Ati Radeon 5770 - přehřívá se, náhrada ?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 2. 2016 14:37

Zdravím,
mám grafiku Ati Radeon 5770, začala se mi přehřívat, při 90 stupních se hra (CS:GO) začne trhat, při 105 se vypne PC
Když přepnu ze hry na plochu tak se "ochladí" na nějakých 50 stupňu, ale jaksi se mi nechce furt přepínat hra
Myslíte že je grafika KO a musím koupit novou ?
Případně jakou , nechci měnit zdroj ani bednu, takže nějakou s stejnou spotřebou, ale klidně lepším výkonem
Vyčistil jsem chladič a větrák
anonymni

Odeslat příspěvekod milsimr 7. 2. 2016 14:43

Karta může bejt ještě OK a pokud ti stačí výkonem, nevidím důvod pro nákup nové, stačí rozebrat a přepastovat. Současná teplovodivá pasta bude s vysokou pravděpodobností už na kámen ztvrdlá žvýkačka => přehřívání.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pointops 7. 2. 2016 15:11

Po jak dlouhé době lze předpokládat, že je vhodné přepastovat?

Někde četl, že pasta správně slouží k vyplnění nedokonalostí v textuře materiálu procesoru a chladiče, nemá jí být moc, ideálně je čistě kov na kov. Jak moc může změnit vlastnosti a ztratit teplovodivou funkci?

Zkoušel jsem si teď vygooglit nějaká srovnání, ale 95% vrácených odkazů jsou ve skutečnosti stížnosti, že po přepastování teploty vzrostly.
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 2. 2016 15:16

Zalezi jaka byla puvodni pasta. Pokud MX4, NT-H1 ... tam i po 5 letech muzes ocekavat temer stejne dobrou funkci. Pokud zvykacka, tam je to na facku uz v okamziku prodeje, resp pro Tebe spise nakupu.

Nespravne provedene prepastovani urcite muze vest k narustu teplot.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 2. 2016 16:42

Tak původní pasta byla tvrdá jako kámen.
Tak jsem nanesl novou pastu a spustil program FurMark a testoval.
98°C , což se mi zdá nějak moc, větrák šel na 100%.

Takže uvidím jak to bude s teplotou při hraní (až přijde syn domů :-) ).

Kdyby to bylo KO, tak jakou by jste doporučili novou (levnou,ale aby to nebyl šunt) grafickou kartu ?
Ale abych si nepohoršil, spíš polepšil.
Vůbec o tom nemám přehled ...

Jinak mám:
Procesor: Intel i5 661
Deska: Gigabyte P55-UD3L
RAM : 8GB
Zdroj: nějaký noname 500W
Naposledy upravil anonymni dne 7. 2. 2016 16:43, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 2. 2016 16:43

98C je dost hardcore. Fotek by par nebylo? Zdroje, karty, vnitrku skrine... Mohly by napovedet, co dal.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 2. 2016 16:53

Tady jsou fotky, ale je to starý počítač, ale na CG:GO to stačí ...
6 souborů na Nahraj.to

Takový bordel mám už od začátku, přehřívání trvá cca. týden
anonymni

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 2. 2016 16:58

Tyhle male Sapphire maji ... nic moc ventilator. Sundat cely ten plastovy kryt a dat tam na stahovaci pasky Arctic F9?

Nebo pak vymenit kartu, ale to vyjde na dost penez. Ke dvoujadru tak GTX960? Pripadne 950, ale financni rozdil moc velky neni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 2. 2016 17:08

Ten Arctic F9 je tento ? https://www.alza.cz/arctic-f9-92mm-d349023.htm?o=1
Zkusím to.

Kupovat kartu za 6000,-Kč se mi opravdu kupovat nechce, myslel jsem něco na úrovni současné karty.
anonymni

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 2. 2016 17:29

Presne ten jsem myslel. Novou kartu ... ono i kdyz koupis 750Ti, bude to porad o dost rychlejsi. Ale niz bych nesel, levne karty se nevyplati kupovat, vyhozene penize.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jackbrno 7. 2. 2016 17:30

Měnit kartu kvůli přehřívání je pitomost... Rozumnější je zjistit důvod přehřívání a odstranit ho. Je to najisto jen mechanická příčina v chlazení.
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 2. 2016 17:45

Ok,
zkusím přidělat pořádný větrák, pokud to nepomůže koupím novou kartu.
Mohu poprosit odkaz na tu 750Ti, protože když mrknu třeba na CZC tak jich tam je snad 20 druhů.
Samozřejmě chápu že levné je špatné, takže si nechám poradit.
Díky
anonymni

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 2. 2016 18:15

Idealne Palit KalmX.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jackbrno 7. 2. 2016 18:19

handyouch
Ne, nemusíš přidělávat pořádný větrák. Ta karta se musí uchladit bez problému i s původním chladičem, když byla nová, tak se uchladila. Je potřeba jediná věc, najít a odstranit mechanický problém, který brání řádnému chlazení. Už jsem ti to psal vedle v poradně, možné příčiny jsou tři nebo jejich kombinace:

1) totálně ucpaný chladič prachem
2) z nějakého důvodu se netočí, případně točí nízkými otáčkami ventilátor
3) nějak mechanicky se uvolnil chladič a nedoléhá pořádně na grafický čip

Přestaň v tom pořád hledat nějaké záhady nebo komplikované závady, nic takového to není. Karta nezačala produkovat víc tepla, ale pouze ho z nějakého mechanického důvodu není schopna vyfoukávat ven. Tak to rozdělej, vyčisti, ideálně nanes novou pastu na chladič, slož zpátky a musí to být OK.
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 2. 2016 18:23

Je kompletně vyčištěná a nanesená nová pasta.
Pokud není zapnutá hra, tak má cca.50°C
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků