Výber grafického tabletu

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mucko 11. 8. 2010 20:30

Zdravím,

mám v pláne kúpiť grafický tablet zhruba do 70€. Doteraz som v graf. programoch pracoval len s myšou, ale zo známych dôvodov chcem vyskúšať tablet. Viem, že to najlepšie sa výraba pod značkou Wacom, no pre začiatočníka bude stačiť aj Genius (ale nechám si poradiť aj vo výbere značky). Dôležité je, aby bezproblémovo fungoval v Linuxe (napr. GIMP).

    Aké sú vaše skúsenosti s tabletmi?
    Aký tablet používate/doporučujete?
mucko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 12. 8. 2010 12:05

Používám Genius, ale rovnou říkám, že to má smysl pro mne, v bmp editoru, kde si hraji s kostičkami.
Na grafickou práci kup Wacom, nebudeš litovat. už se to tu probíralo, přesně v této sekci.

Nejlevnější bamboo najdeš na zboží za 950,-Kč a bude lepší než ten genius. Pročti si diskuze na czc, např. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp ... medium=ppc
Pak jsou lepší modely, s tlačítky.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mucko 12. 8. 2010 12:33

Rád by som išiel do Wacomu, ale v tejto cenovej relácii asi neexistuje WACOM tablet s aktívnou plochou A5.

Bamboo Pen
Active Area (WxH) 5.8" x 3.6" (147mm x 91mm)

Bamboo Touch
Active Area Touch (WxH) 4.9" x 3.4" (125mm x 85mm)

Príde mi to ako dosť malá plocha na kreslenie.

--------------------------------------------------
EDIT: Práve som si preštudoval, aký ja vlastne rozdiel medzi modelmi PEN a PEN&TOUCH. PEN&TOUCH viac-menej nemá pre niekoho, kto chce kresliť, žiadny význam.
mucko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mastegl23 12. 8. 2010 21:22

Mám už skoro rok Wacom pen&touch velikosti A5. Stál mě asi 4 tisíce, ale myslím, že to za ty peníze stálo. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že to dotykové ovládání rukou skoro nevyužívám, docela špatně na moje prsty reaguje a špatně mi po tabletu i kloužou.

Co se však týká ovládání perem, to je naprostá dokonalost a práce s grafikou se u mě posunula na nový level. Všichni se víceméně shodují, že investice do geniusu jsou vyhozené peníze, protože ten "šmejd" prostě nejde normálně používat. Za sebe jen mohu říct, že práce s tímto Wacomem je přesná, bezproblémová a pohodlná i díky bezbateriovému provozu.

Co se veliksoti týká, taky jsem měl obavu z malé plochy a proto jsem kupoval velikost A5. Zpětně mohu říct, že to byly zbytečné obavy a někdy si řikám, že bych možná ocenil i menší plochu, jelikož takhle se po té velké ploše s rukou docela "nalítám" :) Ale to je věc každého a chce si to vyzkoušet. Určitě ale doporučuji Wacom a když by ti náhodou nesednul, můžeš ho eshopu do 14ti dnů vrátit ;-)
Když chodíš po vejcích, neskákej.
Mastegl23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mucko 12. 8. 2010 22:43

Ďakujem za vaše posty, hlavne Mastegl.

Objednal som nakoniec Wacom Bamboo Pen, keďže som sa s názorom, že Genius tablety sú na úplne inej úrovni, stretával v takmer každej diskusii. Ak by ešte niekto váhal, ktorý Wacom tablet kúpiť, odporúčam navštíviť :

Ofic. stránka Wacom - Podrobné informácie o všetkých modeloch

Ofic. stránka Wacom - Porovnanie produktov

Hneď ako tablet vyskúšam, dám vedieť, ako sa mi s ním pracuje. Mastegl - asi najviac ma ale mrzí, že pero má pri modeli PEN citlivosť prítlaku 512, zatiaľ čo PEN&TOUCH hneď dvojnásobok (1024). Skúšal si niekedy aj pero s citlivosťou 512? Je tam veľký rozdiel?
mucko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Polí 3. 11. 2014 21:28

Zdravím,
vybírám grafický tablet převážně na úpravu fotek. Máte někdo zkušenost s Huion H610 Pro ?
cena je opravdu lákavá, tak se chci zeptat zda má něco takového smysl ?

http://www.ebay.com/itm/2014-New-Huion- ... 0282&rt=nc

Díky
Tomáš
Polí
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davkol 3. 11. 2014 21:44

Wow, zajímavé. To jsem neznal. Na Amazonu mají neskutečně pozitivní recenze. Docela by mě zajímalo, jak se v praxi vypořádali s tím napájením pera (relevantní wacomácký patent). Taky jsem zvědavý, nakolik je to multiplatformní (pro leccos od Wacomu jsou open-source ovladače).
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod LMakrlik 3. 11. 2014 23:02

Co vidím, tak píšou:
Pen Type:Rechargeable Li-ion Pen
Pen Battery Life:4,000 hours minimum (Rechargeable Li-ion)

Takže klasika, pero je s baterií. Není sice potřeba pero při výměně baterie rozebírat, ale je potřeba ho dobíjet a o ergonomické vyváženosti vlastního pera by se asi dalo polemizovat.
Mno, cena je to zajímavá, ale mám zkušenost, že pak může být fatální vlastní "feeling" pera, tedy jak je potřeba moc tlačit či netlačit, aby pero vůbec psalo atd.
Například taková zajímavost: pera Grip Pen od profesionální řady Wacom Intuos Pro (dříve Intuos 4 a 5) potřebují iniciační sílu odpovídající hmotnosti 1 gramu. Generace profesionálních Intuos 3 měla sílu odpovídající hmotnosti 11 gramů. A na jaké hodnotě asi bude toto pero New Huion?
Jako jo, designově je to docela pěkně ošlehnutej Intuos Pro. Ale...
Mno, nejlepší by to bylo mít možnost hezky vedle sebe porovnat, takhle to jsou jen dohady. Samozřejmě, kdo nepoznal Intuos Pro a dělal doposud s myší, tak pro něj jakýkoli tablet bude posun dále. Kdo ale je zvyklý na profesionální Intuos, downgrade neakceptuje. ;-)
LMakrlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davkol 4. 11. 2014 01:07

Jistě, zvláště při uvážení cenovky. Wacom potřebuje konkurenci jako sůl.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod adunka 21. 9. 2015 09:34

Zdravím,

chci si koupit grafický tablet na grafiku. Nepotřebuji aby se v něm promítala grafika. Chci ho pouze na čistou práci s perem. Dá mi někdo nějaké doporučení? Předem díky
adunka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 9. 2015 10:18

Wacom dle peněženky.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xiaoshan 20. 10. 2018 05:20

XP-Pen Deco 03 Technicke data a rozmery
Active Area - 10" x 5.62"
Pressure Levels 8192 on Pen Tip
Resolution 5080 lpi
Max Data Rate 266 pps
Accuracy +/- .02 in (+/- 0.5 mm)
Tablet Weight 1 lb. 12.5 oz
Connectivity Standard USB
Orientation Reversible for right- or left-handed users
já si k vánocům kupuju XP-Pen Deco 03 - slyšel jsem na něj dobrý ohlasy a za tu cenu něco málo pod 5 tisíc je to podle mě dobrá koupě.

https://www.xp-pen.com
xiaoshan
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků