Dohled nad registrátory - PIPNI

O doménách, registrátorech, technologii

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xarrow 21. 12. 2009 10:50

Zdravím,
mám dotaz. Jedná se o registraci domén. Mám doménu registrovanou u FORPSI, ale hosting u PIPNI. Problém nastal při expiraci domény, kdy mi PIPNI v klidu vystavili fakturu na prodloužení domény. Tu jsem zaplatil (už je to dva roky co jsem prodlužoval naposled a zapomněl jsem jak to tehdá probíhalo, navíc tam právě probíhali šachy s doménama mezi registrátory). Nic se nedělo, tak jsem je kontaktoval a zdělili mi, že nemám doménu registrovanou u nich, ale u FORPSI, pokud chci prodloužit musím požádat o její převedení. Kontaktoval jsem tedy FORPSI, zda by bylo možné převést doménu na PIPNI. Odpověděli mi, že expirovanou doménu registrátor převést nepovolí. Proto jsem zaplatil za prodloužení u FORPSI a žádal vrácení peněz od PIPNI, protože mi vystavili podvodnou fakturu na službu kterou nemohli provést. Od té doby se neozvali, peníze pochopitelně nevrátili. Bohužel se jedná o částku 178,5Kč. Z toho důvodu nemá cenu jít do jakéhokoliv sporu a na to oni zřejmě spoléhají. Podle referencí na PIPNI v diskuzích nebudu nejspíš jediný komu se něco podobného stalo. Existuje nějaký dohled nad registrátory domén (něco jako je u bank finanční arbitr)? Jak jsem psal, jde o pár korun, ale nechci si nechat srát na hlavu, když šlo zcela evidentně o podvod.

Dík za rady a názory

David
xarrow
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod WarfaceZ 6. 8. 2015 14:27

Mám podobný problém, zaplatil jsem si za VPS - služba HYPER -1500Kč, která neběžela jak slibovali (na jiném hostingu běželo se stejnými parametry o hodně lépe a ještě to nepadalo), navíc VPS padal co 12hod. Tak jsem požádal o vysvětlení, po 3 dnech se mi dostala odpověď, která nic nevyřešila, tak jsem požádal o vrácení peněz, zeptali se mě na číslo účtu, na který to chci vrátit a od té doby nic, čekám už 10 dní.
WarfaceZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 6. 8. 2015 22:50

No nějak to nechápu, proč jste u firem které nejsou solidní?

A za druhé proč platíte něco co nemám objednané (domény)?

Přece platím tomu od koho jsem si tu doménu objednal, a proč ji chceš převádět na někoho kdo není spolehlivý.

Doménu můžeš mít u koho chceš to s pronajatým serverem nesouvisí.

Jinak rada je jednoduchá, podat písemnou reklamaci ta se musí do 30 dnů vyřídit a pokud kladně tak by měly neoprávněný obnos vrátit.

Pokud to do 30 dnů nevyřeší tak nevím kam se obrátit na ČOI.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavel Černík 6. 8. 2015 23:32

Stiznost na COI nic nestoji - urcite doporucuji. (na vase dve stovky se Pipni muze vykaslat ale na pokutu od COI ne)
Obcanskopravni spor na takovouhle castku asi nema moc smysl.
Jedine uzitecne reseni je prejit jinam. Kouknout na reference, porovnat ceny a sluzby..
Pavel Černík
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 7. 8. 2015 06:33

Hned tomu říkat podvod... Proste chyba (maj blby systém)... A kdyz jim to jeste navíc zaplatíš...

Pohrozil jim coi kou, a kdyz tak ten podnět na coi ji dej...
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod tslaný 7. 8. 2015 06:58

COI vubec neresi spory mezi podnikateli. Odkaze te na soud.
tslaný
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod soban 7. 8. 2015 10:42

Ale já nejsem podnikatel, ale normální zákazník! A tak to chápu i v původním dotazu, protože kdyby to byla firma tak nebudu řešit nějakých 50Kč a zaplatím si hosting u kvalitní firmy (já jsem byl u active24 a teď wedos a ještě jsem neskrachoval :-) ).

Podle mě vše sepsat písemně (reklamaci) a poslat a vyčkat těch 30 dní na odpověď.

Samozřejmě chyba je na straně firmy, jak může firma poslat fakturu na něco co od ní nemám objednáno a pokud se to skutečně stalo tak by to měla normálně po reklamaci vrátit.

Ale i ty máš část viny přece si musím skontrolovat co kam platím, obzvláště teď kdy podvody s falešnými fakturami jsou běžné!

Jinak skontroloval jsi zda jsi peníze skutečně poslal na účet té firmy (pipni) a nebo zda jsi nenaletěl na podvod s těmi fakturami a už se ti někdo někde směje?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků