Statistika spolehlivosti disků

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 17. 2. 2016 11:28

Protoze se tady obcas objevi dotaz na to, ktery disk je nejspolehlivejsi, dovolim si odkazat na statistiku jednoho provozovatele nemaleho mnozstvi HDD.

https://www.backblaze.com/blog/hard-dri ... y-q4-2015/

Interpretaci vysledku ponechavam laskavemu ctenari.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod Petr_S 21. 8. 2016 12:17

Teď je tedy aktuální https://www.backblaze.com/blog/hard-dri ... s-q2-2016/ ale nijak bych ty výsledky nepřeceňoval, různé výrobní série mají různou spolehlivost.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soap mactravish 19. 10. 2016 22:08

Úprimne môžem len a len potvrdiť - síce pracujem s 2.5" diskami, no každopádne, čo sa týka spoľahlivosti, z mojej dlhodobej praxe by som podľa spoľahlivosti zoradil 2.5" konzumentské disky (nie serverové, nie NAS trieda) takto:

1. HGST (Hitachi) 7K1000 a 5K1000 - Absolútna špička, používam od roku 2014 výhradne disky tejto značky, zatiaľ 1 reklamácia (pád zariadenia na zem, čiže fyzické poškodenie). Taktiež podľa recenzii napr. model 7K1000 obsadzuje najvyššie miesta v rýchlostiach, a pri tom cena je priemerná - u nás cca 59€ vr. DPH

2. WD - Osobne neosádzam ale na RMA chodia často, 2.5" Black veľmi hlučné, OEM vo väčšine Business Class notebookov ako Dell Precision / Latitude alebo ThinkPad T

3. Seagate / Samsung - Vyhýbať sa oblúkom. Pokiaľ príde NTB s vadným HDD je to na 70% Seagate. Problémy s elektronikou i priamo zapisovacím ústrojenstvom, nízka odolnosť voči otrasom. Moja skúsenosť je vysoko negatívna a tieto disky neodporúčam doslova nikam, 1 platňové verzie sú OK ako externé HDD k TV a podobne kde nedochádza k prenosu citlivých a hodnotných dát.

4. Ostatné disky ako Fujitsu, Toshiba si nedovolím hodnotiť z nízkeho počtu s ktorými som mal tú česť (<50ks)
soap mactravish
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misojogi 26. 9. 2018 10:33

Bol som nedavno na prednaske, WD zakupil firmu HGST, takze WD Gold pre servery je vlastne HGST s inou nalepkou. Tiez mam dobre skusenosti s HGST.
Nekupujte Samsung SSD 850EVO, je to smejd! (Pro je dobry no drahy) Ani nove Crucialy(ziadne BX ci MX / ani 100 ani 200) len starsie (500 a 550)
Odporucane SSD su:
Kingstone Savage. Kingstone KC300 alebo KC400
Transcend 370s
Intel 530 a starsie alebo profi
misojogi
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků