problémy s repeaterem tp link tl wa801nd

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ladomilek 6. 9. 2017 14:53

to že je horší než well, je možné. Jenže místo kde jsem tplink konfiguroval poprvé a potom ještě několikrát zkoušel , je v přímé viditelnosti na root router a i tam to dělalo, že po restartu už se k wifi nešlo připojit -- tudíž souvislost s kvalitou signálu bych vyloučil. Spíš to bych to viděl na něco v nastavení, myslel jsem že tu bude někdo, kdo se věnuje síťařině na profi úrovni a viděl už něco podobného.
ladomilek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 6. 9. 2017 15:02

Sietova uroven je az ta posledna, ktoru by bolo vhodne preskumat. Najprv sa to musi pripojit na hlavny router. Ze by si konecne napisal co sa objavi v tom logu, alebo v logu hlavneho routra? Ak sa ti to nechce opisovat, tak sejvni obrazovku s vypisom logu a niekam (kde nieje potrebne si vytvarat ucet) ju nahraj. Priblizim to lajcky (po lopate): pripojenie wifi znamena to iste ako zastrcenie LAN kabla do konektora. Pokial kabel nezastrcim do konektora zbytocne budem skumat ci mam, alebo nemam nastavene spravne adresy a ake by tam asi mali byt tie spravne.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod herma 6. 9. 2017 18:02

být tebou tak bych přestal rýpat s "profesionálama" a konečně dal nějaké screeny nastavení routeru i toho AP. Máš tam něco blbě nastaveného a prd spolupracuješ.
herma
Junior

Odeslat příspěvekod soban 6. 9. 2017 21:26

Ještě mě napadá nemáš tam někde konflikt IP, některé TP-LINKY jak zjistí kolizi přehodí IP routeru.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ladomilek 7. 9. 2017 12:26

všem díky za rady.
řešení se našlo, stačilo abych si pořádně přečetl vysvětlivky jednotlivých funkcí v pravé části okna.
u položky Fragmentation Threshold: je psáno, že pokud je hodnota nízká, tak to může mít vliv na výkon sítě. No a i když je tam napsáno , že default hodnota je nastavena jako nejvyšší možná-2346, tak fakticky byla nastavena na nejnižší hodnotu, tj. 256. Poté co jsem ručně zvýšil na max hodnotu 2346, se začal repeater chovat zcela standartně a vše funguje jak má.
Nevím, jak přesně došlo k tomu, že byla hodnota na minimu i po přehrání fw, ale stalo se . A je možné , že se stalo nebo stane i někomu jinému, tak doufám , že jsem řešení popsal dost jasně.
ladomilek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 7. 9. 2017 13:19

Je to presne tak ako si to napisal: Může to mít vliv na výkon sítě...
To znamena, ze len ten vykon site bol maly, inak to to fungovalo aj ked pomaly.
hunter21
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků