FTP propojeno s UTP - jde to ?

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Anča001 5. 1. 2018 17:50

Dobrý den,
potřebuji přemístit počítač na druhou stranu bytu a s tím je spojeno i prodloužení síťového kabelu. Teď vypadá zapojení takto: anténa (na střeše) - kabel FTP - "zesilovač" či co to je - PC. Kabel FTP potřebuji prodloužit o 15 metrů. Koupila jsem RJ45 spojku a 15m dlouhý UTP kabel. Spojku jsem dala mezi FTP a UTP (zesilovač až na konec, mezi UTP a PC), bohužel někde je chybka, internet nikde.

Máte někdo radu co s tím? Výkonnější zesilovač? Jinak propojit?
Nesnižuje takovéto propojení rychlost internetu?
Router nechci!!!

Jsem amatér, co vím a co jsem koupila tak pouze na radu googlu a prodavače...

Předem díky za rady!
Anča001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kledr 5. 1. 2018 18:27

Dobry den, to nebude zesilovac ale poe na stp kabelu. Nicemu to nevadi, klidne tu krabicku nechte (je to i lepsi z hlediska napajeni) na puvodnim miste. Odpojte kabel mezi tou krabickou a PC a pripojte tam novy/delsi. Za predpokladu ze cela delka kabelu od PC po antenu na strese nebude vic nez 100 metru. Vam to bude fungovat.

Br
Kledr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anča001 5. 1. 2018 18:49

Díky za radu.
Vyzkoušeno: nový 15m kabel přidán mezi PoE a PC (celkově od antény k PC je to tak 25m) - ale nic, bez internetu.
Že by byl vadný ten nový kabel či spojka? Sice jsem je dneska koupila, ale... Dá se to nějak ověřit?
Anča001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kledr 5. 1. 2018 19:06

Spojka by nemela byt ani treba. Mate ten poe injektor spravne? Zasuvka oznacena poe by mela byt smerem k antene. Kdyz se podivate na kabel ze strany konektoru, mate barvu kabelu serazenou na obou koncich stejne? Nebo prohozene? Je nejake cislo modelu na te krabicce?
Kledr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anča001 5. 1. 2018 19:54

Spojka potřeba je... od antény vede FTP kabel, spojkou je spojen s novým UTP kabelem, pak následuje PoE (na něm je pouze napsáno "power + data") a pak je to připojeno k počítači.
PoE má jenom jeden vstup, zbytek je napevno, takže se to splést nedá. Co se týče barev, tak všechny konce kabelů jsou stejné, jenom u PoE je modrý prohozen se zeleným (ale takhle to fungovalo i předtím, když to bylo spojeno přímo s FTP kabelem).

Snad jsem to dobře popsala.
Anča001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 6. 1. 2018 00:04

Proč propojuješ kabel od antény s tím novým!!!!!!!

Myslím že zde už bylo řečeno jak to zapojit.

Zapoj to jak to bylo a jediné co uděláš že prodloužíš kabel který vedl od té krabičky do počítače. Odpojíš kabel co původně vedl z PC do té krabičky a ten nahradíš delším......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Anča001 6. 1. 2018 13:24

To bych ráda, ale z PoE vede kabel do PC, který je na PoE napojen napevno. Pokud bych prodloužení měla provést mezi PoE a PC, tak bych tam musela dát spojku (tzn. že by od antény vedl FTP kabel napojený do PoE, následovala by spojka a pak by byl UTP , který by celé vedení prodloužil na požadovanou délku, a následovalo by napojení na PC). Tohle jsem už ale taky vyzkoušela a nic.
Anča001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 6. 1. 2018 17:30

Není ten kabel křížený?
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Anča001 6. 1. 2018 17:39

Ne, kabel je přímý (uspořádání "barev" je stejné). I spojka je přímá.
Anča001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 6. 1. 2018 18:11

Prodloužení kabelu který vede z PC pokud je to síťový UTP kabel nemůže mít na to vliv pokud je celková délka kabeláže menší jak 100m!

Takže pokud vrátíš PC spět to funguje a pokud tam vložíš prodloužení tak to nefunguje? Pak je buď vadný kabel, nebo spojka...

A nebo se snažíš propojit nějaké nekompatibilní věci......

Co to vyfotit co je ta krabička, vyfotit její štítky a popisy a vyfotit čím se to snažíš prodloužit ?

Případně za pivko si někoho pozvat kdo to skoukne na místě? A donese si na pokus jiný kabel, spojku......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Anča001 6. 1. 2018 19:03

Taky mě už napadlo, že bude něco vadné. Vyzkoušela jsem ještě jiný UTP, a taky se to nechytlo. Takže asi spojka...sice je nově koupená, ale to nic neznamená. Na "krabičce" nikde žádné štítky nejsou :( Asi si holt budu muset někoho pozvat...

Každopádně díky za čas a rady.
Anča001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 6. 1. 2018 19:06

Možná by stačilo vyfotit ty krabičky...
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kledr 6. 1. 2018 19:16

Taky si myslim, ze fotky muzou pomoci. Taky nezapomente, ze jakmile zapojite napajeni poe injektoru, tak musite chvili pockat nez se nastartuje antena. Blikaji kontrolky u sitove karty PC, jak zapojite kabel? Nebude jsou zhasnute?

Zadejte na pc tohle, a vystup nam poslete
Na klavesnici zmacknete WIN+r
Zadejte cmd, enter
Zadejte do cerneho okna ipconfig/all
To co to vypise dejte sem.
Kledr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 7. 1. 2018 11:27

Jinak kabel od antény musí být zapojen do té krabičky bez jakýchkoliv spojek!

Z té krabičky musíš mít zapojeno napájení do zásuvky.

Pak na tom kablíku co vedl do PC a je tam napevno dáš spojku a do ní dáš nový kabel a ten dáš do PC.

A pokud máš v PC u LAN konektoru ledku tak se musí při zapnutém PC a při zapnutém napájení antény rožnout a nebo blikat!

Pokud se nerožne nebo nebliká je něco špatně.

Taky po zapnutí antény do sítě počkej pár minut než zapneš PC prostě ta anténa se musí spojit s ISP a to nějakou chvilku trvá a mezi tím nemusí posílat korektní data do PC.

A samozřejmě kdyby jsi poslala nějaké obrázky spojky a té krabičky tak i když na ní nic není napsané tak můžeme identifikovat co to je......

Správná spojka vypadá takto:
Obrázek
Skouni zda tam má 8 drátků.....
A kabel musíš zastrčit až nadoraz....
Jinak fakt to máš spojku na UTP kabel JR45 není to třeba na telefon, nebo nějaká rozbočka.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kysa 7. 1. 2018 13:15

Pokud je na tom poe kabel natvrdo, bude to asi toto https://www.mironet.cz/mikrotik-rbpoe-pasivni-poe-pro-routerboard+dp311288/?gclid=EAIaIQobChMIi8-NyenF2AIV1LgbCh2FfgkrEAQYBCABEgI3lvD_BwE#232668154
Pokud vše vrátíš do původního stavu, funguje to? Nejlepší řešení je asi zavolat ISP, ten ví co má udělat a jak to otestovat
Kysa
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků