TESTDISK manual

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod oooooooooo 4. 1. 2011 16:16

Vzhkledem k tomu že den co den tady vidím přispěvky jak obnovit data,zmizel mně disk,oddíl atd,udělal jsem manual obrazkový krok za krokem.I když někdy mam naladu lidi navádět na dalku jsou schopni ve třech krocích udělat 4 chyby.První manual je hotov - obsahuje 16 - kroků - 16 obrazků ted pravě dodělam popisky k nim.Stručný popis jde o situacii kdy na oddílu X mate data a oddíl nahle nevidí průzkumník,sprava disků ho ukazuje maximalně jako nealokovamé misto a jedina volba je vytvořit oddíl,naformatovat a by by DATA.
Ukazuji jak za 30 vteřin startovat do totožneho stavu se všemi daty a bez 10 hodinoveho kejklení s getdataback atd.Tento přiklad je zcela totožný i pokud by šlo o to že oddíl už není vidět dokonce nejen v prukumnikovi a ve spravci disků se hlasi jako bez filesystemu ale i pokud by se ve spravě disků nehlasil vůbec.Stejný postup jde použit i pokud by nejen oddíl ale celý disk pro windows neexistoval - takže nebootnete,nenaformatujerte - diskmanagment se kterým pracuje windows by prostě neměl kam instalačku nasazet.
V tom připadě testdisk použijete jako součast live cd.Vzhledem k tomu že bych musel v připadě bootovacího cd postup točit z obrazovky a jako další manual možna pastnu složitější problemy s testdiskem,tak se mně do toho nechtělo.
Všimněte si par věcí - v okamžiku kdy pro win neexituje oddíl - tesdisk pohodlně dane soubory vidí - volbu Vám ukažu na daném screenu a oddíl se kterým windows bez ztraty dat nehnou obnoví se všemi daty na jeden klik na vteřinu.
Existují i jine metody ale tuto považuji za primitivní a thready o X přispěvcích z nichž polovina je opravdu mimo mísu,reklamuj atd druhá polovina dotyčný bohužel nechape filozofii testdisku považuji za zbytečne.
Manual je hotov postupně ho uploaduji na imageshack až upravím screeny - dam k nim komentař s šipkama.
Naposledy upravil The Shitman dne 6. 2. 2012 15:47, celkově upraveno 1
Důvod: Nastaveno jako důležité
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 4. 1. 2011 17:20

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lilhi 14. 2. 2014 18:38

Dobrý den,
mám ex.disk, zmizel mi v průzkumníku ve win7. Ve srávě disků mi to ukazuje abych ho inicializoval (zobrazí se jako neznámí disk1). Samozřejmě mám na něm data o která bych nechtěl přijít. Problém je v tom, že po zpuštění programu TESTdisk se objeví jen disk se systémem a nezobrazí se ex.disk. Je to v pořádku nebo by se měl zobrazit ? po té ho vybrat a pustit create.
Připojený ex.disk svítí zelené a po připojení se automaticky nainstalovali ovladače. Moc prosím o radu. Předem děkuji.
lilhi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 2. 2014 19:06

Jaký HDD?
Jaká hláška se objeví po pokusu inicializovat disk ve Správci disků?
Máš zálohu dokumentů?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lebovski 7. 7. 2014 19:51

Ten testisk se mi neosvědčil, má přiliš složité ovládání a vlastně neumě nic(teda vlastně umí, ale je to v praxi nevyužitelné), co by uměly "klikací nástroje" nebo ntfstools
Lebovski
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 7. 2014 20:20

To že ty to nezvládáš neznamená že to je složité ;) Oni ani grafické programy nepomůžou když člověk neví která bije...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 7. 2014 20:24

Žádné
Lebovski píše:"klikací nástroje"

nemohou nikdy zvládat celý rozsah možností příkazové řádky.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lebovski 8. 7. 2014 14:11

Já ho zvládám, obnovil jsem s ním několik souborů, jen říkám, že mi nenabídl nic navíc oproti zmíněným nástrojům.

Milanr1: s tím souhlasím.
Lebovski
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 7. 2014 19:51

ntfstools lebowski je ntfstools,umi setinu co testdisk.zkus se zamyslet ma to v nazvu a manual je cca tisicina co testdisk dela.tvoje poznamka o nsftools patri mezi nejlapsi vtipy na foru,ani ten nazev co na tebe houka u ntfstools te netrkl.btw testdisk primarne neslouzi k obnove jedn.souborůsouborů to ze nasledne je mas doma po akci je jina vec,ono badblock,moznost zmeny velikosti klicovy veci v advanced,id atd atd oprava prekryti adr.prostoru,je vyssi divci cos nezkoumal ani omylem
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lebovski 9. 7. 2014 18:10

Nevím čím to je ,ale prostě tvým odpovědím nějak nerozumím. Ano, testdisk jsem zkoušel, skutečně toho umí víc než ntfsundelete. A na mě žádný název nehouká. A to vím, že testdisk a ty další programy slouží k obnovbě souborů. A co má znamenta že je mám doma po akci(jaké akci)?
Lebovski
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_repsol 28. 7. 2014 21:23

ahoj, můžu poprosit o radu? klekla mi mSDHC karta 32GB v mobilu. v průzkumníkovi ji vidím, ale nedostanu se na ni. podle tvého návodu jsem zkusil zapsat původní rozložení, dostanu se na potvrdit a dál k reboot a po odkliknutí ok skočím zpět na nabídku 1. Analyse, 2. ... atd. Tím reboot, předpokládám, se myslí restart pc, což jsem udělal, ale na kartu se stále nedostanu. poradíš, prosím? díky
lukas_repsol
Junior


Odeslat příspěvekod lukas_repsol 28. 7. 2014 21:45

a to má být rada??? o co ti jde?
lukas_repsol
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 7. 2014 21:53

Už je to schované, on ten postup je totiž trošku jiný, doporučuji nastudovat manual.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_repsol 28. 7. 2014 22:01

googlil jsem a narazil na tento návod. podle mě je to můj případ. dle úvodního popisu. konkrétnější rada by nebyla? sedím nad tím dva dny. většinu obsahu jsem vytáhnul pomocí drive rescue a recuva. nakonec jsem chtěl zkusit kartu oživit podle tohoto návodu. pokud se nezadaří, tak ji naformátuju. pokud se zadaří, tak ji celou zkopíruju a pak naformátuju..
lukas_repsol
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků