umístění AP v domě

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hunter21 17. 9. 2018 11:31

=> měření jen jen orientační...
Velmi správne. Môžem prezradiť, že po zaplnení bytu nábytkom to bude zase inak, aj keď možno lepšie ako teraz vzhľadom na umiestnenie AP na strope.
Ďaľšia zaujímavosť je tá, že pri signáli pod -60dBm a v prípade príjmu za prekážou sa začínajú objavovať zvláštnosti ako je napríklad zvýšená citlivosť na pohybujúce sa objekty v byte (ľudia). Prejavuje sa to kolísaním prenosovej rýchlosti, alebo občasnými chvíľkovými zásekmi podľa toho ako dobre je navrhnutá rýchlostná automatika.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 17. 9. 2018 16:01

blaf píše:@soban 2 AP kvůli pokrytí, ne ale pokrytí chodby ale přilehlých pokojů. 1 AP mi ty pokoje nepokryje dobře. Přímo do pokojů jsem to nechtěl dávat abych minimalizoval vystavení osob záření.


Panebože a co toto je za blbost?

Pokud chceš mít wifi v pokoji potřebuješ tam nějakou úroveň záření a je jedno zda bude AP na chodbě a bude vysílat na 100% a nebo si dáš wifi do pokoje a výkon dáš třeba na 50% v obou případech potřebuješ v pokoji nějakou úroveň a u AP na chodbě budeš mít zbytečně velké záření na chodbě.

Jinak každé AP jde vypínat a řítit výkon!

PS. A telefon s výkonem 2W u hlavy u ucha ti nevadí? A každý notebook s wifi který bude 30cm od tebe ti taky nevadí.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blaf 18. 9. 2018 20:41

@soban Ok. Člověku ne vždy všechno hned dojde. Kdybych všechno věděl, tak se neptám. Možná by se to ale obešlo bez té arogance. I přesto díky.

Všem ostatním taky děkuju.
blaf
Junior

Odeslat příspěvekod soban 18. 9. 2018 21:43

Promiň nemyslel jsem to zle ale prostě a jednoduše wifi není jediné zlo - kolem nás je tolik záření že si to neumíš ani snad představit.

Samozřejmě souhlasím s tím aby výkon nebyl zbytečně nastaven na 100% když to spolehlivě třeba chodí na 70% výkonu.....

Jinak řešení je kabel a wifi nepoužívat, ale to moc dobře nejde u mobilních zařízení.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků