TP-Link Internet vypadne po zapojeni 3. zariadenia

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JajaK2 19. 3. 2019 20:26

Dobry den,
potrebovala by som poradit.
Mam doma router TP-LINK TL-WR740N.
Az do minuleho tyzdna pracoval bezproblemovo s rovnakymi zariadeniami, s ktorymi teraz robi problemy.
Mam nanho napojeny notebook (thinkpad T480) a mobil.
Ked sa napoji este tretie zariadenie - mobil, tak internet strasne spomali, povedala by som az na nulu, aj 5-10minut nejde, potom zasa minutu ide a tak dalej.
Dialo sa to aj ked som napojila notebook sietovym kablom k routru a cez wifi boli dva mobily.
Ked mam napojeny len notebook a jeden mobil, tak vsetko pracuje bezproblemovo.

Da sa s tym nieco urobit, alebo mam kupit novy router? Ak novy router tak aky? Mal by mat aj 5Ghz? (osobne nepotrebujem az tak obrovsku rychlost ako 5G poskytuje).
Moze dochadzat k preplneniu 2Ghz kanalov? Ked pozriem zoznam wifi aj od susedov, ktore mi pocitac ukazuje tak ich napocitam 8.
Aby sa mi nestalo ze kupim novy router uplne zbytocne :-l

dakujem velmi pekne za rady.
JajaK2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 19. 3. 2019 21:25

Strašne ppoalovať môže aj nový router. Ono je to totiž vlastnosť. Wifi nebolo nikdy navrhované tak, aby spoľahlivo fungovalo za prekážkami akou sú steny. Určité spomalovanie je ale celkom normálne. Teraz nemyslím to strašné spomalenie, aleba také, ža pripojením druhého užívateľa sa rýchlosť rozdelí na 1/2 ak obidvaja prenášajú data plnou rýchlosťou.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JajaK2 19. 3. 2019 22:30

tak to mi je jasne ze wifi prenos nie je taky rychly ako kabel. ale aby mi vypadol internet na kablom pripojenom notebooku, len zato ze sa pripojil druhy mobil cez wifi? zvlast ked sa mi toto nikdy doteraz nestalo. prakticky sa vtedy neda na iinternete urobit nic, proste nejde.
JajaK2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 19. 3. 2019 23:07

Bolo by asi treba overiť, či mobil niečo nevysiela do internetu. Existuje možnosť kedy zahltením uploadu (smerom do internetu) poklesne rýchlosť downloadu (smerom do routra) a to aj dosť rapídne. Neviem či TL-WR740N obsahuje nejakú štatistiku prenosu. Mnohé routre to majú, aby užívateľ mohol vidieť koľko dát prenáša. Bez komplikovaného zisťovania by bolo vhodné si k tomu routru pripojiť iný tlf. Ak to bude robiť aj iný telefón inej značky, tak je vhodé uvažovať o inom routri. Keď to doteraz nerobilo, tak nieje veľký predpoklad, že sa router "zrazu práve teraz" pokazil. Samozrejme vždy je možnosť kúpiť iný router. Veľa ľudí si pochvaľuje Mikrotik.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 20. 3. 2019 21:06

8 wifi sítí nevadí ale neměly by jet na stejném kanále zkontrolovat! , 1 - 13 se musí na 2,4 G vejít.
polda
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků