VPN server pro DVR

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KadyX 3. 2. 2018 17:21

Zdravím, potřeboval bych vytvořit VPN server co poběží buď na windows 7 nebo Linux Ubuntu a připojovat se bude router s linuxovým firmware DD-WRT.
situace: mám 2x DVR který potřebuju zasíťovat abych na ně mohl přistupovat z domova. Na objektu je přípojka od O2 a veškeré příchozí porty jsou blokovány na dynamické IP adrese. Takže standartní metoda kterou bych to řešil (Port forwarding) není možná. Potřebuji tedy vytvořit VPN síť, kdy mi doma poběží server a zmíněné 2 DVR budou připojené RJ45 k routeru na kterým běží DD-WRT a ten bude připojen k tomuto serveru přes internet. Doma tedy budu na DVR přistupovat jako v místní síti. Odchozí spojení není blokováno. Nejlepší by bylo řešení OpenVPN. PPTP se mi nasazovat moc nechce. Otázka tedy zní, uměl by mi někdo poradit jak nainstalovat, spustit, vygenerovat potřebné klíče a zprovoznit takovou VPN síť? Popřípadě jiné lepší řešení takové situace za předpokladu že se nubude měnit přípojka a zůstane tedy dynamická IP s blokovanými příchozími porty. Řeším tohle prvně, budu rád za každý nápad.
díkyy ;-)
KadyX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 3. 2. 2018 19:47

A ty máš doma veřejnou IP adresu? Ptám se z důvodu, aby jsi se nesnažil nastavit něco co je nesmyslné. A další otázka, ty chceš aby ti doma ten server na windows nebo ubuntu běžel nonstop? Osobně bych k tomu asi volil raději nějaký router, na kterém spustíš ten VPN server. Bohužel s nastavením ti neporadím. OpenVPN nepoužívám, ale pokud by jsi to zřizoval na tom routeru tak tam celé nastavený bývá záležitost jen vyplnění políček username, password a zaškrtnutí enable vpn server.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod KadyX 4. 2. 2018 20:27

doma mám veřejnou a příchozí spojení neblokované. Nad řešením VPN routeru jsem uvažoval, z hlediska provozu nonstop do budoucnosti to je asi nejlepší řešení.
KadyX
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků