nepřetržitého blikání ledky, popřípadě vypnutím všech zařízení a vždycky necháš v provozu jenom jedno a budeš sledovat provoz na modemu.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 26. 8. 2017 15:56

Statistiky přenosů skrze LAN porty jsou vidět ve Status > LAN > Ethernet.

S WLAN je to bohužel horší, protože dle manuálu neumí statistiku per MAC, ale jen souhrnnou. Z toho maximálně zjistíš, že na vině je nějaké bezdrátově připojené zařízení, ale ne už jaké konkrétně.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod budo 31. 8. 2017 14:31

Mám odzkoušeno, že na mne není nikdo připojen přes wifi a že to dělá některé z mých zařízení. Trošku jsem doufal, že můj modem právě umí sledovat provoz wifi po MAC adresách ... Zkusím použít WireShark. Díky.
budo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kysa 31. 8. 2017 18:28

není ten router náhodou na veřejné ip adrese? A neběží na něm DNS server dostupný z venku? Zařízení neznám, ale nejde tam zablokovat port 53 na wan? Pro jistotu TCP i UDP.
Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod budo 31. 8. 2017 22:36

Co by to znamenalo? Skype?
Mam pripojeni po kabelu, byvale O2, dnes Vodafone, stale po kabelu outucka. Jak zjistim odpovedi na Tve otazky? Je na to nejaka verejna sluzba, ktera to umi zjistit?
budo
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků