Nefungující monitor. nějaké rady?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 25. 1. 2017 08:25

Zdravím, nefunguje mi monitor LG Flatron W1942T.
Nechce se zapnout, ale když jej připojím do napájecího zdroje, tak blikne modré Led světlo na zapínání monitoru a ihned zhasne. Zkusil jsem i jiný napájecí kabel a udělalo to samé.

Nový monitor jsem si už koupil, jen by mě zajímalo, jestli by to mohly být kondenzátory nebo jen napájecí vstup do monitoru. Mám to vyhodit nebo by to mohlo jít nějak opravit? Do servisu se mi to nechce dávat a platit za to 1000kč, jen kdyby měl někdo radu, tak budu rád. Díky.
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 25. 1. 2017 09:25

Pokud bys měl schopnosti a dovednosti na opravu, tak by ses neptal a opravoval. Takhle, i když ti nějaký jasnovidec poví, co je tam rozbitého, to neopravíš.
Možná je to blbůstka, možná je to závažnější, ale bez zkoumání na místě se to nezjistí a pouze ... někdo málo informovaný ... si může myslet, že se to zjistí na dálku pouhým soustředěním mysli. Ono totiž i u notoricky známých závad je to hádání toho nejpravděpodobnějšího.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 25. 1. 2017 09:30

Jasné chápu, já jen kdyby někdo věděl o co by doopravdy šlo, mám to celé rozdělané před sebou, tak mě zajímalo, jestli opravdu někdo neví, kdyby se stím setkal. Jsem přemýšlel, že bych to někomu tady nafotil a natočíl třeba i problém, kdyby náhodou prostě věděl, ono to je vždy vzít a hodit do sběrného dvoru, ale kdyby byla nějaká ne moc drahá finanční možnost, jak to opravit, tak bych byl za každou radu rád. Ty by jsi mi nemohl pomoct, jestli náhodou máš čas a náhodou by tušil?
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod jackbrno 25. 1. 2017 09:51

Na dálku ti to fakt nikdo neopraví. Můžeš zkusmo vyměnit kondenzátory v napájecí části, buď to pomůže nebo ne :)
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 1. 2017 09:52

Tak nafotit elektroniku můžeš, pokud budou fotky kvalitní, snad se něco najde :)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 25. 1. 2017 10:00

Tak kvalitní foťák mám, jen se zatím neobjevil doopravdy nikdo, kdo by chtěl pomoct. Neříkám, že tomu rozumím, to ani náhodou, ale dávat to do servisu za 1000kč se mi taky moc nechce. Už si radši říkám, že bych zkusil něco sám a když to nepůjde, tak to poletí a od toho tu máme fórum, abych se s někým poradil.
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 1. 2017 10:50

Co chceš slyšet?
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 25. 1. 2017 10:55

Nějakou radu, která mě neposune do servisu nebo na sběrný dvůr. Ale rozumím, že to takto poradit nepůjde. Bohužel si myslím, že se nevyplatí to nést do servisu za 1000kč.
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 1. 2017 11:10

Python.p píše:Tak nafotit elektroniku můžeš, pokud budou fotky kvalitní, snad se něco najde :)


Tady bych začal :)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 25. 1. 2017 11:33

To je jednoduché, skontrolovat mechanicky co můžeš zda není uvolněn nějaký konektor či zaseklé tlačítko...

Taky skontrolovat zda není nic černého a očouzeného....

Skontrolovat kondenzátory, nesmí být nafouklé vršky ani trochu!

A pak už jedině měřák a měřit......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 25. 1. 2017 11:46

Tak to nejspíše bude ten kondenzátor, jeden je nafouklý, poslal bych rád někomu fotky toho, ale nechci nikoho otravovat a zatěžovat, takže kdyby byl nějaký dobrovolník, co by mi k tomu něco řekl, tak fotky zašlu ihned. Děkuji.

Edit: http://datoid.cz/AsL0S6/monitor-zip
Přidávám fotky. Děkuji za názory, jestli mám něco nafotit líp a znovu, tak klidně.

Černé a očouzené nic není, to jsem už podle rad na netu dělal.
Káblíky jsem taky zkontroloval.
Jeden ten kondenzátor je nafouknutý, jde vidět na fotce.
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod soban 25. 1. 2017 15:03

Všechny free sloty jsou obsazeny.

Kupte si PREMIUM přístup a soubor si stáhněte plnou rychlostí a bez čekání.

Fakt je problém dát fotku někam bez omezení.......

A nebo přímo zde vložit?

Jinak pokud je kondenzátor nafouklý tak v každém případě vyměnit a teď jde o to zda odešel stářím a nebo je tam nějaká zrada.

Prostě to odnes za někým kdo má páječku ten kondenzátory vymění - položka pár desetikorun a buď to pošlape a nebo zběrný dvůr....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pytlík 25. 1. 2017 15:56

Jak píše Soban. Pokud budeš měnit kondenzátor, tak zkus sehnat typ s malým sériovým odporem (ESR).
A pochop jedno: Tady se co chvíli pídí po radě někdo, kdo o problému nemá ani ponětí a myslí, že to nějaká jednoduchá rada vyřeší. Takového člověka je nutno odboxovat, než ublíží sobě, nebo někomu jinému. Nepoznáme jen tak, že se zrovna teď ptá někdo schopnější, když navíc šetří informacemi jak šafránem.
(mimochodem: Ten tvůj titulek "Nefungující monitor. Nějaké rady?" působí dost arogantně. Slůvko "prosím" by podstatně vylepšilo situaci, tedy pokud by se ti při jeho psaní klávesnice nerozsypala)
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 25. 1. 2017 16:46

Snad už vám to půjde stáhnout.
https://uloz.to/!FBiGIvuzokP9/monitor-zip

Omlouvám se, že nepíšu prosím, ale dost se zapojuji do fóra u telefonů a tam se píše místo prosím- děkuji, což píšu tady poměrně často. Neříkám, že tomu rozumím, ale taky nepíšu lidem, kteří tomu nerozumí ať si nekupují smartphone, ale tlačítkovy mobil.
Naposledy upravil PunuisherHD dne 25. 1. 2017 16:57, celkově upraveno 1
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 25. 1. 2017 16:52

vypadá to na vyschlé kondenzátory. Pokud je umíš vyměnit, tak to zkus. Častokrát to neodsralo nic jiného.

Měl jsem tu o chlup lepší monitor, který po výměně kondenzátorů stejně nechtěl najet, měřák mám rozkřáplý (přejel jsem ho autem :D ), tak jsem se naštval a z Číny koupil úplně stejný "refurbished" napájecí zdroj. Vyšel asi na 300Kč i s poštou. Monitor už půlroku zase monitoruje.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků