jaky wifi router? cena, glan,

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod audis 9. 4. 2018 10:06

Integrovaná stávající síťová karta je jen 100Mbit. Na Glan router chci glan sitovku.

Na to pcie budu preferovat. Děkuji
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 4. 2018 10:11

Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 9. 4. 2018 11:18

Aha. Potěšilo. To sem nevěděl. Pak sitovku nepotřebuji.

A to že mi správce úloh a ovladače zobrazují v popisu síť 100 mbit, je nepodstatné?
Stávající wifi router je 100 mbit. To je ten důvod?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 4. 2018 11:23

audis píše:Stávající wifi router je 100 mbit. To je ten důvod?

Ano. Pokud připojíš 1Gbps síťovku ke 100Mbps routeru, přepne se logicky do pomalejšího režimu.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 9. 4. 2018 18:59

reaktor:
mnohokráte díky za rekognoskaci mé desky. Zbytečně bych jinak kupoval sítovku. Super! vyřešeno.
----------------------------

Pomohli byste mi prosím vybrat NAS server?
použití: z televize firmy, z stolního pc všechny data, notebook všechny data občas , tablet nebo mobil filmy občas.
požadavky: bez hdd, 2 nebo 4 šachty 3,5" disk (s nevelkým příplatkem 4 šachty), Glan, ten spolehlivý provoz, cena.

Dotaz: lze ve všech NASech nastavit přístupová práva např. takto?
tablet dcera: složka A čtení + zápis, složky B, C čtení, složky D až Z nepřístupné
počítač rodiče: všechny složky pro čtení, kde účet Táta všechny složky pro zápis; účet host čtení složky B a C, složky zbytek nedostupný
jakýkoliv jiný přístoj (hosté na návštěvě u mě doma): všechny složky nedostupné
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 9. 4. 2018 21:39

prý jsou dobré Synology. je to pravda?

Dle recenze tento za 4500 Kč https://www.czc.cz/synology-ds218j-disk ... 83/produkt umí přes USB nasdílet do sítě USB tiskárnu. To bych možná ocenil. A líbí se mi speciální funkce raidu, kdy dokáže z nestejně velkých disků také zrcadlit. Tyto dvě funkce umí všechny Nasy?

-- 09 dub 2018 23:27 --

nebo toto je doporučitelné? Stojí skoro stejně ale má 4 šachty https://www.czc.cz/zyxel-nas542-persona ... 75/produkt
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djkubas91 10. 4. 2018 08:16

Nešel bych jinou cestou než Synology nebo QNAP a min. 2-diskového pole v RAIDu.

Pak už jen záleží, co od toho čekáš za výkon. Na běžné použití stačí ty základní verze, na provozování třeba Plexu (mediální centra) potřebuješ výkonější. Některé dneska už mají i výstup s HDMI a dají se (nevím jak moc dobře) použít jako samostatné MMC s Kodi, u Synology je to tuším verze *play.

Řízený přístup ke složkám je samozřejmostí.


Já osobně mám doma starší verzi Synology DS212j, používám to jen jako úložiště filmů, VPN server a stahovací stanici a plně dostačuje.
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod audis 16. 4. 2018 11:50

Děkuji za odpověď. Objednal jsem synology.

Amatérský dotaz: až ho budu zapojovat, HDD vložit vždy prázdný, nebo klidně zaplněný a data na něm zůstanou?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 16. 4. 2018 12:36

Nas si disk většinou naformátuje tak jak potřebuje, takže všechna data odstraní. Já doporučuji tam dát disk absolutně čistý, pak by ho měl nas i automaticky nastavit a použít. Když na disku něco je, jako např oddíly apod, tak většinou NAS vyžaduje potvrzení že se to má odstranit.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod audis 16. 4. 2018 12:59

Děkuji.
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 21. 4. 2018 20:20

zdravím, prosím o radu, nemůžu zprovoznit NAS server.
Počítač připojen přes GLAN, nová instalace WIN7 32 bit, nový wifi router https://www.czc.cz/mikrotik-rbd52g-5hac ... 99/produkt , koupil jsem ten NAS Synology Ds218j. Po zapojení a zapnutí mě vedl průvodce, nic jsem neměnil, podle návodu Nasu screen https://screenshots.firefox.com/4KyGl3V ... 168.88.249, ale zaboha bod4 nepřipojím sítovou jednotku. Pokus končí chybou SYSTEM WINDOWS SNEMŮŽE ZÍSKAT PŘÍSTUP. screen https://www.dropbox.com/s/79ozxyii9ew9p ... 9.png?dl=0.

přitom z tohoto pc např. teď kopíruju soubory do notasu doma. Dále jestli to je důležité, NAS vůbec nechtěl heslo Domácí skupiny myslím.

Nevíte někdo co s tím? :-( :-[
Naposledy upravil audis dne 21. 4. 2018 20:31, celkově upraveno 1
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kysa 21. 4. 2018 20:29

A přístup přes ip taky nefunguje?
Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 21. 4. 2018 20:32

přístup přes web adresu diskstation:5000 funguje. Jsem v rozhraní.

-- 21 dub 2018 21:36 --

novinka: V Síť se NAs zobrazuje. https://www.dropbox.com/s/soz5m19vdyj27 ... 9.png?dl=0 Nakopírovat soubor tam jde. Když už to je v síti , tak by mi to mohlo stačit. K čemu jsou dvě složky home? Můžu vedle HOME vytvořit vlastní složku?


Jen to mapování nefunguje. Potřebuju to vůbec? Kdy to je dobré? edit: bylo by to mnohem komfortnější, kdybych měl přímo v TENTO PC vlastní složky. Má to nějaké nevýhody?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 22. 4. 2018 00:54

Tak celý problém s tou síťovou jednotkou je že jsi zadal složku "DATA", ale podle toho dalšího screenu, máš na NASu jen složky "home", "homes", "music", "photo", "video" a to je vše. Tj žádná složka DATA není, je tedy správně že se ti jí nedaří napojit.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod audis 22. 4. 2018 08:21

heuréééka. FUnguje je to tak. Nejprve vytvořit v Nasu tu potřebnou složku. D9ky.
----------

další dotaz:
mám složku Děti, podložku Pohádky. Pohádky bych chtěl dát k dispozici do DLNA na televizi. Hledám něco jako "pravým tlačítkem na složku Pohádky sdílet na DLNA". Ale nic takového tu není k nastavení.

zatím vidím, že vše, co je ve složce VIDEOS se zobrazí v televizi. https://www.dropbox.com/s/soz5m19vdyj27 ... 9.png?dl=0 Ostatní složky TV nezobrazí.
Takže: jestli chci Pohádky přehrávat v televizi, tak to musí být ve složce Videos a nikdy jinak, nebo jednodušše do DLNA nasdílím cokoliv v adresářové struktuře nějak nevím jak?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků