Připojení monitoru přes USB-C/Thunderbolt 3

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hastrman11 1. 4. 2016 22:05

Nová řada notebooků Acer Nitro má port USB-C/Thunderbolt 3, přes který lze dle specifikace připojit až dva 4K monitory. Nikde ovšem nemůžu najít kabel, kterým by bylo možné monitor (s HDMI vstupem) přes tento port připojit. Máte s tím, prosím, někdo zkušenost? Díky.
hastrman11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hastrman11 15. 8. 2016 20:29

Tak si odpovím sám. Po několika měsících se na našem trhu konečně objevila redukce: http://www.hama.cz/hama-redukce-usb-typ-c--hdmi-uhd-4k/
hastrman11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod airmt 24. 8. 2016 16:05

Doporučuju tuhle:
https://www.alfa.cz/product.php?eid=105 ... archType=1

Je levnější, skutečně funguje (na rozdíl od různých levných čínských), má USB port navíc a hlavně má navíc USB-C s power delivery, takže při dokoupení vhodné USB-C nabíječky se dá přes to i nabíjet notebook = bude to pak taková mini-dokovací stanice :-)
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomZuz 5. 12. 2017 10:11

Řeším stejný problém co vy, do usb-c sehnat adaptér na dvě hdmi 2.0. Povedlo se? Intel píše u svých NUC že umí tři monitory. tzn. do hdmi 2.0 jeden a přes usb-c ty dva. Jaký kabel ale z toho usb-c použít nevím. Našel jsem jen redukce na jeden a ještě jsou šíleně drahé.

https://www.czc.cz/club3d-usb-3-1-type- ... 96/produkt

Displayport, ale ten je na nic, nemám ho na tv ani monitoru

https://www.czc.cz/club3d-usb-3-1-type- ... 00/produkt

-- 5. 12. 2017 10:12 --

Tady třeba Gigabyte uvádí taky tři monitory, ale zapojuje to z mini Displayportu kabelem do jednoho a druhým do druhého. To jste někdo zkoušel?

http://www.gigabyte.cz/products/page/de ... 0rev_10#kf

Píšou:

Vyšší produktivita s více monitory díky rozhraním HDMI 2.0 a DisplayPort++
BRIX podporuje až tři nezávislé monitory připojené před rozhraní HDMI 2.0 a DisplayPort++, aniž by byla zapotřebí přídavná grafická karta. Podpora tří monitorů je možná pouze při řetězení přes rozhraní DisplayPort++
TomZuz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mfilip 13. 2. 2023 08:16

Není to úplně k tématu, ale snad to nevadí...

Nepoužívá někdo Lenovo Thinkpad thunderbolt 3 dock Gen 2?

Chci se zeptat, jestli to je vlastnost nebo, jestli se s tim da neco delat.

Problem je v tom, že mi USB porty na te dokine obzivnou teprve az po prihlaseni do Win11.
Musim tedy vzdy otevrit laptop a prihlasite se pres lapotop, pres cetcku prstu nebo pres klavesnici. Teprve az pak mi zacne fungovat klavesnice, kterou mam pripojenou k docku.

- googlil jsem, ale nic
- Kernel DMA Protection mam nastavene na ON v BIOSu
- mam nahrane nejnovejsi drivery pres Lenovo System Update
- jiny dock jineho vyrobce normalne USB funguji i pred prihlasenim
- dock je pripojen spravne, monitory jedou, tlacitko na doku normalne spusti laptop

dik
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 13. 2. 2023 09:10

Tyhle docky máme v práci (byť v minoritě), jelikož byl obrovskej problém sehnat HP USB-C Dock G5tky; vesměs na to lidi jenom nadávaj.

Takže spíš jenom obecná reakce.

Na HP noťasích to funguje tristně, jak to funguje na Lenovo strojích - netuším, korporát má Lenovo stroje jenom někde.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 13. 2. 2023 09:26

Přesto dik, jako ja s tim muzu zit, ale kdybych nemusel kvuli prihlaseni otevirat laptpop, bylo by to lepsi.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 13. 2. 2023 09:28

V tom docku máš mj. nejnovější firmware?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 13. 2. 2023 10:28

ano, i v notebooku.
Vyzkousel jsem i vsechny USB porty, vcetne toho, ktery by mel byt always on.

Predtim jsem pouzival jinou dokinu jineho vyrobce a fungovalo to ok. Takze nemelo by to byt ani nastavenim Win11, ani snad neco v BIOSu. Ta dokina nebyla Lenovo, takze tlacitko power na ni mi nezapinal NB, ktery jsem musel pokazde otevrit a zmacknout power tlacitko na nem.

Ted jsem si koupil bazarovou thinkpad dock 3 gen 2, funguje tlacitko power, ale zase nefunguje USB, dokud se neprihlasim do win11, tak jsem se posunul jen trosku, protoze NB ted nemusim otevirat cely, ale jen trosku na finger ctecku.

Kupoval jsem druhou dokinu proto, abych to furt nemusel preneaset mezi home office a office.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků