Podvodná stránka - co vše lze o ní zjistit?

O doménách, registrátorech, technologii

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ruddys 15. 12. 2016 10:36

Zdravím všechny,
mám velice konkrétní dotaz. Nalítl jsem určité skupině podvodníků, kteří lákají na výhodné investování (investiční společnost).
Mají jakousi pseudo stránku, kde se lze přihlásit a sledovat tak svoje obchody atd.

Stránka je mcquaidgroup.co , předpokládám, že se asi nedá zjistit vůbec nic o tom,
kdo tu stránku spravuje?
Odkud je spravována ?
Zkrátka jakákoliv informace, která by mi pomohla je alespoň trochu indentifikovat.

Děkuji předem za vaše rady, postřehy.
Ruddys
Junior

Odeslat příspěvekod K8 15. 12. 2016 10:39

K8
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ruddys 15. 12. 2016 11:32

Hm, to jsem zkoušel. To je asi server na kterém ty stránky jsou. Šance, že bych se dopátral kdo ty stránky spravuje a odkud je asi nulová????
Ruddys
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 15. 12. 2016 12:56

To není, ale tvé možnosti jak to udělat prakticky jsou.

Oznam to jako TČ na policii a při troše štěstí se dozvíš, že to jsou nějací nedotknutelní Asiaté.

Případně můžeš zakoupit jejich identifikaci na další podvodné stránce :-)
https://economicfrauds.net/reports/mcquaid-group

V praxi, své peníze už neuvidíš, a´t uděláš co uděláš.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 15. 12. 2016 15:01

Za blbost se plati. A penezma v tom lepsim pripade.

Aspon vidis, ze nejsi dostatecne mozkove vybaven na to, aby ses poustel do podobnych podniku a treba jsi tim dostal dostatecny signal a nenapachas jeste vetsi skody sobe a sve rodine.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ruddys 15. 12. 2016 15:11

Jo, souhlasím s vámi. Již jsem se smířil se ztrátou a beru to jako ponaučení. Spíš jen tak sonduji co by se ještě dalo vymyslet. Jsem totiž stále v kontaktu předstírajíc loajálního klienta. Mám s nimi občasný telefonický kontakt a tento web.
Původně to bylo na .com a nyní to přetáhli na .co.
Nikdo není dokonalý a i oni můžou udělat chybu, proto jsem to dal sem kdyby třeba někoho něco napadlo.

Díky.
Ruddys
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 15. 12. 2016 15:14

jenže to jsou cizinci, to je prostě mimo dosah naší policie a asi těžko sedneš do letadla a pojedeš do jejich domoviny to z nich vymlátit. To by jsi totiž nejen přišel o peníze, ale i chcípl (někde v cizáckém vězení).
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pointops 15. 12. 2016 16:40

Jestli v tom máš nějakou významnější částku, řekněme 1000 EUR a více, jdi na PČR. Šance, že podání propadne systémem na správné místo je. Plus další dobré důvody.
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 15. 12. 2016 16:53

Jo, na lamparnu urcite, ale je to spis na to abys jim pokazil statistiky :-)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pointops 16. 12. 2016 00:49

Jestli je s nimi na spojení, tak je to vyloženě career-maker case. Navíc zahraniční, takže nehrozí umazání sebe nebo profesního okolí. Krom toho mám zkušenost, že i ve silových složkách státní správy jsou vzdělaní odborníci, lidé co dělají se zaujetím svou práci, a zároveň zaměstnanci hrdí na své povolání. Včetně nenulového průniku uvedených tří množin.

Peníze neuvidí už nikdy nikdo.
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod Michal.LB 22. 1. 2018 10:39

Tak jen na doplnění k tomuto tématu.... I já mám s touto skupinkou zkušenosti. Celou věc jsem oznámil PČR a ta věc odložila s tím, že státní zástupce nepovolil žádost do Číny o doložení vlastníků bankovních účtů. Když jsem se tázal vyšetřujícího, proč to nepovolil, tak důvod je ten, že Čína na tyto dotazy obvykle neodpovídá a tím pádem by to stálo zbytečné peníze. Takže asi takto.

Hledáním jsem strávil dost času a zde posílám výsledek (uznávám - není to žádná sláva):

emaily odchází z IP adresy schované za anonymizační službou (93.115.38.165 - Sofie, Bulharsko). Dtto správa domény - registrováno pod Privacy Protect.org. Náhoda tomu chtěla, že můj známý měl cestu do Japonska a za pár piv jsem ho ukecal, aby se zajel podívat na adresu, kterou uvádí na stránkách.... Kupodivu ani tam nejsou :)

Takže přeji hodně štěstí při hledání a kdybyste je někdy někdo náhodou našel, tak je ode mne můžete pozdravovat.
Michal.LB
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků