Herní PC 40tis. low noise - včetně xK LCD

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mikee79 16. 10. 2014 18:03

Ahoj,

tak je to tady, PS3 šla z domu a back to the roots. Vyhodnotil jsem si situaci a nemá smysl jít do PS4, proto bych rád během listopadu pořídil PC, které pár let vydrží na občasné hraní her v tom nemálu volné času, co se občas vyskytne.

Hlučnost - nevím, mám nyní klasický desktop a jsem s tím ok, ale tišsí sestava potěší, takže LOW NOISE.

Účel - 70% hraní her (Wolfenstein New order, Crysis, Project cars ap.), 20% Vegas - střih FHD videa, 10% internet.

Limit - plus minus 40 tis s DPH

OS - Win 8.1 mám vlastní

Sestavení - nechám určitě na odborníkovi (většinu elektroniky kupuji na Alze, CZC)

Taktování - zpočátku ne, až bude potřeba ano

Monitor - potřebuji, ale vzhledem k nástupu 2-3-4K mi přijde FHD málo. A vzhledem k výkonu preferované grafické karty (Nvidia MSI GTX970) mi přijde kupovat "jen" FHD málo, proto bych preferoval aspon 1440p nebo 1800p.

Periferie - potřebuji skříň, klávesnici a myš. Repro mám - Bose 2.1

Můj návrh:
Intel i5-4690 - nechám si poradit
MSI Z97 GAMING 7 - nechám si poradit
MSI GTX970 gaming
26GB SSDpro ryhlý start systému a aplikací
3TB na data
Case - netuším, ale design/funkce priorita
Zdroj - netuším
Paměti - netuším

Děkuji za rady zkušenějších ;)

Michal
Mikee79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 10. 2014 18:26

Protoze 4k monitor = polovina budgetu, stojis pred nelehkou volbou. Budto hlucnou linou mrchu + 4k LCD, ale nezahrajes si. A nebo fullHD monitor + sestava, ktera na nej bude overkill.

A ani QHD monitor spolu s odpovidajici sestavou do toho nepropasujeme. Pokud to bude 40k na sestavu + monitor zvlast, muzeme se zacit pomalu bavit.

- - -


38.137,- Kc ... bez monitoru, s lehkymi kompromisy. GTX970 je pro hrani ve 4k vhodna az v SLI zapojeni. Pro QHD by to vykonove stacilo.

Odpovidajici QHD monitor: 15.990,- Kc

Celkem je to tedy 54.127,- Kc



Tento navrh je kompletne LOW NOISE sestava, pro definici pojmu LN viz: ODKAZ.

- - -

Kvalita prace u CZC je promenliva a o jejich sluzbach u nas mame i vlakno: viewtopic.php?f=932&t=1140208 Ale nekterym uzivatelum sestavu poskladali bez vetsich problemu, pricemz cena je silnym argumentem - CZC sklada zdarma. Tuto sestavu ovsem CZC, ani Alza neslozi.


DULEZITA POZNAMKA: Pro dosazeni LOW NOISE, nebo ULTRA LOW NOISE hlucnosti nestaci pouze vybrat vhodne komponenty. Klicovym faktorem pro dosazeni nizke urovne (ne)hluku je odladeni hlucnosti, resp. tedy otacek ventilatoru. Dalsi veci je, ze pocitac s chladici Accelero S1, Twin Turbo, nebo Xtreme eshopy odmitaji sestavovat. A maji k tomu rozumny duvod.


BTW: Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikee79 16. 10. 2014 20:51

Děkuji za rychlou reakci.

Rozumím, že nyní je špatná doba na koupi QHD nebo UHD, ceny jsou ještě zbytečně napálený.

Nepotřebuji 32", stačilo by QHD - 24" nebo max. 27" např. http://www.alza.cz/27-benq-gw2765ht-d2144513.htm

Ta deska je dostatečná? Potřeboval bych i wifi/lan. Nejsem si jist, že ocením ULN.

Michal
Mikee79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 10. 2014 21:21

ULN ta sestava neni, protoze v ULN povedeni by byla dalsich cca 5.000,- Kc drazsi. Proto jsem ULN nezvolil - kvuli rozpoctu.

Pokud chces i wifi, pak MSI Z87 MPower MAX:

51.722,- Kc s malym moniturkem, v LOW NOISE provedeni.


ULN provedeni: 59.746,- Kc ... jedna se o puvodni navrh, tedy s vetsim monitorem, s 2TB diskem - vetsi kapacita se v HDD splnujicich ULN specifikaci zatim nevyrabi,
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 16. 10. 2014 21:59

Nechci nejak nicit kinovy skvele navrhy, ale s tichosti jde i o to, kde a jak budes pc pouzivat. Pokud jsi ve vetsim meste a/nebo PC nepojede pres noc v loznici, nepotrebujes ani LN, natoz ULN. Myslim, ze by se dalo usetrit napriklad pouzitim jen 4x F12, mozna i nepouzit accelero. V idle to bude porad nadherne tiche (pokud nejsi na male vesnici kde je temer nulovy civilizacni hluk). Gtx970 by mela jet pomerne dobre v semipasivnim rezimu, takze v zatezi si to bude hucet, ale se sluchatky i na nizke hlasitosti to nepostrehnes.
Zkusenost s kamosem, kterej koupil klasicky hlucnou sestavu bez HDD a dal ji do R4 se stock ventilatory (spatne udelana objednavka), jeste k tomu nezrrgulovanymi. A samotneho me ta tichost prekvapila. Samozrejme v noci kdyz jde spat tak to jde slyset, ale ve srovnani s mym semi ULN to je dle mych usi maly rozdil v beznem pouziti, kdyz u komplu sedis.

Kin me za toto sprdne, ale kin je netopyr. Jen pisu muj subjektivni nazor, co jsem vypozoroval z pouzivani ULN a LN sestav od kina a normalni sestavy

Mozna i usetrit na K procesoru, sice si odepres vykon navic, ale i ne-K bude na vsechno stacit. Jde o to, jak moc chces nebo nechces prekrocit fin. limit a jak moc zijes honenim nad bednou pod. stolem.

U 27" 1440p bych zustal.

Pokud pouzivas komp stylem hodne zaplych veci programu zalozek zaraz, doporucuju 16 GB RAM. Muzes si na tom pak i udelat ramdisk.

Muj post neber prilis vazne, nejsem profik, jen me to bavi.
LammerOutsider
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 16. 10. 2014 22:08

1) opustit myslenku LN a prejit na semi-LN.
2) opustit myslenku 4Mpix monitoru a nebo si priplatit cca 5 tisic.
3) opustit myslenku jakehokoliv LN a pak jsem dnes stvoril sestavu, ktera nakrmi 4mpix monitor a stoji 25 tisic.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jironer 17. 10. 2014 07:37

takový semi-LN http://www.czc.cz/2r5v5m24kogfdbsf6qvglgljnc/seznam
neřekl bych,že je víc potřeba
jironer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikee79 17. 10. 2014 18:21

Díky za postřehy, přídám pár doplnění.

PC bude v sepárátní místnosti-pracovně, jen pro mě, takže netřeba dramaticky řešit hlučnost. Budu vždy hrát na repro. A fakt to PC skoro nikdo neuvidí, takže preference je odladěné herní PC, co mi vydřží 4-5 let bez investic.

- LCD BenQ BL2710PT 27" (9H.LAALB.RBE) - je asi nej volba, umí 144Hz, tak cena/výkon asi strop.
- 16GB RAM bych asi chtěl

Obecně pokud je prostor někde ušetřit, budu rád, ale zase chci pro tu myslím dobrou grafiku postavit odpovídající prostředí ;)

Jinak čím víc přečtu na fóru, tak zvažuji využít Tvoje služby KineCZek ;)
Mikee79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 10. 2014 18:56

Klidně mi napiš soukromou zprávu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikee79 23. 11. 2014 16:02

Ahoj všem,

chtěl bych zde poděkovat KineCZek za příkladnou péči, sestavení mojí sestavy snů a hlavně její naladění na vyšší výkon (3DMark13 - 10.303 bodů!). Počítač nejen skvěle šlape, ale i super vypadá díky nádherné skříni od Fractalu s bočním oknem.

Zpočátku se mi tato cesta sestavení PC úplně nezdála, ale po přečtení několika kladných referencí jsem do toho šel a rozhodně doporučuji.

Hlavní výhody:
- konzultace výběru každého komponentu
- unpack video jako pojistka proti e-shopům, posílajícím již použité zboží
- fotodokumentace ze stavby PC
- skutečné zahoření při plné zátěži
- osobní přivezení, zapojení a zaučení
- přednastavené režimy BIOS - standard / performance
- záloha odladěného systému včetně všech nastavení
- cena ve srovnání s např. Alzou, kde jsem komponenty kupoval, je velmi fair

Takže ještě jednou díky Kinovi.


Michal

PS: Tohle je ona sestava:
Monitor - BenQ BL2710PT 27"
Grafika - MSI GeForce GTX 970 GAMING 4G
Case - Fractal Design Define R4 Black Pearl – Window
Procesor - Intel Core i5-4690K
Chladič na procesor Arctic Freezer i30
Deska - MSI Z87 MPOWER MAX AC
RAM - Kingston 16GB KIT DDR3 1600MHz CL10 HyperX Fury Black Series
HDD - Seagate SV35 3000GB
SSD disk Intel 520 240GB SSD
DVD – Samsung SH-118BB černá
Ventilátor ARCTIC F14 PWM 140mm 6ks
Zdroj - Corsair RM650
Klávesnice - Roccat Isku FX
Myš - MS SideWinder 2000 (jediná přežila se ze starého PC)
Podložka pod myš - Roccat Siru
Repro - BOSE Companion TM 3 II
OS – Win 7
Mikee79
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků