6let starý zdroj - výměna?

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 27. 11. 2016 12:13

Zdravím. V pc sestavě mám asi 6-7 let starý Seasonic S12II bronze. Důvod proč píšu je ten, že teď mám pc u kolegy kvůli montáži SSD, ale na konci instalace systemu se pc kouslo a konec. Byla diagnostikována závada na zákl. desce a v tuto chvíli je zd na reklamaci. A sice byl zdroj zkontrolován a proměřen, tak ve mne hlodá semínko toho, zda za to nemůže právě zdroj. Výsledek opravy ještě neznám, ale pokud mi bude doporučena preventivní výměna zdroje, tak chci mít svého kandidáta. Současná sestava: I5 3470, Gigabyte z77 d3h, Ati 7790 - bude upgrade na rx 470-480, hdd 320 + ssd 256. Ve výběru mi uvízly kousky jako jsou:
Seasonic S12 II 430, corsair cx 430 nebo 430m, popřípadě neco od be quiet? Prosím pouze z nabídky http://www.P.cz

http://www.imgup.cz/image/LkxX
xxsonic71xx
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 27. 11. 2016 12:27

Pokud toto není nějaká pofiderni reklama, tak bych se být tebou zamyslel nad tím, že jsi člověk, který nemění pc pravidelně. Tedy volil bych zdroj prvně nejméně Gold certifikace a druhá se 7-10ti letos zárukou s cca dvojnásobným výkonem, než je teoretické maximum uvažování sestavy (tedy 550 a více W).

Nějaké to RMko asi.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 27. 11. 2016 14:02

Cernakus- v jakém smyslu by to měla být nějaká pofiderni reklama?
Dělám upgrade zhruba po 3 letech, pokud jsou náznaky, že pc již začíná nestíhat. Poslední upgrade byl myslím z Duo2core E600 a ati 5770 s tím, že se z finančního důvodu vymění zdroj dodatečně. Bohužel roky letí hodně rychle a sám jsem překvapen, že už má zdroj tolik let. Podle technika je ale stále ve slušném stavu a proto se vás taky ptám. Co se týká těch zdrojů s delší zárukou. Zmínil jsi 7-10 let. Ta záruka se týká jen zdroje nebo se vztahuje i na další komponenty, které by mohl vzít špatný zdroj sebou? Pokud jen na zdroj, tak v dlouholeté záruce nevidím moc velkou výhodu a asi raději co +-3 roky nový zdroj po 1500kč s 3letou zárukou, než jeden za 3 000kc, který vám ale může v bedně udělat stejnou paseku pokud selže. Ano, u kvalitního zdroje je nejspíše menší riziko nějakého selhání ,ale ........
xxsonic71xx
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 27. 11. 2016 14:31

Ak sa mozes spolahnut na profesionalitu premerania zdroja, tak by som ho nevymienal. Otazne je ci ten zdroj bol naozaj premerany v profi vybavenom laboratoriu, alebo len "podomacky" na nejakej inej pocitacovej zostave.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cernakus 27. 11. 2016 18:45

xxsonic71xx píše:Cernakus- v jakém smyslu by to měla být nějaká pofiderni reklama?
Dělám upgrade zhruba po 3 letech, pokud jsou náznaky, že pc již začíná nestíhat. Poslední upgrade byl myslím z Duo2core E600 a ati 5770 s tím, že se z finančního důvodu vymění zdroj dodatečně. Bohužel roky letí hodně rychle a sám jsem překvapen, že už má zdroj tolik let. Podle technika je ale stále ve slušném stavu a proto se vás taky ptám. Co se týká těch zdrojů s delší zárukou. Zmínil jsi 7-10 let. Ta záruka se týká jen zdroje nebo se vztahuje i na další komponenty, které by mohl vzít špatný zdroj sebou? Pokud jen na zdroj, tak v dlouholeté záruce nevidím moc velkou výhodu a asi raději co +-3 roky nový zdroj po 1500kč s 3letou zárukou, než jeden za 3 000kc, který vám ale může v bedně udělat stejnou paseku pokud selže. Ano, u kvalitního zdroje je nejspíše menší riziko nějakého selhání ,ale ........


Za 1500Kč nekoupíš kvalitní zdroj. Na druhou stranu, pokud měníš každé 3 roky, tak souhlasím, raději každé tři roky zdroj za 2 tisíce, nežli jednou za 6 za dvojnásobek.

Záruka platí na zdroj a škody způsobené.

Reklamu jsem myslel na to P
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 27. 11. 2016 20:48

Cernakus - tak to se omlouvám. Žádná reklama, ale obchod je pravě kolegy u kterého pc servisuji a nechtěl jsem vámi doporučený zdroj kupovat u jiného prodejce. Myslel jsem, že ty o kterých uvažují se už řadí mezi aspoň trochu slušné zdroje. I ten SS 12II mi byl doporučem tady na foru a naprostá spokojenost , přesto že taky nebyl z těch dražších.

Pokud tedy bude potřeba zdroj pro jistotu vyměnit a měl by být minimálně stejné kvality jako ten co mám, pak který? Díky
xxsonic71xx
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 11. 2016 20:51

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků