Poděkování stavba PC Python.p

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Fugassssssss 1. 7. 2016 19:43

Další nenápadný kolemjdoucí se přidává k davu a děkuje panu Pythonovi.p za sestavení PC.

Sestava - https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... 10012MZB01

+ zdroj - https://www.alfa.cz/product.php?eid=105 ... archType=1

Ten, kdo si neví ohledně PC rady, a nechce si kupovat již poskládanej PC z ElectroWorldu, rozhodně neprohloupí, když si nechá složit počítač u Pythona. Na zadané požadavky mi sestavu navrhl, poskládal a dovezl. Jak už bylo řečeno, ochotně vysvětlí a zodpoví všechny dotazy. Komunikace bezproblémová. Vše v horizontu jednoho týdne.

Pro mě asi nejtěžší věc byla objednat díly v hodnotě 30k k cizímu člověku, avšak ukázalo se, že Pythonovi můžete věřit na 100 % (má srdce na pravém místě a nikoho by neošmelil :-) )


Takže ještě jednou, díky mnohokrát za sestavení PC! ;-)
Fugassssssss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stealthsvk 14. 9. 2016 08:23

Dobry den,
rad by som sa pripojil s podakovanim Pythonovi za stavbu, taktovanie a odladenie PC.

Zostava: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_1 ... 7S012Z3L01

Foto po zostaveni:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Komunikacia prebehla bezproblemovo, na vsetky otazky som dostal rychlo odpoved.
Hlucnost a vykon prekoanal moj ocakavania.
Zostavene a otestovane PC doviezol a ukazal vsetky nastavenia.

Mozem len doporucit a ked do buducna budem potrebovat upgrade urcite sa na neho zas obratim.
stealthsvk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Srnečka 20. 12. 2016 14:06

Dobrý den,

tímto bych se chtěl připojit k řadě spokojených zákazníků pana Pythona.p alias Jirky a poděkovat mu za skvěle odvedenou práci.

Vzhledem k pozitivním referencím jsem se rozhodl na Jirku obrátit se stavbou PC, které mělo nahradit umírající multimediální notebook. Původně jsem měl představu o i3 a gtx 1050, nakonec jsem se rozhodl připlatit a rozhodně nelituji.

Sestava byla následující
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... IS013EWZ01

+ SSD KC400 256GB které jsem měl už doma

Jirku jsem ve večerních hodinách kontaktoval zde na fóru soukromou zprávou, následující den dopoledne jsem měl odpověď. Na všem jsme se domluvili, Jirka mi ochotně odpověděl na všechny moje dotazy (a že jich bylo) a já jsem PC objednal, zaplatil a poslal k Jirkovi.

Bohužel, dva větráky přišly ulomené ze své osy. Jirka vše sám zařídil, vyměnil u prodejce, namontoval.

Za pár dní bylo hotovo. Jirka PC přivezl až ke mně domů, vynesl do patra, vybalil, zapojil SSD, které jsem měl u sebe, zprovoznil a ukázal vše potřebné. Cable management byl bezchybný, ventilátory nastavené, záloha windows provedená. Paráda. Pokecali jsme, dali bábovku, rozloučili a jel domů.

S Jirkou jsme následně na dálku poladili pár softwarových detailů (takty grafiky, aktualizace windows) a vše šlape jako hodinky.

PC je při běžné zátěži prakticky neslyšné. Při hraní Witchera III na high/ultra detaily by byl v tiché místnosti slyšet šum ventilátorů. Jenže když hrajete, posloucháte zvuk hry (ať už z repráků, nebo ve sluchátkách) a ten ventilátory hravě přehluší.

Celkově jsem velmi spokojen s PC (vypadá nádherně, pracuje skvěle) i s Jirkovým profesionálním přístupem. Pokud si budete chtít nechat postavit PC, obraťte se na Pythona.p, rozhodně doporučuji :-)
Srnečka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 12. 2016 14:31

Děkuji, jen přidám foto výsledné PC Sestavy :)

Obrázek
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Python.p 20. 12. 2016 15:16

3GB na občasné hraní stačí :) a 6GB je přestřelená cenově.

Je mi jasný že bys tam rád viděl RX, ale né každej ji chce.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod plesgo 20. 12. 2016 15:41

Ta stodola na te fotce :D Jinak pekny. S kartou bych se priklonil k BLIzZardovi.
plesgo
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 12. 2016 15:58

Tak fotil jsem to na "chalupě"... tak proč nevyužít exteriér :D

Jinak je potřeba brát v potaz cenu v okamžiku nákupu a taky využití, je to PC na občasné hry a hlavně Witchera a ten jede bez problémů.

Nechme si prosím debaty AMD vs. NV a 3GB vs. 4GB do jiného vlákna, děkuji :)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod dockalacek 20. 12. 2016 16:13

Pěkná práce, Pythone, a tazatel se oproti původnímu návrhu dost plácl přes kapsu:-) To zátiší je takový romantický :-D
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasar 20. 12. 2016 16:25

Pěkné, ale velmi "stísněný" prostor mezi zdrojem a grafickou kartou.

@Dočkaláček Klasická chyba, ve skutečnosti velmi depresivní místo, ve kterém si představím partnerku, našeho syna (na tomto světě celých 7 dní) a nekonečnost manuální práce, která nás ještě čeká. Podobnou ratejnu, nebo-li grunt postavený v 17 století byla moje osobní výhra v pozůstalostním řízení. Opravujeme a sypeme peníze, na tom není nic romantického a snad jednou z toho bude vysněná chalupa s kachlovými kamny, malovaným porcelánem, muškáty a neustálým hádáním se s památkáři. Zbourat to nejde a přestavět také ne, protože by narušila nádech lokality. Třeba mlátičku na obiloviny z roku 1874 asi neupotřebíme. Prorezlá a prožraná červotočem. Lépe na tom nebyl ani žebřiňák, nad kterým jsem strávil dva víkendy napícháváním roztoku proti červotočům, protože by bylo hezké míti žebřiňák plný květin hned u vchodu. Smekám před každým bojovníkem, který vede svou vnitřní válku s romantickou představou na bojišti jménem ratejna.
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 20. 12. 2016 16:37

Ale Python je tam snad (třeba?) spokojenej. Tak to střel, to by taky bylo řešení. Teď je to otravný, jsou s tím starosti, ale pokud to jednou dáš do kupy, myslím, že na relax a oddych od civilizace to bude dobrý a budeš se tam vracet rád.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 12. 2016 16:51

Sasar to opět trefil dokonale :) mě se tam líbí, ale žena to tam miluje, takže není co řešit.

Jinak gratuluji k přírůstku.

Ohledně sestavy, ano více místa by tam mohlo být, ale maximum je 65C na GPU, při RPM ve skříni do 450. A nastavení aby se na GPU ventilátor točil stále, samozřejmě po konzultaci :) ono to podlahové topení taky dělá hluk...

Jo, je to jen přístřešek na vercajk. Jinak chalupa je část hospodářského stavení z konce 18. Stol. Naštěstí to není památkově chráněné.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasar 20. 12. 2016 17:15

To znamená, že renovuje vše, co bude v budoucnu překážet a chytat prach, třeba kolovrat. Létáš po střeše, půdě i stromech. Řežeš, piluješ, odnášíš ... a sleduješ, jak partnerka velí s rýčem v ruce a dumá nad rozmístěním nových záhonů, ve kterých pěstuje od růží po levandule. Večer se dostaví bolesti zad, ta moje by řádila s rýčem i v pokročilém těhotenství a ty jsi zralý ne ledování a tetanovku. To znám, brousil jsem po napíchání židle, které nesmějí ztratit nic z historického nádechu, ale sedět se na nich už nedá, protože červotoč s věkem nesdílejí stejný názor. Nejhorší jsou drobnosti, jako rozpraskaný 100 let starý keramický-hliněný pekáč na husu. Bouda se stejně musí uklidit, co kdyby se tam někdo přišel podívat.

Po téměř dvou milionech a čtyřech letech víkendové práce neprodám. 1. zimu bylo odemčeno, bohužel se nenašel tak blbej zloděj, který by mi ulehčil a vystěhoval harampádí.
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 12. 2016 18:07

Tys měl u nás kameru? :)

Je to jak píšeš, ale co by jsme neudělali pro naše budovatelky lepších zítřků :)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků