PC na úpravy fotek do 40 tis. Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gfoto 2. 9. 2015 12:11

Dobrý den, jelikož nejsem odborník přes pc chtěl bych poprosit o radu na sestavu nového pc.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI - Nemusí být extra tichá, ale ani zvuk sekačky.
UCEL PORIZENI SESTAVY - Počítač bude hlavně na práci s fotkami, grafikou a chci zkusit krátká videa (do 15 min.)
Programy Photoshop CC, Lightroom CC, Capture One 8, Illustrator CS3, InDesign CS3, Sony Vegas Pro 13.
Hlavní pracovní náplň je v Photoshopu CC - 80%. 16 bit Tiff, HDR, Panoramata, montáže, virtuální prohlídky. V budoucnu 3D v Photoshopu. Hry nehraju.
Finanční limit 40 tis. Kč
Bez OS. V PC bude Windows 7 Pro 64 bit, mám zakoupenou krabicovou verzi.
Počítač nechám sestavit v eshopu.
Taktovat nebudu
Monitor ne. Mám 2 monitory, Eizo CG222W (1680/1050,neumí 10 bit zobrazení) a Maxdata Belinea 10 19 20.
Z periferií přidat pouze vypalovačku DVD. Vše ostatní vezmu z starého Pc.

Moje základní představa - SSD disk na systém 256 GB, 2 Tb druhý disk - větší nepotřebuji, hotové dávám rovnou na externí. 32 GB paměti. Grafickou kartu s 256bitovým rozhraním, Photoshop údajně využívá, jestli ale zisk výkonu odpovídá vyšší ceně. Procesor Intel Core i7 nebo Xenon.
Zkusil jsem sestavu složit, ale je to jenom pohled laika.
http://www.czc.cz/bnbncho8uggpdbmmrenr6pn4bd/seznam

Předem děkuji za vaše názory a rady.
gfoto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 2. 9. 2015 12:42

jestli te to zivi ten PC tak by jsi mel chtit LN a nechat si to slozit od nekoho tady aby ti to odladil..
navrh necham na nekom zkusenejsim...
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 9. 2015 12:46

Co se tyce Photoshopu, je graficka karta na vetsinu veci zbytecna. Pro LR pak naprosto zbytecna. Pro videa by se grafika hodila, ale pokud je nedelas a chce zacit zkouset, IMO to desetitisicovou investici nevyvazi. Misto toho by sis mohl dovolit poradne SSD na scratch/temp a treba i Low Noise uroven tichosti.

Tedy za predpokladu, ze nechces hrat hry?


38.514,- Kc




Vyse uvedeny navrh je kompletne LOW NOISE sestavou. Pro uplnou definici pojmu LOW NOISE viz: ODKAZ.



DULEZITA POZNAMKA:

Pro dosazeni LOW NOISE hlucnosti nestaci pouze vybrat vhodne komponenty. Klicovym faktorem pro dosazeni nizke urovne (ne)hluku je totiz odladeni hlucnosti, resp. tedy otacek ventilatoru. Dalsi veci je, ze i pokud bys uvazoval nad myslenkou nechat si to stavet v eshopu, neuspejes. Pocitace s aftermarket chladici grafickych karet totiz eshopy odmitaji sestavovat. A maji k tomu rozumny duvod.



BTW: Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gfoto 2. 9. 2015 13:41

Díky za rychlé reakce.
Focení a úpravy fotek mě živí. Problém je, že s komponentami v počítači nemám zkušenosti a stále přicházejí nové. A starý počítač přestává stačit.
Hry nehraji.
Photoshop má funkci používat grafický procesor. Na webu Adobe je seznam podporovaných karet. Mě jde o to, jestli to bez karty nebude brzda a zda bude stačit HD Graphics P4600.
K LW, úplně bezhlučný pc není potřeba, hlavně mě jde o výkon a spolehlivost sestavy.
Teď už budu muset vypínat a zítra bych to chtěl dořešit. Ještě jednou díky za ochotu.
gfoto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 9. 2015 13:49

Spolehlivost je mj i diky ECC na vysoke urovni, hlavni komponenty maji prodlouzenou zaruku (treba pameti dozivotni, zdroj + Vector 60 mesicu a deska + procesor + 370S SSD maji 36 mesicu).

Vyuziti graficke karty je otazkou do pranice. Video, kde by se vyuzila karta ponejvic, mezi cinnostmi "for living" neuvadis.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 2. 9. 2015 17:47

Bude, zrovna u Tebe bude efektivnich 1GB VRAM .... (MGE)
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gfoto 29. 10. 2015 12:10

Konečně jsem se dostal k zhodnocení nového počítače postaveného p. KineCZekem.
Velké poděkování, jinak napsat nelze.
Všechny komponenty osobně vyzvedl, sestavil a testoval. Menší problém, vadná základní deska, nedovedu si představit, jak bych jí reklamoval. Opět, vyřídil reklamaci sám a znovu sestavil. Tentokrát vše v pořádku. O všem jsem byl průběžně informován emailem a telefonicky. Nainstaloval nový BIOS, Win 7 Pro a ovladače. Po tel. domluvě dovezl nový pc, vysvětlil potřebné, vypil kafe :-) Ve skříni pořádek, kabely svázané a schované. Počítač není slyšet, vše funguje jak má, jsem spokojen. Asi bych ještě požádal, příští rok, o zkontrolování, zda je vše v pořádku. Není to PC za stovku.
Profesionální práce za rozumné peníze.
Takže ještě jednou díky a ať se daří.
gfoto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 10. 2015 13:28

Kdykoliv cokoliv. Kontakt mas ... kdykoliv se ozvi. Diky za referenci.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 10. 2015 13:31

Potřeboval bych po půlnoci složit, naštípat a nasekat 5 metrů dřeva. Já se ozvu :D :D :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků