e-mail: Změna služeb Microsoft

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 2. 8. 2016 06:18

Dostal jsem od Microsoftu mail s upozorněním na změnu jejich služeb:

"Aktualizace Smlouvy o poskytování služeb společnosti Microsoft vstoupí v platnost 15. září 2016. Pokud budete naše produkty a služby používat i po 15. září 2016, vyjadřujete tím souhlas s aktualizovanou Smlouvou o poskytování služeb společnosti Microsoft."
"Aktualizujeme také Prohlášení společnosti Microsoft o zásadách ochrany osobních údajů. Tyto aktualizace, jejichž popis najdete zde na stránce Nejčastější dotazy, vstoupí v platnost 2. srpna 2016"

Nikdy jsme nekomunikoval pomocí mailu s Microsoftem. Je mi záhadou, jak získali moji mailovou adresu.
Jediná možnost je, že "vybrali" obchod DATART, kde jsem WIndows kupoval, nebo toto fórum, kde jsem se zapojil do diskuze o nepovedených aktualizacích Windows 7.
nuvi_joe
Junior

Odeslat příspěvekod Juwa2 2. 8. 2016 06:45

Zkus se zeptat přímo jich, kde vzali tvoji adresu...
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 2. 8. 2016 07:11

Myslíš, že by se se mnou někdo bavil? Maily zcela určitě odesílá nějaký automat.
Zajímalo by mne, zda podobný mail dostal někdo z účastníku tohoto fóra...
nuvi_joe
Junior

Odeslat příspěvekod 19jmsr56 2. 8. 2016 07:22

Zdravím, aj ja som dostal tento mail od Ms o zmene podmienok - na základe konta Microsoft.
19jmsr56
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 2. 8. 2016 18:22

Taky mi cosi takového přišlo, kdysi dávno jsem si vytvořil email na hotmail.com (tedy i konto Microsoft), tak asi při tom jsem jim sdělil svou používanou emailovou adresu.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 3. 8. 2016 14:48

Prostě používáš nějaký web který patří M$ a kde jsi mail zadal... že by třeba skype, účet windows?
Naposledy upravil soban dne 3. 8. 2016 20:25, celkově upraveno 1
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Juwa2 3. 8. 2016 15:06

nuvi_joe píše:Myslíš, že by se se mnou někdo bavil? Maily zcela určitě odesílá nějaký automat.

Určitě, sami přeci uvádějí jak pokládají zpětnou vazbu uživatelů za významnou...
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 3. 8. 2016 16:24

soban píše:... že by třeba skipe, účet windows?


Tak ten Skype by to mohl být... (přihlašovací) účet u Microsoftu nemám.
nuvi_joe
Junior

Odeslat příspěvekod soban 3. 8. 2016 20:24

Pokud máš skype tak je to jasné patří to M$.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 4. 8. 2016 10:13

Dodatečně jsem ověřil, že kolegové, kteří mají účet u Skype tento "oznamovací" mail nedostali. Microsoft dosud nikdy taková oznámení nedělal. Může to být skrytá forma nátlaku k přechodu na Windows 10 - ověřují si, zda uživatel ještě žije... Pro jistotu jsem si do 29.7. aktivoval čistou instalaci Windows 10, tam jsem žádné údaje nezadával a dále používám Windows 7.
Takže musí být více cest, jak dolují mailové adresy.

Oprava 21:01 hod.!
Kliknutím na odkaz ve fóru o Windows 10 (v příspěvku od Krakatoa) https://technet.microsoft.com/en-us/sub ... fault.aspx
Jsem se dostal na stránky Tech Net Subscriptions a shledal jsem tam vyplněné (!) moje přihlašovací údaje.
Přitom jsem se do této "organizace" nikdy vědomě neregistroval - to jsem z toho jelen.

Způsobilo to pouhé přihlášení do diskuzní skupiny na https://social.technet.microsoft.com/Fo ... windows7cs
Takže aniž o tom mám povědomí, stal jsem se členem tohoto exkluzivního spolku profesionálů...
nuvi_joe
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků