Vtipy, fóry, srandičky

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod monikash 30. 5. 2016 14:51

Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 5. 2016 18:24

Na tom není nic FTIPNÝHO - armády se vždycky snažej dostat co možná nejmodernější techniku, ale když už nějaká opravdu funguje, nemají důvod se jí vzdávat a nechávají ji často fungovat až do výslovně morálního zastarání, protože plnohodnotná náhrada spolu s celým přechodem na novou techniku a technologii je šíleně nákladná.

Stačí si uvědomit, s jakým elánem byl na západ od Šumavy přijímanej náboj 5,56x45 mm NATO neboli na vojenský tlaky laborovanej náboj .223 Remington - zavedenej do výzbroje v roce 1963 - a co s ním je dneska problémů a jak se zbrojaři snaží zase vrátit k předchozímu náboji 7,62 x 51mm NATO = vojenský verzi .300 Savage, respektive jak se horečně snaží vykoumat kombinaci ráže x délka náboje takovou, aby výsledkem byla střela o co nejmenším průřezu, zároveň o co největší váze a co největší zastavovací schopnosti = ranivosti při co nejmenší celkový váze náboje i zbraně (aby jednotlivec dokázal nést do akce co největší počet ran podobně jako to je u 5,56 NATO) - protože "malorážková" ráže má malou účinnou zastavovací schopnost a ve státech bejvalý Varšavský smlouvy včetně ex-sovětskejch republik a Ruska dál přetrvává daleko účinnější, i když těžší náboj ráže 7,62 x 39 (Kalašnikov) odvozenej od druhoválečnýho německýho 7,92x33 mm kurz.

Vzpomenout se dá i na to, že tenhle "ruskej" náboj (myšleno 7,62x39mm vz. 43) se urychleně zavedl spolu s Kalašnikovým automatem do všech armád tehdejšího východního bloku (až na čestný výjimky, tvořený například právě Československem, který sice převzalo náboj, ale zbraň pro něj si zkonstruovalo samo) v podstatě ihned po WW II a jak dlouho se "avtamát kalášnikova" alias "kalach" včetně jemu blízkejch konstrukcí (Sa.vz.58 = klasická "kosa" alias "osmapadesátka") držely a drží ve výzbroji pravidelnejch armád - ve výzbroji nejrůznějších pytláckejch band, partyzánů a "osvobozenejckejch hnutí" včetně teroristů se udrží ještě minimálně jednou tak dlouho....

Prostě armády jsou chtivý moderní techniky, ale taky jsou někdy až nezdravě konzervativní ...


No a aby to nebylo furt tak vážný, doplním 5 základních frází nejmodernější německý konverzace á la Česká Soda - Alles Gute:
1) Guten Tag! (tópry ten!)
2) Bitte Schön! (prósim pekne!)
3) Vielen Dank! (dekúji mnóchokrat!)
4) Auf Vidersehen! (naschlétanou!)
5) ALLÁH AKBAR!!!!! (... scheissen Arabisch...!)
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Junior

Odeslat příspěvekod monikash 31. 5. 2016 06:19

Já jsem si hned vzpomněla na Terminátora, kdy skončili v atomovém bunkru, kde byly staré IBMka.
Mě pobavily ty diskety, když už se nedají koupit ani 3,5" a o páskách do magneťáku ani nemluvě. To jim je musí dělat nějaká firma na zakázku už 50 let. :D
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 31. 5. 2016 10:15

Obráběcí NC mašiny na děrovaný pásky se používají do dnes, takže by mne nepřekvapilo, kdyby se tohle někde někomu válelo. US Army má takovéhle šunky u řízení jaderného arzenálu ... :)
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1stein 31. 5. 2016 10:57

monikash píše:Já jsem si hned vzpomněla na Terminátora, kdy skončili v atomovém bunkru, kde byly staré IBMka.
Mě pobavily ty diskety, když už se nedají koupit ani 3,5" a o páskách do magneťáku ani nemluvě. To jim je musí dělat nějaká firma na zakázku už 50 let. :D

v zahranici sa daju kupit FDD.
Tie 8" su specialy a stale ich vyrabaju pre US Army :-)

No stare IBM su IBM. Mne stale facha ThinkPad 390 2626-5GE aj 486 66MHz
1stein
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 5. 2016 18:47

Stačí se podívat podle čeho se řídí přiblížení Air Force One a naopak ruská obdoba. Na podivení že ta "technologie" je snad z druhé světové mi bylo odpovězeno že půlka ano.

Však zkuste se hacknout do relátek a papíru a tužky.

Oproti USA hyper super čuper vypnou proud a jsme v háj...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 4. 6. 2016 21:47

Na diskuzním fóru:

xxxx: AHOOOOJ. JAK SE TADY VSICHNI MATE????? :-D :-D :-D :-D :-D
yyyy: CAPS LOCK debile
xxxx: FAKT SUPER. DIKY. UZ NEMUSIM DRZET LEVY SHIFT :-D :-D :-D :-D

-- 04 čer 2016 22:49 --

Zabalit se dá ledacos.....
image.jpg
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Swejzi 18. 6. 2016 18:35

Jen taková otázka k zamyšlení: Proč mi webová instalace flash playeru nutí (rozuměj nabízí) instalaci Chromu jako výchozího prohlížeče, když Chrome flash aktivně blokuje? Není to trochu kontraproduktivní?
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 6. 2016 21:03

Protože ten Flash Player se nedistribuuje přímo ze serveru Adobe, ale z jiný služby - a ta k němu "zdarma přibaluje" další soft, doslova od toho, kdo víc zaplatí za tenhle způsob šíření. To že to je zrovna Chromák vod Gůgla je potom docela paradox, samozřejmě způsobenej agresívním chováním samotnýho Gůůgla, kterej se snaží za každou cenu všude nacpat... Jinak při těch aktualizačních seancích Flash Playeru už mi to nabízelo několik dalších softů - třeba taky nějakej free antivirák a podobně ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 19. 6. 2016 09:31

Pouzivej offline instalaci, tam ti to nehrozi:
http://www.adobe.com/in/products/flashp ... tion3.html
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 13. 12. 2016 20:49

Když se potápí Titanic, přijde pasažér ke kapitánovi a povídá: "Pane, jak je daleko nejbližší pevnina?
Kapitán: "Asi 2 kilometry."
Pasažér se zaraduje a povídá: "A kterým směrem?"
Kapitán odpoví: "Dolů."
----------------------------------------------------------------------
Hodně štěstí Vážení. Vaše cesta právě začala. ;-)
xmarek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 15. 12. 2016 15:15

Já to znám takhle:
"Kapitáne, kapitáne, blíží se k nám pevnina!"
"A z kterého směru?"
"Zespodu!"
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 12. 2016 19:14

Otevřel se nový obchodní dům, který prodává nové manžely. Ženy tam mohou jít a vybrat si manžela, který jim vyhovuje.

Pravidla jsou jednoduchá:
- Každá žena může do obchodu vstoupit pouze jednou a má jen jednu volbu manžela
- Obchod má šest pater a s každým dalším patrem se zvyšuje hodnota zboží
- Zákaznice si mohou na daném patře buď vybrat manžela, nebo jít o patro výš.
- Vracet se na nížší patra není možné, je možné pouze odejít.

Zákaznice vstoupila do obchodu na první patro, kde bylo napsané "Tito muži mají zaměstnání".
Líbí se jí to, ale jde na druhé patro kde je napsané "Tito muži mají zaměstnání a mají rádi děti".
To se jí také líbí, ale rozhodně se jít ještě výš, kde je napsáno "Tito muži mají zaměstnání a mají rádi děti a jsou hezcí".
Je nadšená, ale rozhodně se zkusit jít dál "Tito muži mají zaměstnání a mají rádi děti, jsou pěkní a pomáhají při domácích pracích".
Žena si pomyslí, že je to úžasné ale nedá jí a jde o patro výš – "Tito muži mají zaměstnání a mají rádi děti, jsou pěkní, pomáhají při domácích pracích a jsou romantičtí".
Žena je ve velkém pokušení a říká si, co by si ještě mohla přát, ale přesto jí to nedá a jde na poslední poschodí, kde ji zpraží pohled na ceduli s textem:
"Jste 43 113 341 návštěvnicí tohoto patra. Tady už žádní muži nejsou - toto patro existuje pouze jako důkaz, že vyhovět ženě není možné. Děkujeme vám za návštěvu našeho obchodního domu..."


A ještě jeden, tentokrát námořní, reprodukuje údajně autentickej záznam radiokomunikace americké válečné lodě s kanadským protějškem, ke které došlo poblíž břehů Newfoundlandu v říjnu 1995:

Kanaďan: "Hallo, US NAVY, volá Canadians Coastal, změňte prosím směr o 15 stupňů na sever, abyste do nás nenarazili."
Američan: "Hallo, Canadians Coastal, tady je US NAVY, naopak já vám doporučuju, abyste vy změnili směr o 15 stupňů na jih."
Kanaďan: "Negativní, US NAVY. Musíte neprodleně změnit směr plavby o 15 stupňů na sever, abyste do nás nenarazili."
Američan: "Tady kapitán vlajkové lodi námořnictva Spojených států. Opakuji: Coastal, VY změňte směr."
Kanaďan: "Negativní, US NAVY. JÁ opakuji: VY změňte směr."
Američan (důrazně): "Toto je letadlová loď USS Lincoln, druhá největší loď atlantické flotily Spojených států. Doprovází nás tři torpédoborce, tři křižníky a řada doprovodných plavidel. Nařizuji vám, Canadians Coastal, abyste ve svém zájmu okamžitě změnili kurs o 15 stupňů na jih, opakuji, změňte kurs o jedna pět stupňů na jih, jinak podnikneme veškeré kroky nutné pro zajištění bezpečnosti naší lodi!"
Kanaďan: "US NAVY, dělejte jak myslíte - protože MY JSME MAJÁK..." :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Junior

Odeslat příspěvekod pointops 16. 12. 2016 00:43

First seen on FidoNet 1995 :) Zrovna před hodinkou jsem oživil jeden PC, co má v sobě floppy a na první disketě, co jsem testnul:
Obrázek
p\o.
pointops
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků