AMD novinky

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod plesgo 15. 12. 2016 15:49

A ten dolar tomu zatim take moc neprida. Dnesni maximum bylo 25,9923 za 1 CZK. Uvidime, jak dal. V kvetnu byl napr 23,4.
plesgo
Junior

Odeslat příspěvekod FlanK3r 22. 12. 2016 00:36



AMD Ryzen konference s titulky
sestavy:
1)Ryzen 7 5700X, Asus C7H, TUF RX6800, 2x 16GB 3600 GSKill TridentZ RGB
2)Core i9-13900KF, Maximus Z790 Apex, R5-240x, 2x16GB TridentZ5 7200M DDR5
FlanK3r
Sponsored by ASUS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod plesgo 23. 12. 2016 21:54

Na pctuningu jsem nasel prevzaty clanek s testem Ryzenu. Autor pisze, ze se jedna spise o zklamani.

http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... lock#44499
plesgo
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 23. 12. 2016 22:01

Obr :oboze
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zafrin 23. 12. 2016 22:33

Plesgo: Vsak to neni spatny vysledek. Ted zalezi, jak se nasadi cena :-) neni to sice nic svetoborneho, ale nic katastrofalniho.
Zafrin
Junior

Odeslat příspěvekod plesgo 23. 12. 2016 23:07

Ja netvrdim, ze je to hruza nebo super. Vzdyt pulce z toho nerozumim:)) Jen jsem to sem chtel dat.
plesgo
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 24. 12. 2016 00:11

Výkon usuzujete podle článku Obra? Ten člověk se nedá brát vážně, jeho články bych sem opravdu nepostoval a už vůbec bych se jimi neřídil.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zafrin 24. 12. 2016 02:18

Clanek jsem necetl. Omrknul cisla a chvilku louskal original. Vypada to nadejne :-)
Zafrin
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 24. 12. 2016 08:25

Obr je obr, Stach pctuningu (s tím, že obr nejenže manipuluje jako stachStach, ale i lže).

Ovsem co se týče testutestu, není se čemu divit. Do výpočetních benchmarku dali programy, které využívají nikoliv hrubou sílu, ale Intel rozšíření. To pak je podobné, jako by například někdo měřil apu vs. Core i7 v benchmarku s opencl, samozřejmě apu takové i7 pohodlně rozslape.

Ve hrách pak máme takové skvosty jako například ARMA III!!! Naopak moderní hry, které jsou thread heavy tam, světě div se, nejsou.

Ovsem je asi jasné, že v době akcelerace všeho a pseudoprogramatoru bude velmi snadné poskládat test taktak, aby vyšel ve prospěch plátce. Typickým příkladem z poslední doby máme souboj Gtx1060 s RX480. Tehdy dostali redakce jasně noty jak a co mají testovat. Díky tomu bylo obelhano několik milionů zákazníků zelené karty, kteří, pokud se zajímají, se diví, jak to že je jich karta, která přece byla dle testu jasně výkonnější, dostává v nových hrách čím dál více na zadek.

Naším štěstím jeje, že Intel hedt obsahuje hodně jader. Díky tomu nehrozí, že by tlačil na recenzenty, aby tito skládali testy podobně, jako výše uvedení frantici. Už vůbec nehrozí, že by zakonzervoval trh silou svých peněz. Když by to udělal a tím vytlačil programy do podradnych babyintel procesoru, zcela by tím zabil svoje adult procesory. A o to nestojí, Bo na nich má extravejvarextravejvar.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod plesgo 24. 12. 2016 09:55

Jejda... Nechtel jsem rozdmychat tolik vasni. Lamka jako ja, nezna pisalky az tak dobre. Osobne proti AMD nic nemam a naopak se tesim na jejich novinky a tise, s palci zatatymi verim, ze se trh po novem roce rozhybe. Hezke svatky vsem. Priznivcum AMD i Intelu. Vsem hlavne zdravi!
plesgo
Junior

Odeslat příspěvekod satikcz 26. 12. 2016 16:07

cernakus píše:Obr je obr, Stach pctuningu (s tím, že obr nejenže manipuluje jako stachStach, ale i lže).

Stach lze taky a kdyz ho tam clovek v diskuzich pod clankem uargumentuje a jeho lez/mylku prokaze, tak akorat dostane ban.

cernakus píše:Ovsem co se týče testutestu, není se čemu divit. Do výpočetních benchmarku dali programy, které využívají nikoliv hrubou sílu, ale Intel rozšíření. To pak je podobné, jako by například někdo měřil apu vs. Core i7 v benchmarku s opencl, samozřejmě apu takové i7 pohodlně rozslape.

Kde přesně? V tom seznamu máš běžně používaný renderery, prvočísla a videokodek. Kterej z těch programů nepoužívá hrubou sílu?

cernakus píše:Ve hrách pak máme takové skvosty jako například ARMA III!!! Naopak moderní hry, které jsou thread heavy tam, světě div se, nejsou.

Jop, výběr těch her moh bejt o něco lepší - aspoň to GTAčko.
Ale ono u spousty her zase tolik těch víc jader nevyužiješ, protože ve spoustě her nemáš tolik kódu, co bys moh rozumně rozložit na víc threadů a nebo by to bylo ve výsledku pomalejší, než v jednom vláknu.
Hry typu GTA jsou na tohle dobrý, protože tam můžeš AI těch ostatních aut a postav lehce rozházet na jiný thready.
A mimochodem spoustu lidí nezajímá jen výkon HW v dobře optimalizovaných hrách, ale právě i v těch hůř optimalizovaných...

cernakus píše:Ovsem je asi jasné, že v době akcelerace všeho a pseudoprogramatoru bude velmi snadné poskládat test taktak, aby vyšel ve prospěch plátce. Typickým příkladem z poslední doby máme souboj Gtx1060 s RX480. Tehdy dostali redakce jasně noty jak a co mají testovat. Díky tomu bylo obelhano několik milionů zákazníků zelené karty, kteří, pokud se zajímají, se diví, jak to že je jich karta, která přece byla dle testu jasně výkonnější, dostává v nových hrách čím dál více na zadek.

Co to zase meles za nesmysly? Nikdo kromě různých markeťáků NV se tim internim "navodem" od NV neridil, kazdy recenzent nejakyho vetsiho portalu ma svoji metodiku.
A o jakem obelhavani tu mluvis? To je problem AMD, ze neumi vydat dodelanou kartu s rozumnymi ovladaci, takže v prvních testech dopadla RX480 hůře.
A mimochodem v testech i v novych hrach je to porad celkem plichta - nekde vede jedna, nekde druha - hlavni vyhodou RX tak zustava lepsi cena, nevyhodou o neco horsi provozni podminky.
Naposledy upravil satikcz dne 27. 12. 2016 12:09, celkově upraveno 2
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 26. 12. 2016 19:52

Stach nelže, jen manipuluje. Co pindá v diskuzích je mi jedno. To není ofiko. Ban jsi dostal, pokud jsi tam předváděl, co předvádíš tady, oprávněně :-D

Například cienbenche. Nebo si fakt myslíš, že i7-6700K je dvakrát výkonnější než i7-2600K v hrubé síle? To asi těžko, že ;-) Přimíchání singlethread (PI) a multithread aplikací do jednoho grafu také nepovažuji za vhodné nastavení metodiky (ostatně díky tomu nevyšlo ani 6900K nijak dobře).

ARMA III je příklad totální programátorské prasečiny. Ta prostě do žádného testu nepatří. HOWGH

Ne vůbec nikdo se tím neřídil. Tak proč ho nVidia vydávala?
Nebylo doručováno marketingovému oddělení nVidie, tam totiž vzniklo, nýbrž redakcím. OBR mimochodem už několik let zpátky v závanu euforie přiznal, jak jsou pravidla od nVidie nastavena.

No a vůbec... Hezký zbytek Vánoc, Satiku.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod satikcz 26. 12. 2016 21:55

cernakus píše:Stach nelže, jen manipuluje. Co pindá v diskuzích je mi jedno. To není ofiko. Ban jsi dostal, pokud jsi tam předváděl, co předvádíš tady, oprávněně :-D

Já se s ním bavil slušně, ale jakmile mu dojdou argumenty, tak tě zabanuje a celou větev diskuze smaže, i když se člověk celou diskuzi chová slušně.
A co tady kde předvádím? Tady jen reaguju na tvoje provokace :-)

cernakus píše:Například cienbenche. Nebo si fakt myslíš, že i7-6700K je dvakrát výkonnější než i7-2600K v hrubé síle? To asi těžko, že ;-) Přimíchání singlethread (PI) a multithread aplikací do jednoho grafu také nepovažuji za vhodné nastavení metodiky (ostatně díky tomu nevyšlo ani 6900K nijak dobře).

Koukáme oba na ten samej článek? Já tam nikde Nevidím ani Cinebench, ani PI :eh
http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... lock#44499

cernakus píše:ARMA III je příklad totální programátorské prasečiny. Ta prostě do žádného testu nepatří. HOWGH

Já ten kód na rozdíl od tebe viděl, co konkrétně je podle tebe na tom kódu zprasenýho? Na to jsem fakt hodně zvědavej :)
Nebo to je jen další z tvých názorů, ke kterým nemáš žádný argumenty, ale na fóru to vykládáš, jako by to byl nějaký axiom? :)

Mimochodem i kdyby byl jakýkoliv program sebenaprasenější, pokud je rozšířený, není podle mě důvod ho do testu nezahrnout.

cernakus píše:Ne vůbec nikdo se tím neřídil. Tak proč ho nVidia vydávala?
Nebylo doručováno marketingovému oddělení nVidie, tam totiž vzniklo, nýbrž redakcím.

Těmi různými markeťáky jsem nemyslel marketingové oddělení NV, odkud ten návod pocházel, ale třeba markeťáky výrobce grafik, prodejce apod.
Pochybuju, že by se tím řídila jakákoliv serioznější redakce, ty mají už léta svoje zažité metodiky a stejně tak skladbu her obvykle podle aktuálně nejhranějších (nebo her rozšířených někdy v minulosti, na kterých už mají otestováno spoustu HW, takže díky tomu můžou srovnávat i nový HW se starým - to je podle mě důvod, proč někde ještě testují HW krom nových i na hrách typu Arma3), těžko po doporučujícím dopisu od jednoho výrobce čipů najednou něco budou měnit.

cernakus píše:OBR mimochodem už několik let zpátky v závanu euforie přiznal, jak jsou pravidla od nVidie nastavena.

To zní jako že si z něj všichni dělali srandu ze zaujatosti, tak ze srandy řekl, že mu NV určuje pravidla, jak to má testovat :)


Co mi na tvém vyjadřování vadí je to, že spoustu svých názorů a konspiračních teorií tady uvádíš, jako by to byla jasně daná věc, i když je to jen tvůj osobní názor nebo dokonce mylná domněnka - občas ti trochu chybí soudnost, to je to, co mě nutí reagovat, aby jsi neměl pocit, že jsem si na tobě nějak zasednul, i když mám spíš pocit, že sem jen chodíš trollit, ale proč tě trochu nenakrmit :mrgreen:

A hezký svátky i tobě o<:)
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 27. 12. 2016 08:25

Přemýšlím, jestli to tu mám vůbec nějak uklízet / "moderovat".. ale jsou ty Vánoce (nebo resp. byly - teď už dřepím v práci), tak to nechám být.

Dodám jen rychlou reakci na ten obsah, co tu v posledních příspěvcích zazněl: satikcz v diskuzích opravdu nijak (a teď myšleno po stránce obecného chování) nevybočuje. V tomto směru bych byl rád, kdyby tomu tak i nadále zůstalo ... To, že jsem na začátku tohoto vlákna rozhodl o tom, že budu trochu benevolentnější co se probíhající diskuze týče neznamená, že strpím vše.

Takže cernakus, satik, loleczeq (chudák u nás momentálně zabanovaný) a další, na které si z hlavy nevzpomenu; koukejte do nového roku vkročit tou správnou nohou. A běda jak budu muset řešit nějaké problémy...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 27. 12. 2016 09:39

Nejhorší je, že cernakus (ač jsem si kdysi myslel ze je celkem ok), tady opravdu šíří dost bludy bez jakýchkoli podkladů a důkazů (jako bychom byli někde na ac24.cz atp), které mají demagogicky účinek na spoustu lidí a tak se tady našel alespoň jeden bard, který se mu to snaží vyvracet, divím se, že na to má ještě nervy.
Manipulace není lhaní? Ok takže sis ospravedlnil stachovo lhaní na manipulaci, to přece zní lépe než lhaní... KSČ vlastně taky nelhala, jen manipulovala lidmi, takže je to vlastně OK. Tady je to celkem jasné :)

Jinak taky přeji hezký Nový rok.
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků