Excel ve Win 8.1

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pepikd 28. 1. 2017 19:45

Zdravím, mám špatné tušení, doufám, že mi ho vyvrátíte.
Na předchozím OS Win XP Home jsem měl MS Office XP a nepozoroval jsem problémy. Mohl jsem buňku v Excelu formátovat jako datum a např . odečítat počet dní. Nyní mám OS Win 8.1 32b. Staré přetažené soubory s formátem buňky datum mi fungují, ale další buňky s datumem do souboru už nemůžu vložit. Nový soubor v Excelu mi už formát buňky datum taky nebere. Pokud nedělám chybu, je možné, abych takovou tabulku udělal v Calcu a pak používal v Excelu?
pepikd
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 1. 2017 21:51

Nekompatibilní.
Co s tím?
A/ Nouzovka:
Pořiď licenci MS Office 2012|16.
B/ Lepší řešení:
Používej původní WXPH + MS Office 2002.
C/ Zásadní řešení:
Instaluj free Libre Office.
B/C = rozumné řešení bez dalších investic.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepikd 29. 1. 2017 18:38

Díky za zklamání. Libreoffice mám, měl jsem nějaký problém s Wordem, ale pak se mi to nějak srovnalo, takže jsem zůstal u Office.V Calcu mi požadovaná funkce funguje. Jsem zvyklý na Excel, na jednoduchých tabulkách, které jsem po změně OS utvořil, se nekompatibilita neprojevila. Musím se s tím vyrovnat.
Díky za doporučení.
pepikd
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 29. 1. 2017 20:50

Nekompatibilitou to nebude. Nicmene Office XP je uz hodne zastaraly. S 2007 se da jeste v pohode zit, ale XP uz je vazne moc.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 29. 1. 2017 22:15

Nemuze to byt nejaky problem s regionalnim nastavenim? Oboji mas ve stejnem jazyku?
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod pepikd 30. 1. 2017 18:57

Už jsem se s tím smířil, ale přesto bych se rád pokusil Excel umravnit. Upřesním, že můj Office je 2002, zkoušel jsem Odstranit potíže s kompatibilitou, ale bez úspěchu. Nevím, jak zkontrolovat regionální nastavení podle zivana.
pepikd
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 31. 1. 2017 08:17

Např. standardně v GUI:
Kód: Vybrat vše
intl.cpl
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepikd 31. 1. 2017 19:26

Mám nastavený formát podle jazyka zobrazení Windows(doporučeno). Jinde mám češtinu.
pepikd
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků