Intel 750 PCI-E na desce sc.1155 Z77

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lokomotiva 20. 9. 2015 19:40

Dostala jsem od švagrové dárek - uvedený SSD disk.
Dala jsem ho do PC - deska ASUS P8Z77-V LX s nejnovějším BIOSem, procesor i5 2500K, W7 32-bit.
Z webu Intelu jsem si stáhla NVMe driver 1.2.0.1002-x32.
Po instalaci driveru se disk objevil v systému, ale pořád nejde nic zapsat ani přečíst.
Pořád se píše že je disk zaneprázdněn.
Nepodařilo se vám ho někomu na desce s tímhle chipsetem zprovoznit?
Když tak napište jak.
Díky.
Lokomotiva
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 22. 9. 2015 01:31

Tak jeste ze ne od aunt z 6. kolene. Chipset na to nema ve sve surove podstate vliv ... a zadny driver pro Widle32sedm neni z principu zadnouci. Ale ono je to stejne uplne jedno, protoze, no protoze at to skonci jakkoliv, budes antu z 6. kolene stejne proklinat, nebot Widle neumej TRIM na PCIe.

A protoze PCIe, tak zalezi kam to strkas ... jako bonus. Chipset je az to posledni.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lokomotiva 23. 9. 2015 19:33

Jenže bez driveru nebyl disk v systému vůbec vidět. Ve Správě disků myslím.
Je to vlastně teta. Švagrová je to mámy - pardon.
Ale to jí asi poradil její manžel - pracuje u IBM.
Sama by mi asi spíš koupila kabelku.
Dárek je dárek a mně by se líbilo ho zprovoznit.
A to jsem ještě ani nezkusila na něj nainstalovat systém. O tom si zatím jenom sním.
Grafiku jsem vyndala, takže disk má k dispozici 16 linek PCI-E.
Tak nevím jestli bych neměla zkusit na něj nainstalovat třeba SUSE Linux, když pro něj má Intel driver na stejné stránce jako ten driver pro W7.
Ale třeba by to dopadlo stejně...
Lokomotiva
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 24. 9. 2015 16:16

Klidne si povidej, jsem celkem odolny se schopnosti filtrovat informace. Presne tohle celou situaci jasne pojmenuje a definuje problem.

Vlastne zrovna vcera vecer jsem neposlouchal asi 5 minutove zvaneni o zlobivem notebooku, ktery ma jasnou sovislost ve vikendovych planech, nakupovani, grillovani a budouci navstevou. To se nam to za tech 5 minut krasne vyjasnilo, exaktni veda a presne informace si nejak vylustim sam. Logikou a dedukci si vyvodim fakta. Budeme mit doma desne otravnou navstevu, ktera zabije cely vecer, budu muset prelepit usta Christine, jinak bude maler a jeste vyfasuju nejaku zdechlou exploitovanou cihlu, ktera se bude muset opravit. Prachy a vecer v haji, nastavana polovicka, nastvana navsteva, ktera se bohuzel vratit a zabita nedele s nejakym srtrepem.

Cili Ti to nefunguje a chces plnou podporu. Dobra, drzim Ti palce. Az se budes obtezovat s informacemi, budu se obtezovat s odpovedi.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Lokomotiva 24. 9. 2015 20:27

Matysek píše:...Az se budes obtezovat s informacemi, budu se obtezovat s odpovedi.

Domníváš, že ti tajím nějaké informace?
To nemám v povaze a rozhodně to není můj úmysl nebo záměr.
Budu ráda, když mi povíš o jaké informace se jedná.
Lokomotiva
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 24. 9. 2015 20:50

V závislosti na využití toho PC bych to PCIe SSD buď prodal (aneb, vadí mi, když grafika nebude mít plných 16 PCIe linek), nebo naopak použil v jiném PCIe slotu (hraní her a grafický výkon není na sestavě důležité, grafika nepotřebuje mít všech 16 PCIe linek).

Blbosti typu nefungujícího TRIMu - na vlastním zvážení, zda-li se bez toho obejdu, pokud ten PCIe disk použiji jako systémový.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lokomotiva 24. 9. 2015 21:10

Tak o použití tohohle disku jako systémového si zatím jen sním, ale řeším podstatně skromnější záměr - použití jako druhého disku v PC.
Systémový mám M550 (přes SATA port s driverem AHCI).
TRIM bych ráda řešila s pomocí Intel Toolboxu, pokud to bude možné.
Nemám ostrý názor na použití toho nebo jiného PCI-E slotu.
A 8 + 8 linek - proč ne, nic jiného už PCI-E slot, tedy linky, nepoužívá.
Grafiku používám jen skromnou - 750 Ti. A teď samozřejmě tu integrovanou v procesoru.
Prodávat se mi ho nechce, když je to dárek, ale kupovat jinou desku a procesor?
No, zatím nevím. Třeba se to ještě povede zprovoznit...
Lokomotiva
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 25. 9. 2015 01:20

Ok, takže zatím shrnu co víme.
1. Ten Intel 750tku nechceš používat jako systémový disk.
2. Známe model a výrobce tvé desky, používaný procesor, .. můžeš dodat zbytek? (nemusí to být nutně relevantní, ale ..... )
3. Celkem mne překvapuje 32b OS. Nezasloužilo by si to už přeci jen 64b? Tvůj současný OS už má alespoň SP1?
4. Předpokládám, že máš nainstalované všechny drivery pro motherboard (chipset, AHCI, .. nevím co všechno) + NVMe driver pro nové SSD?
5. Jak se ti ten disk ve správě disků jeví teď ? Klidně sem prskni screen.
6. Jak se ten disk tváří v jakémkoliv Live OS (klidně Linux)?
7. Nejsem si tím jist (PCIe SSD mi rukou mnoho kusů rozhodně neprošlo), ale pokud přes PCIe TRIM nešlape, tak pak je nejspíš chyba někde jinde => Intel Toolbox ti bude na prd.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 25. 9. 2015 14:09

Proc NVMe driver, kdyz ho stejne jako NVMe nemuze pouzit (z hlediska HW i OS) a musi byt uzity jako standardni PCIe SSD, ktery stejne nebude TRIM FS. Proto narazka, kam to strka (CPU vs PCH).
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 25. 9. 2015 14:40

Co bys taky chtěl, když jsem to psal v půl třetí ráno? :) Máš pravdu.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lokomotiva 25. 9. 2015 19:14

milsimr píše:1. Ten Intel 750tku nechceš používat jako systémový disk.
2. Známe model a výrobce tvé desky, používaný procesor, .. můžeš dodat zbytek? (nemusí to být nutně relevantní, ale ..... )
3. Celkem mne překvapuje 32b OS. Nezasloužilo by si to už přeci jen 64b? Tvůj současný OS už má alespoň SP1?
4. Předpokládám, že máš nainstalované všechny drivery pro motherboard (chipset, AHCI, .. nevím co všechno) + NVMe driver pro nové SSD?
5. Jak se ti ten disk ve správě disků jeví teď ? Klidně sem prskni screen.
6. Jak se ten disk tváří v jakémkoliv Live OS (klidně Linux)?
7. Nejsem si tím jist (PCIe SSD mi rukou mnoho kusů rozhodně neprošlo), ale pokud přes PCIe TRIM nešlape, tak pak je nejspíš chyba někde jinde => Intel Toolbox ti bude na prd.

ad1: Chtěla bych, ale když zatím nejde použít ani na data, tak jsem na něj nainstalovat systém ani nezkoušela.
ad2: chladič Fera2, zdroj Enermax Liberty 400W, paměti 2 x 4 GB Crucial Ballistix Tactical LP 1600 MHz CL8 (4 GB mám přiděleno pro Superspeed RAMdisk a vyhrazeno pro pagefile), GK ASUS GTX 750Ti 2GB GDDR5, 2,5" Crucial M550 256 GB, normální middle skříň se zdrojem nahoře, pod ním 120 mm ventilátor na odsávání teplého vzduchu a vpředu dole taky 120 mm ventilátor, DVD-RAM SATA vypalovačka.
ad3: Windows 7 Home Premium SP1, aktualizovaný, 32-bit.
Žádné 64-bitové aplikace nepoužívám, ale spíš různé průmyslové programy, které bych musela instalovat a spouštět v režimu kompatibility - a stejně mi třeba zmizí celá lišta s tlačítky a pod.
ad4: Žádný HW konflikt ve Správci zařízení, všechny drivery nainstalované a aktuální. 32-bitový NVMe driver pro Intel 750.
ad5: Jako (E:) a šel naformátovat. Jenže když už pak byl vidět v Počítač, tak stejně na něj zapisovat nešlo.
Screen nemám, protože jsem PC uvedla do původního stavu. V neděli se běží Běchovice a tak spíš koukám ještě něco natrénovat, abych měla slušný čas.
ad6: To nevím, protože jsem to nezkoušela. Ale možná bych ještě vyzkoušela W7 64- bit. 64-bitový NVMe driver je na webu Intelu ke stažení také. Třeba to bude fungovat. A 1 měsíc používání je prý legální i když si W7 nekoupím.
ad7: Toolbox jsem taky nezkoušela, tak nevím co umí a co ne.
Lokomotiva
Junior

Odeslat příspěvekod Lokomotiva 22. 12. 2016 17:57

Kdyby měl někdo obdobný problém, tak bootovat z NVMe disku v PCI-E slotu desky lze i u těchto starších Intelových chipsetů.
Je k tomu potřeba jedině drobná úprava BIOSu desky.
Lokomotiva
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 12. 2016 18:21

Sem s ní rovnou :) díky
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lokomotiva 22. 12. 2016 22:32

Jak to myslíš sem s ní?
Když nenapíšeš jakou máš desku a jaký v ní máš BIOS není to možné.
Když ti pošlu upravený BIOS své desky, bude ti s vysokou mírou pravděpodobnosti k ničemu.

Ale abys mě nepomluvil, tady ho máš:
https://uloz.to/!znQjz5eeJ56p/p8z77-v-l ... 2501mm-rar
Lokomotiva
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků