Slabé připojení a výpadky routeru TP-LINK WR841ND

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod karlosss18 13. 10. 2018 11:22

Zdravím,
mám delší dobu tuhle klasiku mezi routery a byl dostačující pro mobil. Teď jsem si nedávno koupil Hi-Fi věž do obýváku a přes bluetooth streamuju hudbu z mobilu. Nejen že připojení je špatný, ale taky vypadávalo a při diagnostice v PC mi to hlásilo, že "adaptér ethernet nemá platnou konfiguraci protokolu IP" (stačilo AP akorát vyp./zap. a už to zase šlo na krátkou chvíli). Trochu jsem si pohrál, změnil v nastavení routeru třeba kanál, rozsah signálu, dynamickou IP adresu jsem změnil na statickou a alespoň to "zatím" tedy nevypadává. Ale služba Spotify je pomalá, dlouho se načítají data a skladby se sem tam i zadrhnou. Tak bych se chtěl zeptat a nechat si poradit, jestli je možný, že router mám nastavený třeba nesprávně, nebo už prostě standard N nestačí? V tom případě bych poprosil o tipy na router kolem tisícovky.
V obýváku je síla signálu -64 dBm, což je dostačující, i speed test mi ukazuje dobrý hodnoty: Down-28 Mbits,UP-22. Ale při streamování to klesne na 0,3 Mbits download. Jinak internet mám přes kabelovou přípojku 900 Mbits.
karlosss18
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 13. 10. 2018 12:06

-64 je dostačujúce, ale len vtedy, ak ide prenos bez chýb. Ja dosahujem cez wifi 90 Mbps cez tri steny z routra tplink741 a na USB wifi adaptér pichnutý do stacionárneho PC.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlosss18 13. 10. 2018 12:20

Teď jsem zase pouštěl Spotify přes BT a router přestal komunikovat. Stačilo opět jenom vypnout a zapnout. Přitom výpadku blikala tahle dioda (ostatní svítily bez blikání, viz. pic):

Obrázek
karlosss18
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 13. 10. 2018 12:36

BT vysiela na rovnakom pásme ako wifi a môže sa to navzájom rušiť. Pre súčasné vysielanie BT aj wifi je potrebné mať špecialny ovládač v počítači, ktorý pri vysielaní wifi pozastaví vysielanie BT (a naopak). Možno ho treba len nastaviť. Býva na to konfiguračná voľba: BT coexistence, alebo tak nejak. Táto voľba je v nastavení ovládača len v tom prípade ak máš v počítači kombinovanú kartu wifi+BT.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlosss18 13. 10. 2018 13:48

Já mám počítač připojený pomocí LAN k routeru jako rozbočovač, takže moje PC v tom nehraje žádnou roli. Mám sice PCI WiFi kartu, ale tu nepoužívám.
karlosss18
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 13. 10. 2018 14:39

Tak to mám potom dosť problém identifikovať čo znamená skratka BT v tom tvojom popise...
=> Teď jsem zase pouštěl Spotify přes BT...
Vysvetli teda čo to je a kde ten spotify spúšťaš. Router totiž bluetooh nemá, ten má len wifi.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlosss18 13. 10. 2018 17:35

No bluetooth samozřejmě, ale streaming z mobilu na kterým chytám wifinu. PC s tím nemá nic společnýho. ;)
karlosss18
Junior

Odeslat příspěvekod soban 14. 10. 2018 00:31

karlosss18 píše:Jinak internet mám přes kabelovou přípojku 900 Mbits.


Jednoduše nestíhá prostě to má pomalé CPU.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlosss18 14. 10. 2018 09:46

soban píše:Jednoduše nestíhá prostě to má pomalé CPU.


Myslíš ten router? A jaký bys mi doporučil do tisícovky?
karlosss18
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 14. 10. 2018 10:18

Okrem toho čo som naznačil s počítačom existuje ešte problém aj so zahltením routra ako spomína soban. Dioda, ktorá nebliká je indikácia činnosti wifi. No a existuje ešte jeden problém s týmto (a nielen s týmto) routrom. Niekedy zamrzne a pomôže len reštart. Zamrzne len wifi, LAN funguje normálne.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlosss18 14. 10. 2018 10:22

hunter21 píše:Okrem toho čo som naznačil s počítačom existuje ešte problém aj so zahltením routra ako spomína soban. Dioda, ktorá nebliká je indikácia činnosti wifi. No a existuje ešte jeden problém s týmto (a nielen s týmto) routrom. Niekedy zamrzne a pomôže len reštart. Zamrzne len wifi, LAN funguje normálne.


Já ti děkuji, že mi celou dobu vysvětluješ co je a není špatně, ale já potřebuji řešení. :-D
karlosss18
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 14. 10. 2018 10:47

Riešením je lepší router. Ja za spoľahlivý router považujem jedine Mikrotik, žiadne tplink, D-Link, Asus, Xiamo a podobné. Čo si ty vyberieš je ovšem na tebe. Mikrotik je možné kúpiť aj do 1000 korún.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod saruman 14. 10. 2018 11:58

Typicky amatérske: Internet 1 Gb/s a znehodnotíš ho routrom, ktorý nezvládne ani 100 Mb/s. Šetrenie na nesprávnom mieste!
saruman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizi 14. 10. 2018 14:07

Mizi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuba12345678 14. 10. 2018 15:56

ahoj, Mikrotik je top. Ten odkazovany to spolehlive uroutuje. Jen si to asi budes muset nekym nastavit. Prvne zkus pres easy setup.
https://mikrotik.com/product/hap_ac2#fndtn-testresults
kuba12345678
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků