Dodatečné odladění pc od odborníků

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tom601 5. 9. 2015 19:31

Ahoj před pár měsíci jsem si koupil od vás zde na foru doporučenou pc sestavu.Jen už nezbylo na dokonalé sestavení od nějakého odborníka(nechtěl jsem snižovat výkon)...
Tak se ptám kdo by dokázal již sestavený pc doladit co se hlučnosti týče..teď je to hlučné jako Boing.
sestava: http://www.czc.cz/74qdehduvsjvbb11tr7kq7cv29/seznam
Předem děkuji a jsem z Českých Budějovic
Tom601
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 9. 2015 20:00

Doporučenou sestavu? A od nás? :hm

-- 5. 9. 2015 21:00 --

Doporučenou sestavu? A od nás? :hm
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 9. 2015 20:06

Tohle tady nikdo nedoporučil. Nikdo kdo tomu rozumí. A obávám se, že s tím ani nepůjde nic moc udělat, ten zdroj je hlučný a ventilátory taktéž nejsou z nejtišších, a už vůbec ne v dostatečném počtu.
Don't think you are. Know you are.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Tom601 5. 9. 2015 20:26

Nuu myslel jsem hlavně nastavit fany aby je deska ovládala a odladit..aby to neslo bud na low a nebo high..nic vice jsem nechtel..a mozna kabelmanagement jinak jsem s pc spokojen..
malo vetraku?? zde je foto sestavy
http://tom60105.rajce.idnes.cz/pc/
Tom601
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 9. 2015 20:54

Já ti radil něco jiného viewtopic.php?f=932&t=1235321&p=10723340#p10723340

A kysa taky. To že sis vzal svůj výmysl, je tak trochu tvůj boj...

Inu, pokud dokoupíš potřebný HW a zaplatíš mi cestu (z Brna) klidně ti to odladím.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Tom601 5. 9. 2015 21:08

no my jsme to pak s kinem probiraly po sz.. myslim ze proti tomu zas tak nic nemel
a jinak tohle je vykonem jinde nez to v odkaze..
ale nejde mi o to co a kdy a jak.. jen kdo by se nasel pobliz??
Brno je docela daleko.. a na posed u me to asi neudelas ne?? pripadne pokud ano a jel by sem nekdo z vas tak se nejak dohodnem..
to Python.p: co to je potrebny HW?? Priklad co je spatne..
Tom601
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 9. 2015 21:14

Nebudu mluvit za Kina, ale myslím že toto by neschválil ani kdyby byl na šrot.

No jiné PSU, jiný case - bez okna a s místem na cablemanagemnt, více ventilátorů. Jo na posezení se to dá zmáknout :) pokud seženeš alespoň dobrý kafe ;)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod r34ktor 5. 9. 2015 21:16

Původní vlákno s výběrem je zde: viewtopic.php?f=932&t=1217346

On zdroj nemusí být primární problém (má klasickou Seasonic křivku - do 50% OK, pak strmě roste). 300W by se sestava neměla v běžné zátěži zásadně přesahovat.

Ovšem MSI R9 280X s pozdějším opravným (původní = throttling) BIOSem je fičák:

Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tom601 5. 9. 2015 21:26

Kafe bude, case jiny ne a PSU Taky ne... nejde mi o ultra nose..jen chci aby vetraky nesly na plno!! nic vice a kabel je take fuk nikdo to nevidi pac pc je ted jinak nez bylo zamysleno.. a vetraky neni problem..
Tom601
Junior

Odeslat příspěvekod kolemjdouci2014 5. 9. 2015 22:05

A když mluvíš o větrácích, tak o kterých? Na GPU? Ve zdroji? Nebo těch skříňových. Můj tip, že ta větráky na té MSI 280x ti i v klidu přehluší všechno ostatní, takže je buď reguluj (ale extra si nepomuzes) nebo si kup jinou GPU :)
kolemjdouci2014
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 9. 2015 22:11

Jestli chceš, nemám to tak daleko jak kolega, ale zázraky neslibuju. SZ
Don't think you are. Know you are.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Tom601 13. 9. 2015 10:30

Tak Mistr Kin dorazil, sestavu komplet rozebral, odstrihal misku plnou stahovacich pasek, vyhazel vsechny vetraky a znovu ji poskladal, prepastoval procik pod chladicem, ktery byl na 1/2 bez pasty. Vse PERFEKTNE a UHLEDNE dal z5 do bedny, nainstaloval system, odladil vetraky a malinko taktnul sestavu...Vse ted beha tise a je to udelane jak ma....Jen kdyz by clovek pri koupi sestavy dal na kompletni jeho navrh a ne si v tom delal zmeny, ktere celou sestavu kazi hlukem, ktery nelze odstranit jinak, nez koupenim jineho doporuceneho kusu..presneji zdroj Seasonic SS-620GM2 Evo 620W ktery je v zatezi jak rika Kin VRTULNIK a kazi tim kompletni odhlucneni sestavy...
Timto chi Kinovi moc podekovat a vsem ostatnim vzkazat : kdyz Kin(jsou i jini borci na foru) neco navrhne tak v tom nedelejte zmeny, on dobre vi co dela a je to odbornik na svem miste...
Foto
Předtím: http://tom60105.rajce.idnes.cz/pc/
Potom: https://picasaweb.google.com/1130725356 ... 99/Tom601#
Tom601
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 13. 9. 2015 13:18

vidíš, když ti někdo tři, čtyři hodiny vrtá do hlavy, tak se na to dovedeš podívat i s racionálně...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Tom601 13. 9. 2015 13:49

On takovéj Kin není..Neřekl ani slovo že jsem BLB a vybral jsem něco jiného než on doporučil!!On dobře ví... a já už taky..
Toto má být jedno z XXX doporučení že se na tom nic nemá měnit!!!
Tom601
Junior