Herní PC, 25-26 000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JosephD 17. 8. 2015 17:14

Jj je... myslíš, že nestačí?
JosephD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 8. 2015 17:16

Naprosto v pohode, chladi +/- stejne jak Fera. On by to "dal" na 4,2GHz i Spartan LT. Limitem u Haswellu je bohuzel sedivka.

U vyssiho OC, nebo pri snaze o LN a tissi, ma smysl investovat do velkeho cooleru, ale Freezer 13 da i FX8xxx po OC, pokud clovek nejde po tichu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 17. 8. 2015 17:17

Ale jo, klidne. Ale Fera je levnejsi a LN to stejne nebude...
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 8. 2015 17:20

Nemas pravdu, neni levnejsi.

Fera si ziskala v minulosti slavu prave diky tomu, ze byla levnejsi nez Freezer. Ovsem setkal jsem se s castecne chybejicim prislusenstvim, zmetkovymi srouby, ohnutym (rev 1, kov, styl "nuzky") i prasklym (rev2, plast) backplatem, s defektnim ventilatorem ... coz jsou veci, ktere se u Arcticu proste (temer) nestavaji. Aby nedoslo k mylce - mluvim o stavu, v nemz chladice opravdu prisly "z vyroby" - stalo se i pri osobnim prevzeti komponent na pobocce.

Stejne tak u skrine SPC M25 jsem "vychytal" v cervnu 3ks s promacknutou bocnici, u vsech na tomtez miste. Technik na reklamacnim neveril, kdyz otevrel obe co mel na sklade jako nove ... a na vsech skrabanec. (Zakaznik taky ne...) Pribeh se skrini se stal u jedine sestavy, ale 3ks uz nejsou nahoda.

Proc si zadelavat na problemy (clovek musel mit jednu Feru v zaloze na reklamace - tak jsem to resil ja), kdyz je v tuhle chvili o par korun levnejsi Freezer s lepsi build quality (resp spise s fungujici vystupni kontrolou), 5y 6y zarukou na fan a se srovnatelnym chlazenim.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JosephD 17. 8. 2015 17:22

OK, v tom případě mám zřejmě vybráno. Teď ještě naposledy přepočítám finance a pošlu objednávku. Díky za pomoc!

P.S: Zřejmě využiji tvých služeb, nejdříve si ale přečtu ten dlouhý mail ;)
JosephD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 17. 8. 2015 18:00

To pak jo, my fault. Jsem se na cenu už chvíli nedíval... :-[
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JosephD 20. 8. 2015 09:25

Jen pro informaci, nakonec jsem vybral následující sestavu. Jde o mix DS30 a DS25, s OS a monitorem, sestava ještě poputuje ke KineCZkovi k sestavení a přetaktování na 4 GHz.
JosephD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JosephD 1. 9. 2015 18:06

Finální sestava je nakonec následující. PC sestavu jsem si nechal složit, vymazlit a přetaktovat od místního guru KineCZka, s jehož službami jsem byl maximálně spokojený a vřele ho tímto doporučuji! :tleskani

Co se týče změň, byl vyměněn zdroj za jiný z důvodu hlučnosti poslední revize Seventeamu. Nakonec jsme si ale nepomohli, protože zdroj od Corsairu začal po několika hodinách od zapojení vrčet jako vrtačka. Protože by reklamace trvala 30 dnů a veškerá KineCZkova práce by byla kvůli demontáži zdroje k ničemu, rozhodli jsme se pro výměnu jeho větráku + zapojení do desky a regulaci otáček ve SpeedFanu. Takže za mě - zdroje Corsair nebrat! :D
JosephD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 1. 9. 2015 20:07

Tak to žes měl pech na špatné ložisko ventilátoru rozhodně nesráží kvality výrobce jako takového. :) Každopádně, ať sestava slouží dlouho a blaze. :))
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 9. 2015 20:16

Hlavne JD zapomnel podotknout, ze jsme se po predani venku zakecali ... asi na 2h. Pricemz jsem v zertu mezi reci zminil, ze nez se vrati nahoru, bude volat hasice. Pak jsem spokojene odjel... No a asi po hodine co jsem byl pryc vydeseny telefon... :D

Pri predavani (a u mne predtim i cely den v zatezovych testech) bylo vsechno ok. Ale ocividne jsem to pak venku zakriknul. Na druhou stranu asi dobre, ze jsme tam pulku vecera stali a kecali, protoze se lozisko melo aspon dostatek casu rozpadnout a nestalo se to treba "den po", coz by byvalo radost ze sestavy mohlo pokazit.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JosephD 2. 9. 2015 09:22

KineCZek dorazil kolem 17:30, standardně mu stačí 30-40 minut na předání. Ode mě odjížděl až ve 22:30, před jedenáctou byl zpátky a finální odjezd byl až ve 23:30 :D Nikdy jsme se neviděli, na fóru prohodili jen pár vět, ale na místě jsme kecali jako bychom se znali léta :lol:

Btw. sestava funguje luxusně, už na ní proháním novou alphu Unreal Tournamenta, betu Heroes VII a Metal Gear Solid V: Phantom Pain, vše samozřejmě na max a bez jediného hluku ze skříně. Což bych rád také vypíchl. Sestava nebyla koncipována jako LN nebo ULN, ale přesto je prakticky neslyšitelná i ve velké zátěži. Luxus :tleskani
JosephD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 9. 2015 09:31

Aha tak ted to "asi na 2h" zacina dostavat trhlinky. :D
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JosephD 7. 11. 2020 21:49

Zdravím všechny po letech,

má smysl ještě upgradovat výše probranou PC sestavu? Jen pro připomenutí, sestava je ZDE, jen má 16GB RAM (dokoupil jsem tu samou po cca dvou letech).

Sem tam totiž přispívám na Zing.cz a PC se mi už zadýchává. Stačí mi hraní ve FullHD na High detaily a pokud možno co nejekonomičtěji...

Díky za rady!

P.S: Procesor je od KineCZka přetaktovaný na 4.2 GHz, grafika byla původně taky nataktovaná, ale asi před 2 lety začala zlobit, takže jsem ji vrátil do továrního nastavení a od té doby bez problému.
JosephD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 11. 2020 22:36

3060 v lednu
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků