Pády cad aplikace SolidWorks + chybné zobrazování grafiky

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Michaell0071 14. 3. 2015 18:55

Zdravím,
chtěl bych poprosit o radu ohledně pádů CAD aplikace SolidWorks, který taktéž vykazuje chyby v zobrazování.

Postavil jsem si novou pracovní sestavu pro práci v SolidWorks.
Konfigurace je následující:
MB: ASUS H97-PRO
CPU: Intel Xeon E3-1231v3
RAM:16GB Crucial Ballistix Sport 1600MHz
GPU: Sapphire (AMD) FirePro W4100 + redukce miniDispalyPort na VGA (D-sub)
Solidworks 2014 SP5
Používám nejnovější certifikovaný ovladač na GPU.

Na nové sestavě se mi začala občas objevovat chyba při zobrazování grafiky, je jedno jestli při náčrtu skici či práci s modelem. (Chyba se projevuje nepravidelně)
Popis je asi takový: Model či skica začnou při přibližování či oddalování problikávat, při označování entil ve skice se to pak tváří jakoby skica byla nějak posunuta a při kliku myší na entilu se neoznačí. Problém při kreslení skici jsem zaznamenal na video a přikládám jej jako odkaz ke stažení níže.

Jinak z dřívější sestavy jsem zkoušel i GPU ATI Radeon HD4850 a s touto kartou to dělá taktéž. Ovšem tento problém se nevyskytoval v dřívější sestavě kde byl tento Radeon osazen.

Ještě jsem pak přišel na to, jakmile se chyba v zobrazení objeví, stačí kliknout na Zoom na všechno (F) a problém zmizí, do doby než se opět objeví. Taktéž jsem zjistil, že když po stitku Zoom na všechno (problém se vyřeší) kliknu na Předchozí pohled (Ctrl+Shift+Z) problém se hned vrátí.

Chyba v zobrazení se také projevuje občasným zaseknutím zobrazovaného modelu na obrazovce, je pak třeba klepnout do pracovního prostoru, aby se zobrazení obnovilo. Přikládám screen tohoto jevu, viz odkaz níže.

Dalším problémem jsou pády aplikace. Pády nastávají v okamžiku kdy je třeba model posunout či otočit v prostoru, a objevují se nepravidelně. Po každém pádu pak aplikace vygeneruje zprávu o chybách, tato zpráva (.txt) je taktéž k nahlédnutí viz odkaz ke stažení.

Všechny zprávy pak končí totožně s rozdílem, že někdy je uvedeno pokus o zápis do virtuální paměti a někdy pokus o čtení z virtuální paměti.

Všechny tyto problémy spojuje jedno a to problém s chybným zobrazováním,
SolidWorks jsem taktéž zkoušel spustit v režimu Software OpenGL, ale projevy byly totožné, z čehož lze problém s GK vyloučit. Osobně mám podezření na operační paměť, i když MEMtest86+ žádnou chybu neodhalil a systém je sám o sobě stabilní.

Tento problém řeším i na oficiálním fóru pro SolidWorks, ale zatím bez úspěchu.
Odkaz na stažení zmiňovaných souborů je zde (bez virů!!)

Člověk si chce postavit pracovní stanici pro konkrétní program a ten jeden mu zrovna nefunguje jak by měl.

Děkuji všem alespoň za přečtení dotazu
Michaell0071
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 3. 2015 19:04

vo windows hlaseniach nie je ziadna chyba? (event viewer)
podla toho logu je problem s driverom ati ale...

aka je verzia driverov? (su instalovane cisto ci viac verzii?)
anonymni

Odeslat příspěvekod Michaell0071 14. 3. 2015 19:19

Ano každý pád se v prohlížeči událostí ve Windows zaznamená, jeden záznam jsem našel a udělal screen (níže). Ovladače jsem stahoval ze stránek SolidWorks přímo pro tuto GK a jedná se o verzi 13.352.1009, v poznámkách je pak uvedeno Driver: 8.14.01.6367. Ještě přikládám screen ze SolidWorks Rx

Obrázek
Obrázek
Michaell0071
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Azi0 14. 3. 2015 22:04

ja to tipoval na ramky nebo grafiku... ale s ramkama jsi uz zkousel snad vsechno (nevim jestli se nekde v SW da/musi nastavovat ECC / non-ECC ram)
Azi0
Junior

Odeslat příspěvekod Michaell0071 14. 3. 2015 22:57

Myslím, že takové nastavení se v SolidWorks nevyskytuje. I kdybych ale měl ECC RAM nemělo by to mít na funkčnost vliv.
Michaell0071
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michaell0071 15. 3. 2015 15:57

Dnes jsem v sestavě zaměnil paměti Crucial za Kingston, které jsem si zapůjčil a i s těmito paměťovými moduly SolidWorks 2x spadnul. Řekl bych tedy, že v RAMkách asi problém nebude.
Michaell0071
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nnet 16. 3. 2015 11:41

Tak první je reinstall Windows. I když to byla čístá instalace mohla nastat chybka.
Je to W8.1? Pokud ano tak určitě nainstalovat nejnovější patche na SW. Tam je problém s zobrazením dlohodobě znám.

Dále zkusit vypnout v CPU podporu HyperTrading. Dělává problémy.
Hádku s blbcem nevyhraješ!

Desktop: Intel Xeon E3-1245V3, DDR3 16GB ECC, 160GB Intel SSD, Nvidia Quadro K2000

NB: Intel Core i7 720QM, 8GB DDR3, 750GB HDD, ATI 5650
Nnet
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 3. 2015 12:52

Tuhle chybu
Michaell0071 píše:chyba při zobrazování grafiky

IMHO způsobuje nevhodná
Michaell0071 píše:redukce miniDispalyPort na VGA

Co s tím?
Použij kabel DP -> DP nebo DVI -> DVI.

Michaell0071 píše:Dalším problémem jsou pády aplikace.

Nesdělil jsi základní info:
1) Verzi/edici OS. Předpokládám Vista BE|W7 PE.
2) Typ systémového SSD včetně verze firmware.
Základní chyba je už v návrhu GWKS:
Michaell0071 píše:Člověk si chce postavit pracovní stanici
MB: ASUS H97-PRO
CPU: Intel Xeon E3-1231v3

To si snad děláš PR-Dell, ne? :shock:
Kdo Ti poradil stavět GWKS na ořezané herní platformě Intel LGA1150? :roll:
GWKS se staví na plnohodnotné platformě AMD FX nebo Intel LGA2011.
Proč se nezeptáš před nákupem?

Btw:
Azi0 píše: nastavovat ECC

1) Typ RAM se nastavuje výhradně a pouze v BIOSu!
2) Použité (nepříliš vhodné) moduly
Michaell0071 píše:RAM:16GB Crucial Ballistix Sport 1600MHz

nejsou vybaveny čipem ECC!
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nnet 16. 3. 2015 13:09

ECC není potřeba. RAM běžně nechybuje. Ne pravidelně ;)
Redukce nezpůsobí blikání modelu ale blikání celého obrazu.
Není to špatný výběr desky, rozhodně bude použitelná i pro středně velké sestavy.
Opět SSD rozhodně nebude dělat problémy při poblikávání obrazu. (jak by mohlo?)
Hádku s blbcem nevyhraješ!

Desktop: Intel Xeon E3-1245V3, DDR3 16GB ECC, 160GB Intel SSD, Nvidia Quadro K2000

NB: Intel Core i7 720QM, 8GB DDR3, 750GB HDD, ATI 5650
Nnet
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 16. 3. 2015 15:21

sice bych u CAD stanice (= fakt pc ne na domací kreslení, ale už i něco do práce) volil WS desku, ale souhlas s tím, že pokud se nejedná o opravdu obrovské sestavy, nemá 2011 proti 115x smysl, AMD FX naopak způsobí výkonový propad klidně o polovinu (singlethread výkon je důležitější než multi).

Tohle bývá většinou fakt kolize driverů vs konkrétní verze CAD.
Zkusil bych různé verze driverů (klidně i starší certifikované), možná se poohlédl, zda nebyly nějaké patche na CAD samotný.
A taky bych nejspíš nestavěl CAD mašinu na W8/8.1, ale na W7 x64 pro.

ECC nevim no, u výpočetních mašin nutnost, ale u mašin namodelování ty SW tu a tam padají samy o sobě tak jako tak, takže každý, kdo kdy kreslil, je zvyklý průběžně ukládat.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michaell0071 16. 3. 2015 16:08

Zdravím rádci!
-Za neuvedení OS se omlouvám nějak mi to vypadlo mám Win7-Professional x64

-HDD mám WD10EZEX (CaviarBlue)

-Sestavu jsem nenavrhoval sám, ale navrhoval mi ji velmi znalý uživatel na pc.poradna.net kterému rukama prošlo x podobných stanic. Říkal, že se žádnou neměl sebemenší problém až na tuto.

-Samotný systém a ostatní programové vybavení PC funguje bez problému.

-Vypnutí funkce Hyperthreading snad nepřichází v úvahu, jelikož právě pro tuhle funkci jsme vybírali Xeona, bez této funkce jsem mohl pořídit podstatně levnější i5.

-Ještě bych upřesnil, že ač jsem v úvodním dotazu zmiňoval, že v režimu OpenGL, vykazoval SolidWorks také problémy, po včerejším cca hodinovém testu v tomto režimu jsem nezaznamenal jakékoliv blikání modelu a ani zasekávání grafiky (viz obázek v příloze), taktéž v tomto režimu nenastal ani jeden pád.

Možná nebyl první test v OpenGL až tak objektivní jak se zdálo.

Vše tedy nasvědčuje na problém s GPU.
Rád bych se ještě zeptal, kde můžu sehnat starší (certifikované) ovladače, jelikož jsem včera strávil večer hledáním a ani jedny jsem nenašel. Možná je to tím, že karta vyšla na trh v srpnu loňského roku, což není zas tak dlouhá doba pro nekolik verzí ovladačů.
Michaell0071
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 3. 2015 16:18

To je zásadní info.
V tom případě bude blízko k řešení velmi zkušený pardál IT:
alfah4ns píše: kolize driverů vs konkrétní verze CAD.
Zkusil bych různé verze driverů (klidně i starší certifikované), možná se poohlédl, zda nebyly nějaké patche na CAD samotný.


Btw:
Michaell0071 píše:velmi znalý uživatel na pc.poradna.net

Evidentně zná velmi dobře herní sestavy, ale nic jiného. :-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michaell0071 16. 3. 2015 16:45

alfah4ns píše:Zkusil bych různé verze driverů (klidně i starší certifikované), možná se poohlédl, zda nebyly nějaké patche na CAD samotný.


Kde bych mohl najít nějaké starší ovladače pro GPU? Já osobně nic nenašel.
Michaell0071
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 16. 3. 2015 23:27

Nj fakt, jak na amd tak sw strankch je jen jediny driver...
Psal jsem to obecne, zvyk z nvidie no, tam tech verzi driberu najdes kolikrat vic a obcas pomuze si s ztim pohrat.
Kazdopadne bych zacal cistou insthalaci w7 + driver + sw a pak testoval.
Jaka verze sw? Nebyly nejake patche?
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michaell0071 16. 3. 2015 23:44

PC jsem kvůli tomuto problému zcela formátoval již 3x a žádná změna.
Používám SolidWorks ve verzi 2014 se Servicepackem 5 tedy s posledním vydaným.
Čistě pro ověření problému ohledně SolidWorks jsem vyzkoušel i verzi 2015 (staženou), ale i zde byl problém totožný. Driver který je pro GPU určen je pro verzi 13,14,15.
Opravdu už nevím jak to vyřešit.
Našel jsem na webu ovladače pro tuto kartu od společnosti Dell pro své pracovní stanice, myslíte, že by ovladače byly funkční? Nejsem teď u své pracovní stanice, nemůžu je tak vyzkoušet.

Myslíte, že je vůbec možnost problém vyřešit, když je vedána pouze jedna verze driverů?

Děkuji za jakýkoliv návrh řešení problému.
Michaell0071
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků