Dotaz začátečníka-dostání dvou Windows PC na stejnou subnet

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vladimir 14. 1. 2017 11:37

Ten Asus je 100 Mbit/s, tam jsou v kabelu využity jenom 2 páry, tedy jedním kabelem jde protáhnout s použitím vhodného zapojení dvě pčipojení - jedno do WAN Asusu a druhé z LAN k laptopu.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 14. 1. 2017 11:47

Jestli má laptop sloužit jen jako server pro sdílení a minercraft, zapojil bych jej kabelem do switch a wifi neřešil. Mozna ale je, že isp na switchi ti omezuje porty, třeba na 2. Jeden pc druhý router třetí zařízení nedáš. Pokud ale nemáš možnost veřejnou, tak ti to poběží jen v té sítí a kolega se nepripoji.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 14. 1. 2017 11:50

cernakus píše:Blokuje to použití routeru jako VOIP ústředny, která nebude v AP mode fungovat (musel by jsi vypnout DHCP a tím sejmeš i tu VOIP ústřednu).
Od kdy je ASUS RT-AC52U VoiP ústředna? Ta je asi ještě až za tím Asusem nebo jsou to přímo IP-telefony, které samozřejmě musí fungovat i s AP, jenom se jim třeba musí nastavit nová IP-adresa.

Je to spíše o neschopnosti/neochotě zavolat si někoho, kdo by to uměl (za flašku) nastavit.

-- 14. 1. 2017 12:58 --

Mike.M píše:Mozna ale je, že isp na switchi ti omezuje porty, třeba na 2.
Pokud je to vůbec switch a ne třeba router (bez wifi). Tazatel v tom evidentně plave a nenapsal ani typ.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 14. 1. 2017 14:24

Ano, dost v tom plavu, doplním až se dostanu domů. Jde mi o pouze lokální server. Bohužel mít ten notebook u switche nejde fyzicky se tam nevejde (je to 15ka). No zkusím s tátou vyjednat provrtani stěny skříně a zapojení PC přímo do routeru.
A nemám tušení kolik kontroly mám nad switchem od providera (Riomedia Klatovy)
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 14. 1. 2017 15:28

Pokud nemáš tušení, tak nemáš žádnou kontrolu. To nemá nikdo
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maho314 14. 1. 2017 15:30

nebylo by jednodussi si za par korun koupit do toho pc wifi kartu?
maho314
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 14. 1. 2017 18:39

Kupovat WiFi kartu nehodlám.. Ziju v paneláku kde je dalších asi 10 2.4GHz. A 5 jsem zkoušel, taky na prd. Proto jsem si natáhl Ethernet.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod nfp1 14. 1. 2017 19:10

Zdravím, Riomedia poskytovatele mám, pravděpodobně jde o optický převodník. Mám podobné zapojení a k tomu navíc malou prasárnu. V pc mám 2 síťové karty, jedna vede do routerů a druhá přímo k poskytovateli. Důvodem jsou některé experimenty na veřejné ip adrese, nerozvádím. Důležité je, že tohle zapojení funguje, Takže pokud máš možnost, koupit síťovku.
nfp1
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 14. 1. 2017 20:55

Jo,to asi bude teda jenom optic-WAN. Další síťovku? K čemu přesně,asi nechápu co myslíš.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod nfp1 15. 1. 2017 09:05

Tvoje současné zapojení je že počítač máš přímo na wan, možná dokonce na veřejné ip adrese, a dále máš router, který vytváří domácí podsíť, takže máš tyto možnosti, buď pomocí port forwardingu vyvést Minecraft server do internetu, pak se ti tam bude mít možnost připojit kdokoliv, nebo pokud to chceš mít lokální ale nezrušit přímé spojení počítače do netu, tak použít další síťovku a do počítače přivést i domácí podsíť. Další možnost je vykašlat se na přímé spojení počítače do netu a vše zapojit do routru.
nfp1
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 15. 1. 2017 09:45

Nfp1: nemůže to pripojit k routeru, jedině že by vtrhl. Uz jsme to psali a radili mu to.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 15. 1. 2017 11:16

Pozor pokud máš riomedia internet tak na té jejich gatewai máš pouze dvě IPv4 (pokud se něco nezměnilo) !!!!!!!!

Když připojíš víc zařízení další IP nedostaneš!

Jinak proč udržuješ dva internety (aspoň tak jsem to pochopil VDSL a RIOMEDIA?).

Pokud k riomedia chceš připojit víc PC potřebuješ za jejich gateway dát router....

Pokud chceš mít dvě připojení muselo by se to vše překopat.

Na modemu VDSL vypnout wifi koupit mikrotik s wifi a s hodně lan portama a do mikrotiku dovést kabel od switchu(gateway) z riomedia a z modemu VDSL a vše připojovat do mikrotiku, pak bude vše v jedné síti a podle dostupnosti může mikrotik využít oboje připojení.

Pokud vše zapojíš do riomedia nedostanou všechny zařízení IP riomedia dává pouze dvě IP takže tam by jsi musel dát zase nějaký router.

Pokud vše zapojíš do VDSL modemu tak budeš mít vše v jedné síti, ale zbytečné připojení od riomedia.

PS. Teď neřeším zda jdou kabely protáhnout nebo ne......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 15. 1. 2017 11:21

Moc nechápu, co se řeší. Prostě na kabel, kam je nyní na přímo zapojeno PC, dej druhý router. Do něj následně připoj PC a ntb. Pro potřeby Minecraft serveru přesměruj příslušné porty.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 15. 1. 2017 11:44

A PC co jsou na VDSL musí pak přes internet......

Prostě nemá všechny PC v jedné síti.

Pokud má na VDSL veřejnou IPv4 může na VDSL modemu přesměrovat porty na ten notebook se serverem a na PC který má na riomedia pak musí zadat veřejnou IP toho VDSL modemu...

Ale pokud to chce rozumě používat stejně si musí koupit router s 2x wan a tam vrazit kabel od riomedia, a vdsl modemu a vše v domácnosti popřipojovat na ten router.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 15. 1. 2017 11:48

Máme jenom jednoho poskytovatele a to riomedii. Jak to teda máme vlastně zapojené se podívám večer až se dostanu domů.
dustojnikhummer
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků