Straightcore 315

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod orbital2 14. 10. 2010 17:21

Zdravim, mam problem, jsem na konci sveta a dost by se mi hodilo ten router rozchodit.

Verze fw je 1.7.3. To, ze pres den nejde, je mozna zpusobeno zarusenym prostredim. Zkousim to uz pul roku ruzne nastavovat, jde to jak kdy.

Po ruznych restartech se v menu routeru objevil header misto "straightcore wrt-315", "WiFi Adaptér SC-GENERIC". Prestalo jit nastavit natvrdo nizsi rychlost (1 a 2 M..pokud nastavim, je to ignorovano a jede to na 11M). A koruna vseho... router zacal po cca 15-17 minutach v rezimu 2 (NAT router) zamrzat. Prestane svitit kontrolka "wireless" a je hotovo.

Diky moc za rady. Zkusil bych trebas nejaky FW, ale netusim jaky. Straightcore support a upgrade to asi zabalil.
PS.
abych byl konkretnejsi, k zamrznuti routeru zda se dojde presne po 1000sekundach.

jeste dalsi zvlastnost, AP meho ISP neni ve vypise videt, presto, kdyz zadam manualne SSID, tak se na nej pripoji... ostatni AP jsou videt
orbital2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akanahe 20. 10. 2010 16:49

Mno pokud vam to pise SC-GENERIC tak firmware toho zarizeni si mysli ze ho mate neregistrovany .. tudiz pokud nekdo koupi ovislink a frkne tam rovnou tuhle straightcore verzi v7 tak se dle testu firmwaru obevi SC-GENERIC :P a fw bude po urcite dobe odpojovat bridge ci to wifi ..
Nejlepsi je zacit od piky a zacit tam cpat co nejnizsi verzi firmware ..
Nebudu navadet ke kradeni firmare tak tu nepopisi zpusob jak ovislink predelat na straightcore aniz by to psalo SC-GENERIC ci 802.1 wireless ci co (me to pise GWP-301 :P igdyz mam ovislik).

jo a firmware uz na jejich webu neni dostupny a maji tam vetu "under construction" a to uz nejmene pul roku..

Pokud jste poctivy majitel straightcore tak staci zavolat jejich podporu :)
akanahe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orbital2 21. 10. 2010 20:27

skutecne jsem uzivatelem toho 315SC a ne ovislinku nebo cehokoliv jineho

pokud mas kontakt na podporu, tak sem s ni pls, ja vidim, ze zrusili web
orbital2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akanahe 28. 12. 2010 06:28

jejich podpora by mela bejt na ... sales[at]straightcore.net

jo pokud ti to dela a nechces to resit prez support .. oni ti reknou ze to nejde jinak udelat nez ze jim to posles ... ale jde to provest ..

Pokud si opravdovym vlastnikem tak staci preflashovat fw open wrtckem nebo jednim typem placeneho italskeho FW a pak z italskeho preflashovat na nejnizsi verzi ovislinku a pak tam dat stredni verzi (1.3-1.4)pro straightcore. proste musis ve fw prepsat cast dat kde prepises cast firmware kde ta informace je pac pokud se straightcore fw prezkocis verze tak se stane ze first verze jeste nekontrolovala HW a tu informaci tam dodala ta dalsi ... a prezkocenim na treba 1.6.5 se ti stane ze ten fw nenajde to oznaceni HW ve FW :).
A nebo pokud si s tim nechces hrat tak tam nacpi FW 1.4 nebo 1.5 nevim kterej z nich si to uz nekontroluje ...
Pokud by jsi chtel nejaky fw tak nekde mozna mam a i vim kde je na webu zaloha vsech verzi straightcore firmware.

Straightcore FW je supr vec .. lepci nez openwrt nebo Ap-pro a jdou s nim delat kocici kusy :)
umi jak ap mod tak i client mod a i bridge a i router a i switch a i mod Wifi opakovac...
ta verze 1.6 umi i vicero ip na jednom portu mapovani portu atd.. uplne uzasna vec.
1.4 i 1.5 je take pouzitelna .. jen ma par much ..
akanahe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lused 30. 7. 2011 14:34

a reknes tajemny akanahe kde jsou ty straightcore firmware? taky se mi wrt312 zaseklo do modu sc-generic.
Lused
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod machura 4. 1. 2014 11:07

Mam original Strightcore WRT314. Bohuzel, nevim proc, ale jednoho dne prestalo fungovat (FW bylo 1.7.3 CZ). Resp. se zacalo odpojovat http rozhrani a Wifi po cca 16 minutach a je tam SC-GENERIC. Pritom jsem to ani neaktualizoval na nove firmware, ze by se to pri tom slozilo. Zkousel jsem vse mozne, bez uspechu - vlastne, podarilo se mi jen SC-GENERIC zmenit na REALTEK (zkousel jsem OpenWRT - vubec nenabehne) i fw pro Realtek. Jedine, s cim to mohu pouzivat, je dat pres TFTP firmware 1.4.3, jenze v tom nefunguje regulace vykonu. Podpora davno neni. Je nejaka cesta, jak donutit original SC tak, aby pracovalo opet s 1.7.3 CZ ?
machura
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 4. 1. 2014 11:36

Zavez ten starý krám na sběrný dvorek, kam už dávno patří, a kup si za pět stovek nový wifi-router.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod machura 4. 1. 2014 12:40

když nemáš co poradit, tak nespamuj ... takový mám nejraději
machura
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 4. 1. 2014 13:08

Ale to je dobrá rada!

Dnes jakýkoliv router ho strčí do kapsy (pokud nekoupíš něco co se už nevyrábí a leží to 10 let ve skladu).

Opravovat to nemá cenu.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod machura 4. 1. 2014 14:46

jde mi o to, ze jich mam jeste asi 5 jako AP a nechci tedy mit jeden s jinou konfiguraci (co se tyka filtrace MAC adres atd ...). A kupovat 6 novych nechci. Proto chci tenhle nahodit zase do stavu s FW 1.7.3. S 1.5.3 to bezi.
machura
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 4. 1. 2014 15:05

A co jako čekáš, že kdo ví kolik let starý wifi-router bude fungovat do nekonečna?

Odhadem ti tam odešla část operační paměti, kterou starý firmware nepoužívá.

Po 3-5-ti letech provozu taky budou s dost vysokou pravděpodobností v háji kondenzátory (ve zdroji nebo na mainboardu), tak zkus vyměnit zdroj a/nebo nechat vyměnit kondenzátory na desce, když budeš mít štěstí, tak ještě chvíli poběží.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod machura 4. 1. 2014 15:48

@vladimir - kdyz nevis, o cem hovoris, tak sem nepis... Jenom, abys byl v obraze - Straightcore si zacalo pozdeji svoje firmware chranit, neb ho zacali lidi i dodavatele cpat do Ovislinku atd... (dokonce jsem zazil, ze za cenu Straighcore ... cca 1200-1500 prodavali ty ovislinky s timhle fw) takze, udelalo ve fw kontrolu a kdyz kontrola nevyjde, po 1000s se odpoji Wifi a http rozhrani. Bohuzel, cas od casu se na nekterych kusech zblbla kontrola a zarizeni se tvari jako SC-GENERIC a zacne to odpojovani. Je mozne tam strcit fw <= 1.5.3, kde ta kontrola neni a s tim to chodi, ale samozrejme to nema opravene chybicky atd, kdyz posledni verze je 1.7.3cz. takze, zadne kondiky, zdroj a podobne nesmysly.
Nicmene, uz jsem na to prisel a mam to zpet funkcni i s v.1.7.3
machura
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akanahe 17. 3. 2014 04:21

soban píše:Ale to je dobrá rada!

Dnes jakýkoliv router ho strčí do kapsy (pokud nekoupíš něco co se už nevyrábí a leží to 10 let ve skladu).

Opravovat to nemá cenu.


To bych se hádal... Straightcore je nejlepší věc.. a má nejůžasnější firmware co sem kdy videl ... česky , jednoduché nezkrácené nastavení nesmrtelné zařízení .. lze přeflashovat i po špatnem flash.

Málo který router toto má .. sice maj kvalitní a rychlí hardware , ale firmware pokulhává hodne v minulosti.

-- 17. 3. 2014 04:25 --

machura píše:Mam original Strightcore WRT314. Bohuzel, nevim proc, ale jednoho dne prestalo fungovat (FW bylo 1.7.3 CZ). Resp. se zacalo odpojovat http rozhrani a Wifi po cca 16 minutach a je tam SC-GENERIC. Pritom jsem to ani neaktualizoval na nove firmware, ze by se to pri tom slozilo. Zkousel jsem vse mozne, bez uspechu - vlastne, podarilo se mi jen SC-GENERIC zmenit na REALTEK (zkousel jsem OpenWRT - vubec nenabehne) i fw pro Realtek. Jedine, s cim to mohu pouzivat, je dat pres TFTP firmware 1.4.3, jenze v tom nefunguje regulace vykonu. Podpora davno neni. Je nejaka cesta, jak donutit original SC tak, aby pracovalo opet s 1.7.3 CZ ?



Radím ti .. přeflashuj to OPen firmwarem třeba appro nebojak ... pak to přeflashni ovislinkem intermediate firmware ikdyz to je straightcore .. a pak zas naflashuj ten straightcore :P
akanahe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 17. 3. 2014 15:03

akanahe píše:
Radím ti .. přeflashuj to OPen firmwarem třeba appro nebojak ... pak to přeflashni ovislinkem intermediate firmware ikdyz to je straightcore .. a pak zas naflashuj ten straightcore :P


A pak zjistíš že je to na H**** a za tu dobu by jsi měl nový router.

Jinak k FW pokud ti nevyhovují originál FW od výrobců není problém koupit router do kterého jde dát OpenWRT a tam si můžeš přeložit a udělat co chceš pokud to bude HW zvládat.

Jinak čeština v routeru není to pravé ořechové - protože kolikrát nevíš co tím překladatel chtěl říct a tak to stejně musíš hodit na EN.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků