Má smysl přetaktovani CPU za učelem lepšiho výkonu GPU?

Ladíme výkon počítače, postupy, zkušenosti, benchmarky, přetaktování

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 14. 2. 2017 21:08

Pořád nechápu proč lidi tady házejí LGA 775 do koše když je to pořád dobrá platforma.
Na desce od Dellu nenataktuješ vůbec nic. Ale OEM oproti chladiči jako Hyper 212 Evo bude krok vpřed. Navíc brackety jsou kompatibilitní od 775 do 1151,takže ten si přeneseš do budoucnosti.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod krysta 14. 2. 2017 21:23

Pro přežítí sestavy bude IMHO důležitější ofukování kaskády, naproti tomu OC by její odchod mohl výrazně uspíšit, mimo to by další krok tazatele mohl směřovat k Ryzenu, kde by to Evo mohl použít leda jako těžítko (pokud se nepletu).
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod tomik2012 14. 2. 2017 21:26

no jestě napišu,že připadna koupě novych komponentu za rok +- bude spiše smeřovat k intelu socket 1151 u mě .
tomik2012
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 14. 2. 2017 22:26

Tak já osobně u Zenu zůstanu asi na Wraithu,RGB mít bude (ano,jsem jeden z těch co to mají rádi) a od dob FX 8370 víme že je celkem tichý.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod tomik2012 15. 2. 2017 07:23

aha nechapu proč dnes vyrobci her novějsich her požaduji mnohem lepši cpu např resident evil 7 včera sem zkoušel demo verzi hodinovou a na medium detaily okolo 50-60fps stouto sestavou ja si myslim že náročnost od gta v se na cpu nezměnila moc a jako mi stači tato sestava jestě ,než nasetřim na komplet nový krom grafiky.
tomik2012
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 2. 2017 11:32

€€€ must flow ...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prof.j.v 18. 2. 2017 00:54

Ono všeobecně desky na Socketu 775 jsou už prostě "mrtvé" stejně jako procesory. I když se jedná o čtyřjádro tak Socket 775 je prostě několik let mrtvej. Mnohem lepší je investice do dnešní platformy a klidně k tomu i3 procesor. Do 12tis. postavíš rozumný PC na platformě 1151 a k tomu slušný CPU i3. Než abys řešil, starý 775 socket.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod tomik2012 18. 2. 2017 10:03

to jako v plánu později mám až na to bude rovnou na i5 to vidim nebo kdo vi jestli pak amd ryzen, ale to je jestě času dost těd mi musi vydržet stara zakladovka od dellu ,kterou mám 7roku skoro jako mi to stači na rozumne hrani novějsich her typu náročnostk gta v i když se tu stále opakuju.
tomik2012
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků