Obnova XPček bez recovery a product key

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mariacek 14. 9. 2015 11:39

Ahoj, přítelkyně má netbook ASUS EEE 1000 HE ve kterém byly Windowsy XP OEM. Bohužel ji nějaký dobrák přeinstaloval Windows nějakým pochybným systémem a přitom smazal recovery oddíl (pokud tam nějaký byl). Štítek který byl na PC nalepen je už taky nečitelný.
Je nějaký způsob, jak původní Windows obnovit? Někde jsem četl, že Asus na oem systemy používá stejný product key. Je to pravda? Původní systém byl aktivován. Ten co má hlásí že je nelegální. Rád bych nějak zjistil původní klíč a udělal čistou instalaci. Později bych možná udělal upgrade na Win 7. Nový win 7 za 2500 se mi kupovat moc nechce..
Diky za rady :-)
Mariacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 9. 2015 12:32

Licenci W7 musíš koupit. Pokud ještě seženeš. MS už licence W7 nedodává.
Můžeš ovšem sehnat nějaký zbytek ve skladu.
Tvůj odhad ceny licence je ovšem nesmyslný:
Mariacek píše: 2500

Za takový pakatel bys sehnal jedině nějakou nelegální licenci.
Odhad ceny (s DPH) legální licence typu
A/ upgrade na Win 7:
HPE ~ 3000 Kč;
PE ~ 6000 Kč;
B/ krabice W7:
HE ~ 4500 Kč;
PE ~ 7000 Kč;
Ovšem daný hw
Mariacek píše: ASUS EEE 1000 HE

= NTB na bázi Intel Atom -> nic slabšího se nevyrábí => OS WNT 6 . řady tam nepatří.
Co s tím?
Mariacek píše: ve kterém byly Windowsy XP

Prostě vrať původní OS zpět a o upgrade ani neuvažuj.
Samozřejmě standardně ze zálohy v ext. médiu: boot z inst. média OS WXPx/32 -> F3 na 4. GUI.
Při obnově pův. OS ze zálohy není třeba zadávat žádné licenční číslo.
Pokud byl OS v době uložení zálohy aktivovaný, obnovíš ho za zálohy už v tomto stavu.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 14. 9. 2015 12:46

Predpokladam, ze vsechny recovery pro ASUS EEE 1000 HE budou stejne a nikdo tam rucne necpe key ze spodku notebooku. Takze by podle me pomohlo recovery od jineho majitele 1000 HE.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Noxik 14. 9. 2015 13:36

Pred nejakym rokem jsem mel Asus EEE 1000H a po dotazu na Asus mi poslali adresu na prihlaseni na FTP, kde jsem si stahnul prislusny ISO soubor, tak jim zkus napsat. To byl jeden z mala pripadu v mem zivote, kdy velka firma mi na dotaz odpovedela smysluplne a jeste navic uzitecne.
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mariacek 19. 9. 2015 08:13

Tak pánové díky za rady. Povedlo se mi sehnat a stáhnout recovery DVD ale když jsem zjišťoval co a jak dál s ním jsem vypnul v biosu booster boot nebo jak to tam bylo a začalo mi fungovat kouzelné tlačítko F9 díky kterému jsem zjistil, že na HDD recovery partition mám neboť během asi 5 minut se mi povedlo natáhnout původní legální Windows XP Home, takže maximální spokojenost. Provedly se i aktualizace, nic tedy upgradovat nebudem. Netbook je jen na net a psaní ve Wordu, což stačí. Díky za rady, ušetřili jste mi prachy za nový vánoční dárek :-)
Mariacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 21. 9. 2015 19:26

Skvělé, ale blbé je, že teď budeš muset vymýšlet jiný vánoční dárek ;).
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xsys 15. 10. 2015 15:19

Na XP se ještě provedly aktualizace? Jaks to dokázal?
xsys
Junior

Odeslat příspěvekod soban 15. 10. 2015 16:25

Jednoduše prostě je M$ ještě nesmazal, samozřejmě s tím se nebude chlubit potřebuje prodávat nové W....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 10. 2015 04:36

MS WU funguje ještě i pro W2000.
Jen nevycházejí nové KB, protože podpora skončila.
V případě WXPP má ovšem řada podniků zaplacenou rozšířenou podporu až do r. 2020 => MS dále vydává KB, jen nejsou veřejně dostupné.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 16. 10. 2015 17:49

Na ten stroj buď nacpat nějakej Linux, nebo se vrátit k původním XP. W7 a novější na to nemá smysl dávat => utrpení.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků