LN, 20-25000k, střih videa, práce

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jenda3 22. 1. 2016 19:25

Ahoj,
chtěl bych si sestavit nové PC.

- požadavek hlučnosti: LN (pokud půjde finačně tak i ULN, ale není nutnost)

-účel pořízení sestavy: Sestava je z 70% na práci (obchoduji akciove indexy a když si otevřu více grafů tak se mi sw na 6-7let starem Ntb již seká. Další věci je, že si po celou dobu práce nahrávám dění na obrazovce). Dalších 30% je střih videa+intenet+filmy. Hry už jsme nehral ani nepamatuju, takže si myslím že grafika bude stačit integrovaná z procesoru (nevím jestli má GK nějaký zásadní vliv na střih videa)

-finanční limit: 20-25000

-operační systém: mám vlastní W8.1

-sestavíte si pc sami: Pc si budu skládat sám

-monitor ani periferie není potřeba kupovat nové

-taktování: Chtěl bych zkusit z prcesoru i paměti vytáhnout o něco víc(ale není podmínkou)

-poznámka: Než jsem našel toto vlákno na foru tak jsem si zkusil poskládat něco sám viz SESTAVA. Díval jsem se na zde doporučené sestavy a je mi jasné, že na te moji půjde plno toho změnit. Takže hlavní otázka je jestli kompletně vzít zde prezentovanou LN za 20000 nebo LN 25000, nebo jen upravit některé součásti v mém složeném PC. A posledni věci určitě bych chtěl velikost mATX nebo miniITX.

Předem děkuju za návrhy a připomínky :-)
jenda3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 1. 2016 19:34

Jedine, co Ti OC pameti prinese, je potencialni nestabilita. Vykonu navic max jednotky procent, coz za to nestoji. Naopak bych zkusil ECC a Xeon - neco mi rika, ze prave STABILITA by mohla byt tim, co by Ti prineslo vic. Na drtivou vetsinu vyuziti PC totiz nic mackat nepotrebujes. A na vyslednou kompresi videa si proste pockas. (Nebo muzes pouzit QuickSync.)

29.096,- Kc

- - -

Ano, vim, ze jsem pres rozpocet. Ale zkratka mi ten navrh prijde rozumny prave takto, nikoliv levneji.

Vyse uvedeny navrh je LOW NOISE sestava. Pro uplnou definici pojmu LOW NOISE viz: ODKAZ.

Pro dosazeni LOW NOISE (ne)hlucnosti vsak nestaci pouze vybrat vhodne komponenty. Klicovym faktorem pro dosazeni nizke urovne (ne)hlucnosti sestavy je odladeni hlucnosti, resp. tedy optimalizace otacek ventilatoru v zavislosti na teplotach komponent.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda3 22. 1. 2016 19:58

Bohužel horní hranici mám opravdu těch 25000. A jak už jsem avizoval, taktování není podmínkou proto jsem klidně ochoten kvůli tomu změnit i procesor (bohužel v procesorech se moc nevyznám a nevím tedy jestli je pro mé požadavky lepší práve i5-6600 nebo zde více doporučovaný Intel Core i5-4590 tray?)

A dále bych opravdu raději uvítal formát mATX či miniITX. V Tvé sestavě, jestli se správně dívám, se jedná o ATX
jenda3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 1. 2016 20:14

V tom pripade musime obetovat stabilitu, kouzlit bohuzel nedovedu. Snad jen utrousim poznamku, ze jsem to myslel dobre.


24.040,- Kc
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda3 22. 1. 2016 20:35

Ano chápu, že to nebylo myšleno ve zlém. Já jsem to zase myslel tak, že jsem ochoten obětovat výkon za stabilitu :)
jenda3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 22. 1. 2016 22:23

To si jen myslis, vetsina analytickeho SW pro iluzionisty umi velmi efektivne vyuzivat core/thread pro nekolik instanci. Frekvence to nezachrani.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda3 22. 1. 2016 22:42

To Matysek: Právě proto bych si nechal v tomto rád poradit, jaký správný procesor k tomuto vybrat (ovšem s ohledem na cenu, nechce se mi uplně za samotný procesor dávat 8000 a více s tím, že bych pak musel šetřit na jiném HW)
jenda3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 22. 1. 2016 23:30

Uvedomujes si, jak bezpredmetna cela diskuse je? Z meho pohledu bys nemel delat obstrukce a prasknout vysetrovatelum verzi a jmeno toho SW. Od toho se da odrazit, proteze treba Meta Trader (nebo jak ten humus jmenuje) sice pro vlastni transakci pouziva single-thread, ale instance mohou bezet na ostatnich jadrech. Potom znam jeste dalsi dva, kde je idealnem 20 Core / 40 Thread CPU o frekvenci tak 800 - 1.4GHz. Bottleneck navic nebyl ve vlaknech, pameti, ale v diskovem I/O, proto se muselo najit vhodne uloziste. Identicky stav u strihu. Proto dost dobre nechapu, o jakem jinem HW mluvis.

Kazit si patecni odpoledne pacenim informaci nebudu. Rozhodni se sam, budto prasknes kde, jak, cim, v kolik a kdo zabil Jezise, nebo me proste ignoruj (coz je snadne).
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda3 22. 1. 2016 23:51

Pro trading se jedna o Sierra chart verze 1354, pro střih Sony vegas, pro zachycení videa z obrazovky camtasia studio.
jenda3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 23. 1. 2016 00:19

Here we go ...

Za techto okolnosti na Core i5 rovnou zapomen a zacni hledat ve vodach Core i7-4790k/6700k a hodne RAM (z toho jejich supportu pro vice charts doporucuji jeste RAMDisc). Volne prelozeno, chce to vlakna, aby mohlo bezet paralelne vice instanci (predpokladam, ze u majoritni cinnosti a zisku je toto main goal) a jeste to chce najit takovy SSD, ktery bude mit k dispozici agresivni (load state SA15%+) GC. S RAMDisc bez UPS zapomen rovnou, to by pri prvnim vypadku nedopadlo dobre.

Mas stesti, protoze Vegas 12+ Pro podporuje IQS, ackoliv prinos OpenCL zustava nepopiratelny v cele s R9 390/x ci starsi R9 290/x, presto pri okrajove cinnosti a s nizsi kvalitou musi stacit IQS. A protoze mas vice stesti, nez budget, tak Te uklidnim a sdelim Ti, ze Camtasia Studio tez profituje IQS.

Strucne receno, pokud se vejde Xeon E3-1246v3*, potom jsi vyhral v loterii hned 6x. A pritom stacilo prasknout Jidase.

* Basket Alfacomp nevidim, ale budu hadat SP920 (GC nastesti umi), P9D WS, E3-1246v3, + nejaky ten 1TB HDD. Proste standard + sauce a nema cenu stave kolo od zacatku. I kdyz SSD by mozna chtelo upravit. No ale to uz je detail, ktery se necha vyresit pozdeji. Ted jeste prasknout ty rimany a bude to i s konkretnim diskem (tzn. charts, instance).
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda3 23. 1. 2016 08:54

Matysek dík za návrh, ale připadá mi že chceš abych šel na mouchu s kulomet (mysleno dobře ;) )

V současnosti používám jednu instanci sierry na které běží 10 grafů (když přidám 11 - náročnější, tak noťas již nestíha a ostatní grafy se začnou sekat) A to mám dost starý (asi 7 let) hp pavilion dv6 s AMD athlon II Dula-core M300 2,00GHz a 4 GB ram. Když pustím tu jednu instanci s 10 grafy, tak to šlape v pohodě, ale už nemůžu nahrávat dění na obrazovce, to už se začne noťas potit.

Proto si nejsem uplně jistý, že bych využil serverový procesor. Sony vegas mám 11 a video nestříhám na dení bazi, ale když si prostě jednou za čas zajedeme na dovču a něco tam natočíme, tak si to pak rád sestříhám (takže stříh tak 3-4x do roka)

Prostě na dení bázi sierra chart (1 instance+10-11 grafů a k tomu camtasia studio). Střih okrajově.

Sestavu jsem postoval hned v úvodu, ale následně jsem ji trochu upravil a zde je aktuální SESTAVA

Ještě bych podotknul, že budu mít zapojené 2 monitory, kdy jeden umí rozlišení 2560 x 1440 (zapojeny přes HDMI) a druhý 1600x1200 (zapojený přes VGA). Jestli jsem se správně dočetl tak Intel® HD Graphics 4600 by toto měla zvládnout.
jenda3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 1. 2016 09:28

Matysek: Hned v prvnim mem navrhu za 29k ta P9D WS + 1246v3 + 16GB ECC Kingston je nacpana ... tak nejak jsem asi tusil, jak toto dopadne (par stroju za tim ucelem jsem uz stavel i s nizkym budgetem - s vyssim se to dela radostneji, to je jasne). SSD jsem tam nacpal Savage, HDD pak 1TB TravelStar HTS721010A9E630 ... na lepsi nezbylo a i tak jsem na 29k.

Jenda: Matysek je v Kanade a kosiky na Alfe proto nevidi. ;) Jen abys byl v obraze.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 23. 1. 2016 11:52

K: To mi doslo u slova Xeon a ze to bude 46 napovedelo IQS a nechtelo se mi parat s necim, co uz tu jednou padlo. Najeka omacka kolem steak uz se doresi pozde. Vsiml sis, ze bez prochazky botickou na krku z nich nic nevytluces?

J: Nikam te netlacim a znovu se prochazet po krku nebudu. Kdyz Ti staci vykon i3, nema smysl hledat i5 nebo i7/Xeon, ale protoze evidentne tihnes OC i5 ... tak neni moc co resit. Pouze si prosimte vyber takovy board, kde ma dost fazi vcetne chlazeni a board funkcnim IQS nejen na papire.

Nic jsem nenavrhoval, jen jsem nahlas premyslel, protoze Kin psal Xeon. To stacilo, abych si odvodil streva jestli tam budou vrtule Noctua (ty levnejsi, myslim Redux se to jmenuje), nebo Arctic, ci Adata SP920 to uz neni tak podstatne.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda3 27. 2. 2016 11:00

Ahoj,
chtěl bych poděkovat KineCZkovi za pomoci při výběru HW a i následném jeho sestavení a odladění.

PC už mám doma cca měsíc a musím říct, že šlape jak hodinky a s výkonem jsem spokojený.

KineCZek je opravdu správný člověk na správném místě a myslím, že s jeho vědomostma o HW i schopnosti umět vše vysvětlit by mohl klidně učit ve škole (slova manželky, když ho slyšela jak mi vše vysvětluje při předávání pc :) )

Jedine co mě na PC zarazilo byla velkost bedny fractalu R5, původně jsem chtěl mini atx nakonec mám něco většího :) Bedna se mi na centimetr vejde do prostoru k tomu určenému u pc stolu. Takže jen upozornění pro ostatní jestli mají omezený prostor, tak ať si to raději přeměří.

Takže KineCZku děkuju za dobré rady při výběru HW i za sestavení finalního PC! :)
jenda3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr29 27. 2. 2016 16:08

A jaká byla konečná sestava?
petr29
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků