Router pro zařízení internetu od píky

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Odeslat příspěvekod Master PC 13. 5. 2018 14:21

Zdravím, uvedu Vás do mojí situace. K babičce na chatu, kde trvale bydlí se chystáme zařídit internet. Chci tedy koupit router s cenovým limitem do 2k na který budou připojená tyto zařízení: mobil,ntb,tv a čas od času nějaká návštěva, když se zastaví nebo vnuci. V okolí chaty jsou wifi jen 3, které k babi nemají ani dosah a navíc jsou starosty, takže volných kanálů bude mraky si myslím. Babi bydlí u lesa v chatě s podkrovím, která je napůl zděná a napůl srubová + je okolo velká zahrada, bylo by fajn kdyby router pokryl i část zahrady poblíž chaty. Díky za radu snad už není potřeba víc info :D
Master PC
Junior

Odeslat příspěvekod polda 13. 5. 2018 16:01

K připojení internetu bude potřeba nějaký modem!! Dle providera (?) a ten může úplně stačit a nebude potřeba pořizovat žádný router.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kysa 14. 5. 2018 19:19

Jak píše polda, záleží jaké bude připojení k internetu. Ale že by jakékoliv zařízení pokrylo dům i zahradu tomu moc nevěřím.
Napiš jaké bude připojení a požadavky na wifi po domku a zahradě. 2,4 nebo i 5GHz? BGN nebo i AC?
Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 14. 5. 2018 22:23

Píše chata, to není barák.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 15. 5. 2018 08:04

Pokud jsou na všechn wifinách nastaveny správně kanály (aby se nepřekrývaly) a šířka pásma o 40MHz, tak jsou už všechny kanály vyčerpány. Ale jestli signál nedosahuje, tak není problém. Skrze suché dřevo se signál WiFi (2.4GHz) dostane snadno i na tu zahradu. A měl by na to stačit modem s wifi od providera.
dj.kure
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků