PC na práci s grafikou a na hry, 30 000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bettar 21. 8. 2015 21:46

Ahoj, můj starý noťas už absolutně nezvládá a dost mě limituje, takže plánuju pořízení pc.


POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: classic/LN, asi podle ceny, nejsem si jistý, jestli se vlezu

UCEL PORIZENI SESTAVY: tvorba grafiky v photoshopu CS6 a illustratoru, časem after effects (60%), hry csgo, dota2, pak občas novější asassins creed nebo tomb rider, ale nemusí to jet na fullHD (30%), filmy, internet, sony vegas 12 (10%)

FINANCNI LIMIT: cca 30 000 Kč vč. DPH

OPERACNI SYSTEM: měl by být součástí sestavy, WIN 10

SESTAVITE SI PC SAMI?: zatím se rozhoduji, kdybych bral LN sestavu, tak bych asi využil služby Kineczka, ale jsem až z moravskoslezského kraje. ..Classic bych si postavil sám

BUDETE TAKTOVAT?: nikdy jsem to nedělal, ale možná bych začal, proč nevyužít výkon navíc

MONITOR + JEHO ROZLISENI?: v ceně sestavy, chtěl bych nějakou 24" s nízkou odezvou (1920 x 1080)

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?: klávesnici kupuji zvlášť


Předem děkuji
Naposledy upravil bettar dne 22. 8. 2015 10:34, celkově upraveno 1
bettar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NwT17 22. 8. 2015 07:44

Vzhledem k tak vysokému podílu editace videa, budeme potřebovat přesnou verzi Vegas, Photoshopu.

Vzhledem k tomu, že chceš mít v ceně monitor a OS ti na PC moc nezbude. Takže na LN rovnou zapomeň. Classic noise, bude muset stačit.
Ignoruješ pravidla/mě, já ignoruji Tebe.
NwT17
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 8. 2015 08:56

OS - 2 500
Monitor - 2 500

PC 20k Kč z DS, stejně nic nevymslíme, jedině místo Intel AMD, pokud je tam hodně toho Vegasu.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bettar 22. 8. 2015 10:39

Jo, moc se omlouvám, psal jsem celkem ospalý a nějak mi to nedošlo, proto zvedám budget na cca 30K, za to by se snad už dalo něco vymyslet. Ten sony vegas jsem špatně zařadil, už je to opravené, bude to 12 a jen pro osobní potřeby, fakt minimum, žádné profi věci, živí mě ta grafika, pracovat budu s photoshopem CS6
bettar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 8. 2015 11:49

21 417,- + Asus P9D WS... Pokud časem nehodláš přidávat GK tak můžeš vzít Seasonic G360 sice je hlučnější jak býval, ale co se týče osazení :)

Ovšem jestli tě to živý - můžeš být 30dní bez PC? Nebyla by lepší hotovka s pořádnou zárukou?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bettar 22. 8. 2015 12:07

Díky moc, ale klidně se může něco málo přes těch 30K přetáhnout, já si fakt včera neuvědomil, že ten monitor se systémem sežere taky dost prachů, nechci na tom zbytečně šetřit, abych to za chvíli zas musel upgradovat. A jinak v práci mám normálně pc, akorát něco si buď beru domů nebo doma dělám jiné zakázky a na tom noťasu už se to hrozně kouše a je to o nervy na každou operaci čekat. Pardon, měl jsem si to líp uvědomit, než jsem ten první příspěvek vůbec napsal :X
bettar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bettar 5. 9. 2015 09:20

Chtěl bych tímto poděkovat Kineczkovi za vybrání komponent a následnou profesionálně odvedenou práci týkající se složení, odladění a odhlučnění. Rozhodně jsem nečekal, že když v úterý komponenty nakoupím, v sobotu ráno už budu mít pc na stole. Perfektní a opravdu velmi rychlá komunikace s tolika podrobnostmi, že už jsem se prakticky neměl na co ptát. Po příjezdu mi všechno vysvětlil, ukázal a předvedl. To všechno za slabou půlhodinku. Velký dojem na mě udělal cable management a také tichost počítače. PC se ani při maximální zátěži nemůže rovnat hlasitosti mého starého notebooku :D. Absolutní spokojenost, můžu jen doporučit. Navíc je to velký sympaťák :-)
bettar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FakeGameCZ 5. 9. 2015 14:05

Môžeš sem hodiť finálnu zostavu, pre ktorú si sa rozhodol?
FakeGameCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 9. 2015 14:05

Super, se na to fórum můžeme rovnou vys.rat a psát Kinovi jen SZ/email ne ? Když se tu navrhuje přes SZ a ostatní se tu zbytečně namáhají...

-- 5. 9. 2015 15:08 --

FakeGameCZ: https://plus.google.com/photos/11307253 ... 5671639201
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků