Multifunkce: Foto, Wifi, levný tisk

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pepekXXX 12. 12. 2016 20:22

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem multifunkční tiskárny na občasné tisknutí. Budu tisknout převážně dokumenty ale občas i fotky.

Požadavky:
Aspoň trochu kvalitní tisk fotek
Wifi připojení
Tisk z mobilu
Co nejlevnější tisk

Jediné co mě napadá (po přečtení pár článků) je Canon PIXMA G3400. Ta se mi ale zdá celkem drahá. Neexistuje něco podobného za lepší cenu? Nebo su úplně mimo? Budu rád za každou radu.
pepekXXX
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 12. 12. 2016 21:42

Ne, těch 3500kc je počátek nedotovanych tiskáren, což jsou všechny nizkonakladovky.

Zajímavá alternativa je brother dcp-j105
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 12. 12. 2016 22:24

Co se tyka nakladu na tisk, vrele doporucuju Epson L455 (nebo jinou z te serie). Nedavno jsem ji koupil a naklady jsou proti starsi nepomerne nizsi. Umi kopirku, scanner i WiFi.

Jenom fotky jsem nezkousel, i kdyz fotopapir doma mam. Uz davno mi doslo, ze nemam dost casu a energie na tisk fotek doma a je pro mne levnejsi je poslat do labu. U tebe to muze samozrejme byt jinak.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cernakus 12. 12. 2016 23:00

Super, díky že jsi se pochlubil. Škoda že OP chtěl levnější, ne dražší stroj.

Co se fotek z těchto tiskáren týče - nejsou špatné, ale jen 4 barvy jdou znátznát. Fitotiskarna to prostě není.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cernakus 12. 12. 2016 23:00

Super, díky že jsi se pochlubil. Škoda že OP chtěl levnější, ne dražší stroj.

Co se fotek z těchto tiskáren týče - nejsou špatné, ale jen 4 barvy jdou znátznát. Fitotiskarna to prostě není.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepekXXX 13. 12. 2016 19:18

Díky za reakce. K té brother dcp-j105 píší na heuréce v komentech že fotky nic moc. To ta G3400 na tom bude asi podobně co?

Je tady nějaká šance, že by ta Epson L455 tiskla fotky o poznání lépe jak ten Canon?

Nějaký srovnání nákladů na stránku Canon vs Brother vs Epson asi neexistuje co.

cernakus: víš o dražší, která tiskne levně a umí dobrý fotky? Sem s ní :)
pepekXXX
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 13. 12. 2016 23:52

Dulezita otazka - zkousel jsi nekdy tisknout doma fotky? Neni to takova legrace, jak se vyrobci tiskaren snazi tvrdit, zvlast na techto "levnych" multifunkcich. Je dost mozne, ze po mnoha pokusech dojdes k tomu, ze to za to nestoji. Bez kalibrace monitoru, hratek s barevnymi profily apod. je dost tezke dosahnout toho, aby ty fotky nejak rozumne barevne vypadaly.

To je aspon moje zkusenost, treba mi to zase nekdo vycte ;-)
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 12. 2016 12:58

Fotky patri do labu. Pri dnesnich cenach tim zvlast extra. Kdyz si vezmu, kolik hodin bych se s tim "crcal" doma ... no way. To uz mas v kazdem vetsim meste levnejsi i rychlejsi do toho labu si dojet. A kdyz uz nic, tak v labu mas jistotu konstantni kvality vystupu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 14. 12. 2016 15:36

Konstantní kvalitu máš u těchto nízkonákladovek taky, až na to, že barvy odpovídají tomu, z jak mála to je namíchané :-)

Na běžné domácí fotky, to vcelku ujde, ale do alba bych si je nedal.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepekXXX 14. 12. 2016 16:50

Naprosto s vámi souhlasím, že tisknout doma fotky do alba je blbost. Já osobně si myslím že, v dnešní době je blbost fotky vůbec tisknout.

Tu tiskárnu chci pro dvanáctiletou sestru, která to má jako zábavu. Lepí si to různě po zdech atd... normálně fotky z mobilu.

V čem bude lepší ten Epson L455 jak Canon PIXMA G3400? Mám tady tři volby a vůbec nevím podle čeho se mám rozhodnout.
pepekXXX
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 14. 12. 2016 17:23

Ten Epson ma extremne nizke naklady na jednu potistenou stranu, ale porovnani s G3400 nemam, Rodicum jsem kdysi koupil nejakou starsi Canon PIXMA a nebyla vubes spatna. Rozhodni se podle recenzi, ceny apod. V dobe, kdy na vsechno jsou recenze a prakticky uplne vsechno predvadi nekdo na YouTube by rozhodovani mezi dvema tiskarnami nemel byt neresitelny problem.

Pokud se nedokazes rozhodnout, kup tu levnejsi ;-)
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepekXXX 16. 12. 2016 20:33

Když porovnám ceny náplní Epson L455 vs PIXMA G3400, tak vidím, že cena je cca stejná, jenže: barevné náplně obsahují u obou 70ml barvy, u černé barvy je však u Epsonu 70ml vs 135 ml u Canonu. Šlo by tedy zjednodušeně říci, že barevně budou obě tiskárny tisknout přibližně stejně draze, ale černobíle bude Canon tisknout cca jednou tak levněji?

https://www.alza.cz/search.htm?exps=Epson%20L455%20

https://www.alza.cz/search.htm?exps=Can ... MA%20G3400
pepekXXX
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 16. 12. 2016 21:49

Neslo

-- 16. 12. 2016 22:50 --

Mimochodem, řeším voloviny. Papír bude dražší než barvy u všech nizkonakladovky.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepekXXX 23. 12. 2016 17:28

Tak jsem vzal Epson L455. Snad bude sloužit. Díky všem za rady.
pepekXXX
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků