No video imput, Entering sleep mode

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zorkkan 12. 9. 2016 15:01

Zdravím,
Můj počítač který mám nyní tak 4 roky mi začal dělat problémy. Celou dobu fungoval bez problémů, až teďka posledních pár dnů se vypíná sám od sebe obraz. Vždy je to když hraji hry. Když jsem na internetu tak šlape bez problémů. Zničeho nic obrazovka zčerná, objeví se nápis No video imput a pak Entering sleep mode. Vypnou se zvuky i všechno, ale počítač neusne a stále běží. Asi po 5 min se zase rozjede, jen se stále černá obrazovka. Vím, že v pozadí vše funguje, protože slyším zvuky např. té hry kterou jsem hrál. Jen obraz je stále černý. Pomůže jen restart počítače.
Je možné že mi nějaká část počítače vypovídá službu? Mám v plánu upgrade počítače, takže je asi nejvyšší doba to udělat. Za Jakoukoliv radu či tip budu rád. Komponenty počítače dodám pokud budou nutné.
Děkuji za váš čas
Zorkkan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mcmichal 12. 9. 2016 15:17

To stejný (v různých hrách, nevidím v tom žádnej vzorec a s teplotou problémy nejsou) se mi výjimečně děje i na mé půl roku staré MSI GTX 970 (netaktované) a netuším proč, takže jsem zvědavý na tipy. Moje sestava je v popisu. Vypne oba monitory, naposledy asi po čtvrt hodině zase naskočily. Předtím jsem myslím tak dlouho nečekal, takže jsem ho po pár minutách restartoval.
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 12. 9. 2016 15:41

Neumírá GPU?
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod Zorkkan 13. 9. 2016 13:02

Nevím čím to může být, proto jsem hledal radu zde. Nějaké další nápady?
Zorkkan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 13. 9. 2016 13:37

Taky bych viděl problém na straně GPU
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zorkkan 13. 9. 2016 18:33

Nějaký návrh jak se toho zbavit? Přes počítače jsem začátečník. (umím sním jen dobře pracovat, komponenty jsou mi ale cizí)
Zorkkan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 13. 9. 2016 20:25

Zkusit jinou jestli je to tím.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 9. 2016 05:58

Z Tvého popisu je jasné, že totálně zkolabuje GPU a následně se resetuje PC, např. v důsledku nadměrné tepelné zátěže, nedostatečného výkonu příslušné větve zdroje apod.
Nesdělil jsi hw sestavu, především typ zdroje a VGA.
Co s tím?
1) Doplň info.
2) Otestuj provozní teploty GPU, CPU, VRAM a chipsetu v zátěžových testech.
Pochlub se výsledky.
3) Mrkni se orientačně na stav zdroje, např. pomocí CPUID HWMonitoru:
http://www.cpuid.com/downloads/hwmonito ... r_1.29.zip
(vyžaduje admin práva).
Faktický test zdroje to není, ale může to něco napovědět.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků