Corel, PS, illustrator, Vegas, 12h denne, 10 zakazek naraz

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PavelO 22. 11. 2016 17:22

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI - Low noise

UCEL PORIZENI SESTAVY, kancelarska prace, Photoshop, Corel, Adobe Ilustrator, Trošku Vegas na střih (okrajově) spousta otevřených oken naráz a spoutu zakázek v programech otevřených klidně zaráz 10 zakázek v Corelu 10 zakázek ve photoshopu.
Pojede celý den tj 12 hodin min.

FINANCNI LIMIT, 20 000 - 25 000 Kč s DPH

OPERACNI SYSTEM - win7 - 10

SESTAVITE SI PC SAMI? - Ne

BUDETE TAKTOVAT? - Ne

MONITOR + JEHO ROZLISENI - Ne

o říkáte na toto: http://www.pocitacezababku.cz/HP-Z800-W ... 1021.phtml

Nebo toto: http://www.pocitacezababku.cz/Dell-Prec ... 2000.phtml

Díky za postřehy Pavel
PavelO
Junior

Odeslat příspěvekod Foxik88 22. 11. 2016 21:01

ty značkové počítače nebudou určitě LN...
Foxik88
Junior

Odeslat příspěvekod PavelO 22. 11. 2016 21:28

Hlučnost bude na druhém nebo až třetím místě, spíš potřebuji aby to trošku šlapalo.
Přiznám se že vůbec netuším co je lepší jestli větší RAM, nebo rychlý procesor a nebo dobrá grafika samozřejmě na kvalitní desce, proto raději jsem vybíral prac. stanice.

Pavel
PavelO
Junior

Odeslat příspěvekod Duir 22. 11. 2016 22:28

Pracovní stanice nemusí být zárukou ani jednoho. Jejich jedinnou výhodou je většinou NBD záruka. Což by Vás mohlo zajímat. Samozřejmě se vztahuje pouze na nové.= Pakliže máte zájem o opravu do jednoho pracovního dne, asi budete muset jít cestou hotové sestavy. Pakliže ne, něco se tady vymyslí.

Duir
Junior

Odeslat příspěvekod Pecka 23. 11. 2016 02:27

V práci mi už přes 2 roky jede 24 hodin denně 7 dní v týdnu Fujitsu Esprimo. Přes den programování, nevypíná se. Tichý, bezproblémový. Záruka on-site.
Může mít rychlý procesor i hodně paměti, ale s možnostmi grafik to bude slabší.
Pecka
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 11. 2016 11:48

Verze těch programů? A objem práce?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavelO 24. 11. 2016 13:01

Programy Corel X8, Ilustrator starší verze CS3, Photoshop CS2, Sony Vegas 12.
Objem celý den Corel, sem tam Ilustrator photoshop.Vegas jen vyjímečně.
Co mě nyní na staré plečce dělá problémy je když mám otevřený Corel, v něm otevřených 10 velkých zakázek,
Potom otevřený Ilustrator v něm 6 zakázek a photoshop a v něm tak 15 okem, k tomu cca 10 oken průzkumníku + mailový klient + internet, tak zhruba za půl dne se vše tak zásadně zpomalý že to musím vypnout a nastartovat znovu.
Proto sháním něco jiného než herní počítač.

Pavel
PavelO
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 11. 2016 13:15

Upravil jsem nazev vlakna.

S danym cenovym limitem mas tak akorat penize na dostatecnou kapacitu operacni pameti - pokud to s temi deseti zakazkami myslis vazne, mozna ani na tu RAM ne.

Kdyby byl rozpocet v EUR nebo USD, dalo by se i o tech 20k uvazovat. Takto bych novy pustil z hlavy a prolezal nabidky bazaru. Levna cena ovsem u bazaroveho PC muze znamenat potencialni problemy. Na druhou stranu vyssi cena nemusi byt garantem, ze se nevyskytnou. Obecne servis znackovych workstationu byva drahy a svepomoci nekdy nemozny, nebot vyrobci se brani, sec mohou. Tzn vselijake whitelisty, atypicke rozmery, atypicke konektory, atd atd.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavelO 24. 11. 2016 13:20

To co jsem napsal je taky trochu maximum většinou jedu na polovičce.
To opravdu neseženu nic do 25 t Kč co by bylo rozumný. Je mě jasný že to nebude nej.
Možná bych povolil finanční limit 30 000 Kč.bez DPH
PavelO
Junior

Odeslat příspěvekod Sasar 24. 11. 2016 19:05

Vřele doporučuji odložit nápad s repasovanou značkovou sestavou HP, neboť už od výroby jedou na doraz s plánovanou životností do 5 let. Stručně vyjmenuji několik standardních problému se stanice HP (dodával jsem je svým zákazníkům a čerpám na základě vlastních zkušeností).

1. Základní desky jsou velmi namáhané (napájení nedisponuje žádnou rezervou) tepelně, odcházejí po 3 - 4 ročním provozu, nafukují se elektrolytické kondenzátory filtrace napájení PCIe slotů a pamětí. Na filtraci vstupního napájení připadají celé 2 kondenzátory. Další 2 jsou použity pro filtraci pamětí a celkem 4 filtrují napájení PCIe slotů.
2. Nemožnost vyměnit chlazení (Z400 a vyšší), neboť blok chlazení procesoru překrývá a dosedá na mosfety
3. Nemožnost vyměnit chladiče (standardní 5pin) s vysokými otáčkami a deska používá režimy testování a čistění při startu (údržbě). U základních výbav chybí chlazení důležitých částí (např.: pamětí), pro které se musí dokupovat drahý kit s ventilátorem
4. Zdroje jsou další kapitolou, u které byste nechtěl prožít epizodu selhání a výměny na vlastní kůži. Nejsou nekvalitní (Delta), ale také nejsou zbytečně kvalitní a nemají vydržet. Pro výměnu musíte koupit drahý originál, nebo upravit napájení, protože standardní cestou zdroj nezapojíte a nenainstalujete.

K sestavě by mohlo stačit Core i5 s 32GB operační paměti, protože Corel opravdu není přehnaně náročný a velký SSD poslouží jako odkladiště zaplněné paměti.
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavelO 24. 11. 2016 21:10

Tak to jsi mě překvapil že jsou na tom stanice tak špatně a je to i u Dellu tak špatné?
Jinak jsem něco poskládal jestli by to mohlo být jen neví jakou GK:

GIGABYTE Z170-Gaming K3 - Intel Z170184480
3 426 Kč
Intel Core i5-6400178264
5 616 Kč
Samsung SSD 850 EVO (M.2) - 500GB170578
5 190 Kč
Seasonic Energy Knight SS-500ET, T3 500W OEM105970
1 519 Kč
Kingston HyperX Fury Black 32GB (2x16GB) DDR4 2133189352
5 749 Kč
SilentiumPC Gladius M35, černá178436
1 399 Kč
SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2187659
719 Kč

Celkem 23619 Kč
PavelO
Junior

Odeslat příspěvekod worrapS 24. 11. 2016 22:27

Bazarové PC je hodně špatný nápad. Pro takové to domácí žvýkání jsou komponenty z druhé ruky OK, ale pro profi použití bych se jim určitě vyhnul. Řešit záruku u bazarovek je vždycky pain.

Tvůj rozpočet mi přijde v pohodě. Pokud se rozhodneš jít cestou stavění, pak bych ti doporučil podívat se na DS za 25 000kč a upravil ji následovně:
1. nahradit GK nečím levnějším a nebo ji tam nedat vůbec (využívat integravané jádro CPU)
2. dát 2x16 GB RAM (případně 2x32)
3. dát nějaký lepší 512 GB SSD, např Kingston KC400
4. vyřešit zálohování

S konkrétní grafikou ti bohužel moc neporadím, ale ve tvojí cenové hladině ti herní karta s rycholstí grafických programů moc nepomůže. Něco HW akcelerovat jde, něco ne, a nakonec bude mít stejně největší vliv kombo CPU/RAM/disk.
Pracovat s počítači je docela otrava. Vůbec, pracovat je otrava. Možná to nakonec s těmi počítači nebude až tak zlé.
worrapS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duir 24. 11. 2016 22:32

Pakliže mi nic neuniklo, tak jsi nenapsal na jakém střepu děláš teď, ať víme, jestli "upgrade" nebude downgrade.
Duir
Junior

Odeslat příspěvekod PavelO 24. 11. 2016 22:48

Teď z hlavy přesně nevím ráno se na to podívám ale je to nějaké AMD X4 snad 925 s ramkou 4 Giga bez grafiky.
Ráno to sem dám.

Pavel
PavelO
Junior

Odeslat příspěvekod rookie 24. 11. 2016 22:59

jednoznacne ti pomoze ramka.. uz 16 bude velky rozdiel, ak mas teraz len 4..

a mimochodom financny limit 20k s DPH a 30k bez DPH je uz dost velky rozdiel..
rookie
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků