Nefunkční PC

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod EaZy 3. 3. 2017 20:05

Zdravím,

potřeboval bych urychleně radu. Dnes jsem dostavěl tátovi pracovní PC, po zapnutí PC se mi na obrazovce objevilo, že nebyl zjištěn žádný signál. Tak hned mě napadlo vyzkoušet grafiku v mém PC a propojit ji se stejným kabelem do monitoru a zde vše fungovalo bez problému. Napadlo mě, jestli není problém v základní desce, konkrétně v PCI-Express a jestli by nepomohlo jí vyměnit. Jinak po zapnutí PC se zdá, že vše pracuje v pořádku.

Díky za případné nápady nebo potvrzení mé teorie.
EaZy
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 3. 2017 20:08

... mám dvě koule a ani jedna není křišťálová ...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dotankoch 3. 3. 2017 20:21

Skus grafiku vymontovat a monitor pripojit k vystupu na zakladnej doske.
MB: Asus P5E3 | CPU: Intel Xeon X3363 2,8GHz | RAM: 2x2GB Crucial CT25664AA800.M16FM | GPU: AMD Radeon HD5850 | SSD: Crucial MX500 256GB | MONITOR: Dell E167FPf
Mobil: Samsung Galaxy S5 SM-G900I
dotankoch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EaZy 3. 3. 2017 20:50

dotankoch píše:Skus grafiku vymontovat a monitor pripojit k vystupu na zakladnej doske.


To mě taky napadlo, problém je, že nemám nikde po ruce HDMI. Až se k němu dostanu, tak určitě dám vědět.
EaZy
Junior

Odeslat příspěvekod EaZy 4. 3. 2017 20:04

Tak jsem zkusil monitor připojit k výstupu na desce a obraz stále nejde.
EaZy
Junior

Odeslat příspěvekod Zafrin 4. 3. 2017 20:24

Hmm, a co takhle se trosku zamyslet. "Co by pomohlo pro zjistovani problemu?"

Aha! Vedet, jakou sestavu jsi poskladal! Takze az nam tu napises celou tu sestavu a vsechny vnitrnosti, co jsi tam dal, pak ti nejspis budeme moct pomoci.
Plus fotka vnitrku sestavy s fokusem na:
zdroj
motherboard
grafarnu
CPU

by bodla.
Jakakoli dalsi infoska, co ti prijde divna typu "Vetrak zvlastne chrci", "Kdyz zmacku cudlik, PC ani nepipne." atp. prijde tez vhod ;)
Zafrin
Junior

Odeslat příspěvekod R4YNE8 4. 3. 2017 20:31

Od zdroje máš všechny kabely správně zapojené? (Napájení grafiky, CPU) Správně docvaknutý RAM modul, správně usazený CPU v patici?
R4YNE8
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EaZy 5. 3. 2017 02:23

Hmm myslel jsem si, že je irelevantní jestli je to mega nadupaný PC nebo levný kancelářský PC.
CPU: I3-7100
MB: ASUS B150M
GPU: MSI GTX 750Ti
RAM: Kingston HyperX 8GB DDR4
HDD: Seagate BarraCuda 1TB
Zdroj: CORSAIR CX Builder Series 430W
CASE: Fractal Design Core 1100

Ano, zkoušel jsem znova vyndat a zandat RAM/CPU a ano všechny kabely jsem několikrát zkontroloval.
Zítra ráno vyzkouším v PC svůj zdroj a své RAMky, jestli není zakotvený problém zde.
EaZy
Junior

Odeslat příspěvekod powlcz 5. 3. 2017 03:28

Jestli je "nadupaný" jak říkáš, je nám upřímně jedno, jde samozřejmě o kompatibilitu komponentů a jestli vůbec máš všechny komponenty. Opravdu nemáme věštící kouli.

Je divné že nejde obraz z desky, skoro vypadá na problém s motherboard. Jsem ma mobilu takže nebudu ověřovat komponenty.
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 5. 3. 2017 06:37

B150M neni presne oznaceni desky. Ale problem muze byt jednoduchy, pokud ta deska podporuje Kaby Lake procesory az po upgradu BIOSu, tak se starsim BIOSem nenabehne.
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Zafrin 5. 3. 2017 09:23

Jop. Vypada to nauplne trivialni problem, ze nekdo se micha do skladani a neumi si ani poradne udelat domaci ukol.

Chipset B150M je chipset starsi generace (iX-6yza) a podporuje novou generaci procesoru az po upgradu biosu.
Navic kdo skladal tuhle hovadinu? :-) nebo to jen vzniklo poskladanim veci, ktere se nekde valely ladem a pridalo se nove CPU/MB? :-)
Protoze k cemu ma kancelarske PC starickou a slabou 750ti? A proc nema SSD? Ach.
Zafrin
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 5. 3. 2017 10:11

Psal pracovni, ne kancelarske. Treba mel duvod, proc nestacilo Pentium G4560 za polovinu (a diky tomu koupit SSD) a proc je tam nVidia.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod EaZy 5. 3. 2017 10:17

Ach, kritika sestavy bez toho aby někdo věděl jak vznikla. Komponenty sem nevybíral ani nekupoval já, jak jsem zde psal na začátku PC pouze sestavuji. V PC není SSD, protože nebyl dostatek financí a ano, byl dokupován pouze CPU a MB, ostatní komponenty jsou nakoupený dříve a ještě ani nebyli použity(krom grafiky). A upřímně, proč by nemohl mít pracovní PC slabou a starou grafickou kartu, když se bude pouze používat na pracovní věci?

No konec hatu na toho kdo musel poukázat své internetové svaly. :tleskani Díky za radu, protože mě tohle nenapadlo. :)
EaZy
Junior

Odeslat příspěvekod Zafrin 5. 3. 2017 10:39

Jen jsem se ptal ;-) Žádný hate. Jen mi přijde lepší mírně ušetřit na CPU (G4560 - též 2c/4t) a dohodit malé SSD na systém. Takže ber to spíš jako přátelskou radu pro příště. Neb v CPU intensive programech rozdíl mezi tou i3 a G4560 stejně neuvidíš. Ale u startu systému a důležitých programů mezi SSD a HDD definitivně ano.
Znova si tedy přečti moji zprávu a najdeš tam otázku: "Které hovado sestavovalo tu sestavu?" ne oznamovací větu: "Ty jsi hovado, že jsi to takhle blbě sestavil." :-) a další serie otázek, které mne jen zajímaly. Třeba pokud je to kupované před méně než 14 dny, tak se s tím dá i ještě něco dělat a někde třeba i ušetřit čas, peníze a nervy.
Nikdy nenatahuju svaly, ani realné ani internetové nevlastním. Jen se snažím pomoct :-)
Ale příště, až se budeš ptát na opravení takové chyby, vždy uváděj celou sestavu. Jinak je to tak, jak psal Python: "Mam dvě koule, ale ani jedna neni křišťálová..."
Zafrin
Junior

Odeslat příspěvekod powlcz 5. 3. 2017 14:59

OT
Naposledy upravil powlcz dne 5. 3. 2017 16:15, celkově upraveno 1
powlcz
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků