Mac mini nebo radši Macbook Air ?

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xjurasek 9. 2. 2017 02:23

zdravím vas. rozhoduji se mezi Mac mini nebo jestli se vyplatí si připlatit a koupit rovnou Macbook air.

Díval jsem se na ty mini a výhoda zase je že se to jen připojí k monitoru a jedeš. Počítač používám jen na internet + videa, kancelař (hry nehraju) nikam s počítačem cestovat nebudu. Líbí se mi ten mac mini ale co jsem si četl recenze tak je velká škoda že tam není SSD disk se kterym by to bylo rychlejší. Tak mě zajímá jestli má s něma někdo zkušenost a jestli jsou použitelné na běžnou práci (myslím ten nejlevnější kolem cca 15tisíc stojí) a nebo je fakt lepší si asi 10 tisíc připlatít a vzít Macbook air cca(26tisíc) a získat tím více výkonu. Co jsem se díval na youtube na videa tak u toho Mac mini nejsou prej vyměnit ani paměti Ram a hlavně je obtížné a přijdete tím o záruku kdybych chtěl vyměnit klasicky plotnovy disk za SSD.
xjurasek
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 9. 2. 2017 06:27

MBA

Mini má příliš vad.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radecekh 9. 2. 2017 06:47

xjurasek:
Už jste se vyhrabal z dluhů, tak přemýšlíte, jakou blbost si zase koupit?
Proč řešíte nějaký výkon, když budeto koukat jen na internet a videa? To zvládne levou zadní počítač za 10 tisíc.
radecekh
Junior

Odeslat příspěvekod mimous 9. 2. 2017 09:28

A je fakt nezbytné si kvůli tomu pořizovat Apple?
Mám Aira, ale poslední dobou mi přijde, že se cokoliv od Applu těžce nevyplatí, pokud to člověku nevydělává.
mimous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doggg 9. 2. 2017 10:04

pokud opravdu nepotřebuješ mobilitu a chceš apple, tak bych šel do bazarového mac mini, který jako poslední umožňuje výměnu ram a hdd (tuším, že jsou to nějaké 2014 verze) a narval tam 16GB Ram a SSD a budeš spokojen.

MBA má kvůli velikosti kompromisy v chlazení a výkonu, je to dobrý stroj, ale omezenější než mac mini.
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 9. 2. 2017 10:10

Nic od applu se nevyplatí. Ovšem to u luxusního zboží platí obecně.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ziso 9. 2. 2017 11:11

Pokud nepreferuješ mobilitu tak je Mac mini dobra volba.co se tyče pamětí máš pravdu,ramky nelze měnit jsou natvrdo.jediná možnost je na konfigurátoru zvolit 8 gb.je pravda ze cena vyšší než zakoupení ramek z jiného zdroje ale jiná cesta není.SSD disk si vyměníš po uplynutí záruky jinak se nabízí možnost v konfigurátoru 256GB flashové úložiště na sběrnici PCIe za příplatek.Nutno dodat ze Mac Mini uz nebyl delší dobu aktualizován a nebylo by od věci chvíli počkat než se tak stane a pravděpodobně přinese nové CPU,GPU a vyšší kapacitu ram.
ziso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Doggg 9. 2. 2017 11:53

cernakus píše:Nic od applu se nevyplatí. Ovšem to u luxusního zboží platí obecně.


samozřejmě kravina, ale chápu, že jen trollíš.
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 9. 2. 2017 12:04

Sorry, ale Mac se v dnešní době mimo akce zkrátka nevyplatí. Mini je sice slušná hračka, ale už nějakou dobu neaktualizovaná. V případě Airu bych v dané cenové relaci (28k) šáhnul po nějaké konkurenci, která lze snadno (a hlavně levně) upgradovat. Nehledě na fakt, že na videa/kancelář bohatě stačí notebook za polovic.

ad upgrade) Air také až na ssd nejde upgradovat. Navíc se jedná o speciální pcie ssd, které vyrábí jen několik firem a ceny 240GB verze začínají od 4k.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod borekz 9. 2. 2017 12:46

Jen pokud nutně potřebuješ Mac OS.
borekz
Junior

Odeslat příspěvekod Baxos 9. 2. 2017 13:02

ak mac mini tak starsie verzie, kde sa dala uzivatelsky vymenit RAM a HDD za SSD. Tie nove co je vsetko priamo na doske a apple si nehorazne dava priplatit za akykolvek upgrade nemaju velky zmysel.
Baxos
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 9. 2. 2017 13:10

Doggg píše:
cernakus píše:Nic od applu se nevyplatí. Ovšem to u luxusního zboží platí obecně.


samozřejmě kravina, ale chápu, že jen trollíš.


to by bylo, aby iOvce nebyla :-D
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xjurasek 9. 2. 2017 15:48

mac PC nutně nepotřebuji jen jsem si chtěl vyzjoušet práci se systémem MacOS protože někteří ho vychvalují a nekteří zase ne. To samé jak s Iphonem. Právě že mám asi půl roku iphone SE a už bych na android nešel tak jsem si myslel že u počítačů je to to samé pokud je s tím někdo spokojeny.
xjurasek
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 9. 2. 2017 16:15

Tak u mě to je naopak,měl jsem k dispozici iOS mobil a na chvíli MacBook... Jak jsem se rád vracel k Androidu a Ubuntu/Windows :D
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 9. 2. 2017 16:54

Jako, jo, jestli mas i jabkofon, asi to bude mit smysl.

Jinak ja musim pouzivat prave SE jako pracovni (vtip) telefon. Krasna vydrz, displej, uchazejici fotak...ale ne moc kvalitni materialy /snadno se poskrabe/, ne moc dobry email klient /zhyckanost z BlackBerry/. A hrozne mi chybi notifikacni dioda...
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků