Herní PC, 25-26 000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod JosephD 17. 8. 2015 17:14

Jj je... myslíš, že nestačí?
Josef Murcek, herní pisálek na volné noze (dříve Doupe.cz, Hrej.cz a časopis LEVEL)
JosephD
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 8. 2015 17:16

Naprosto v pohode, chladi +/- stejne jak Fera. On by to "dal" na 4,2GHz i Spartan LT. Limitem u Haswellu je bohuzel sedivka.

U vyssiho OC, nebo pri snaze o LN a tissi, ma smysl investovat do velkeho cooleru, ale Freezer 13 da i FX8xxx po OC, pokud clovek nejde po tichu.
Don't think you are. Know you are.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod mople71 17. 8. 2015 17:17

Ale jo, klidne. Ale Fera je levnejsi a LN to stejne nebude...
mople71
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 8. 2015 17:20

Nemas pravdu, neni levnejsi.

Fera si ziskala v minulosti slavu prave diky tomu, ze byla levnejsi nez Freezer. Ovsem setkal jsem se s castecne chybejicim prislusenstvim, zmetkovymi srouby, ohnutym (rev 1, kov, styl "nuzky") i prasklym (rev2, plast) backplatem, s defektnim ventilatorem ... coz jsou veci, ktere se u Arcticu proste (temer) nestavaji. Aby nedoslo k mylce - mluvim o stavu, v nemz chladice opravdu prisly "z vyroby" - stalo se i pri osobnim prevzeti komponent na pobocce.

Stejne tak u skrine SPC M25 jsem "vychytal" v cervnu 3ks s promacknutou bocnici, u vsech na tomtez miste. Technik na reklamacnim neveril, kdyz otevrel obe co mel na sklade jako nove ... a na vsech skrabanec. (Zakaznik taky ne...) Pribeh se skrini se stal u jedine sestavy, ale 3ks uz nejsou nahoda.

Proc si zadelavat na problemy (clovek musel mit jednu Feru v zaloze na reklamace - tak jsem to resil ja), kdyz je v tuhle chvili o par korun levnejsi Freezer s lepsi build quality (resp spise s fungujici vystupni kontrolou), 5y 6y zarukou na fan a se srovnatelnym chlazenim.
KineCZek

Odeslat příspěvekod JosephD 17. 8. 2015 17:22

OK, v tom případě mám zřejmě vybráno. Teď ještě naposledy přepočítám finance a pošlu objednávku. Díky za pomoc!

P.S: Zřejmě využiji tvých služeb, nejdříve si ale přečtu ten dlouhý mail ;)
Josef Murcek, herní pisálek na volné noze (dříve Doupe.cz, Hrej.cz a časopis LEVEL)
JosephD
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 17. 8. 2015 18:00

To pak jo, my fault. Jsem se na cenu už chvíli nedíval... :-[
mople71
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod JosephD 20. 8. 2015 09:25

Jen pro informaci, nakonec jsem vybral následující sestavu. Jde o mix DS30 a DS25, s OS a monitorem, sestava ještě poputuje ke KineCZkovi k sestavení a přetaktování na 4 GHz.
JosephD
Junior

Odeslat příspěvekod JosephD 1. 9. 2015 18:06

Finální sestava je nakonec následující. PC sestavu jsem si nechal složit, vymazlit a přetaktovat od místního guru KineCZka, s jehož službami jsem byl maximálně spokojený a vřele ho tímto doporučuji! :tleskani

Co se týče změň, byl vyměněn zdroj za jiný z důvodu hlučnosti poslední revize Seventeamu. Nakonec jsme si ale nepomohli, protože zdroj od Corsairu začal po několika hodinách od zapojení vrčet jako vrtačka. Protože by reklamace trvala 30 dnů a veškerá KineCZkova práce by byla kvůli demontáži zdroje k ničemu, rozhodli jsme se pro výměnu jeho větráku + zapojení do desky a regulaci otáček ve SpeedFanu. Takže za mě - zdroje Corsair nebrat! :D
JosephD
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 1. 9. 2015 20:07

Tak to žes měl pech na špatné ložisko ventilátoru rozhodně nesráží kvality výrobce jako takového. :) Každopádně, ať sestava slouží dlouho a blaze. :))
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 9. 2015 20:16

Hlavne JD zapomnel podotknout, ze jsme se po predani venku zakecali ... asi na 2h. Pricemz jsem v zertu mezi reci zminil, ze nez se vrati nahoru, bude volat hasice. Pak jsem spokojene odjel... No a asi po hodine co jsem byl pryc vydeseny telefon... :D

Pri predavani (a u mne predtim i cely den v zatezovych testech) bylo vsechno ok. Ale ocividne jsem to pak venku zakriknul. Na druhou stranu asi dobre, ze jsme tam pulku vecera stali a kecali, protoze se lozisko melo aspon dostatek casu rozpadnout a nestalo se to treba "den po", coz by byvalo radost ze sestavy mohlo pokazit.
KineCZek

Odeslat příspěvekod JosephD 2. 9. 2015 09:22

KineCZek dorazil kolem 17:30, standardně mu stačí 30-40 minut na předání. Ode mě odjížděl až ve 22:30, před jedenáctou byl zpátky a finální odjezd byl až ve 23:30 :D Nikdy jsme se neviděli, na fóru prohodili jen pár vět, ale na místě jsme kecali jako bychom se znali léta :lol:

Btw. sestava funguje luxusně, už na ní proháním novou alphu Unreal Tournamenta, betu Heroes VII a Metal Gear Solid V: Phantom Pain, vše samozřejmě na max a bez jediného hluku ze skříně. Což bych rád také vypíchl. Sestava nebyla koncipována jako LN nebo ULN, ale přesto je prakticky neslyšitelná i ve velké zátěži. Luxus :tleskani
JosephD
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 9. 2015 09:31

Aha tak ted to "asi na 2h" zacina dostavat trhlinky. :D
KineCZek

Předchozí stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor