Miniaturní LAN firewall

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod uziucof 27. 1. 2018 23:31

Chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaký miniaturní firewall, který by měl následující vlastnosti a funkce:

- konektor LAN pro připojení notebooku
- konektor WAN pro připojení internetu nebo lokální sítě
- USB napájení (tedy bez externího adaptéru)
- blacklist/whitelist IP adres včetně masky podsítí, na něž bude zakázáno/povoleno odchozí spojení
- blacklist/whitelist IP adres včetně masky podsítí, z nichž bude zakázáno/povoleno příchozí spojení
- blacklist domén včetně poddomén, které budou blokovány
- nastavení a aktualizace jen pod mojí správou, tedy žádné vynucené aktualizace bez mého souhlasu a odesílání "telemetrie"
- velikost do kapsy

Zatím vše, co jsem nalezl, se buď již neprodává, nebo jde o nějaké bastly či startupy mimo český trh.
Víte o něčem takovém?
uziucof
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 27. 1. 2018 23:59

Za mě bych asi zkusil Mikrotik: https://www.i4wifi.cz/MikroTik-RouterBo ... 1n-L4.html
Splňovat by to mohl všechno. Ikdyž u toho napájení možná narazíš na problém. Sice má USB, ale podle popisu si vezme 3.5W, což při 5V usb dává proud 700mA, což by mohl být problém a tvoje zařízení to nebude zvládat.
Další omezení je, že to má jen 100Mbit ethernet porty, takže Gbit přes to neprotlačíš. A ještě jedno omezení. Nevím kolik těch black/white listů budeš chtít dělat, tak není jisté že to výkonově utáhne na těch portových 100Mbit.
O tom že nastavení může být složité se snad ani nebudu zmiňovat.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor


Odeslat příspěvekod hunter21 28. 1. 2018 09:32

Napis aspon jeden vyhovujuci firewall, ktory si nasiel, nech sa mame od coho odpichnut.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uziucof 28. 1. 2018 12:07

Ten MIKROTIK mAP 2nD vypadá dobře, děkuji - jdu ho objednat :-)

PS: limit na 100 MBit? Mám pořád zvenku WiFi 10 Mbit když zrovna neprší... Lepší připojení v naší díře neexistuje :-(
uziucof
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků