přepínání oken, aktiviní stále stejné okno

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod CrossJ 21. 9. 2016 09:23

Ahoj,

potřeboval bych ve Win 7 zajistit, aby při přepínání oken zůstávalo aktivní stále stejné okno.

Díky

CrossJ
CrossJ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 21. 9. 2016 10:05

Nastav oknu vždy na vrchu (Always on Top). Windows to sám o sobě neumí. Musíš použít nějakou utilitu třetí strany. Např. HotkeyP.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CrossJ 21. 9. 2016 10:26

Nevím ale jestli umí to, když mám dvě okna, tak abych je sice mezi sebou přepnul, ale aktivní aby zůstalo vždy jen jedno (to původní z kterého přepínám) ?
CrossJ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 21. 9. 2016 10:35

Fokus dostane okno, na které si přepnul. To by šlo řešit pomocí XWindows mode (fokus má okno, nad kterým je kurzor myši).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CrossJ 21. 9. 2016 11:36

to můžu přepínat pomocí kláves alt+tab. Já bych rád, abych když přepnu mezi oknama, tak aby původní okno zůstalo modré (vždy) a to kam přepínám (tak stále šedivé).
CrossJ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 21. 9. 2016 12:14

uvědomuješ si, jakej logickej a funkční nesmysl vlastně požaduješ?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CrossJ 21. 9. 2016 12:48

Já si to uvědomuju, ale nechci zpochybňovat smysl úkolu, který jsme dostali zadán od našeho učitele na cvika na VŠ. Tak jsem se chtěl tady zeptat, jestli by to nešlo nějakým způsobem "udělat".
CrossJ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 21. 9. 2016 15:38

Kernel má pravdu. Požadovaná funkčnost je nesmyslná. Ale zařídit to lze. Např. skriptem v PS, který v krátkém intervalu obnovuje fokus daného okna.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 21. 9. 2016 16:03

Myslím si že je to technický nesmysl. Jsi si ji jistý, že toto váš učitel požaduje? Není možné že jsi ho jen špatně pochopil?
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod CrossJ 22. 9. 2016 06:55

I já to vím, ale nechci do toho moc rejpat, pač učitel má vždycky pravdu. Je realizace někdo schopen?

Dík
JC
CrossJ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Juwa2 22. 9. 2016 08:34

Už ti to bylo řečeno. Použij Autohotkey s příslušným skriptem. Pak bude tebou zvolené okno stále aktivní bez ohledu na přepínání ostatních.
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod CrossJ 22. 9. 2016 10:11

Uměl by někdo blíže pomoci mě, jako osobě velmi neznalé a to na meil: john.cross@seznam.cz.

Dík

JC
CrossJ
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků