Pomoc s nastavenim NVR

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Janko31 11. 3. 2017 15:07

Zdravim vsechny guru,
nenasel by se tu nekdo kdo by pomohl s nastavenim NVR? Koupil jsem z aukra CK-PA9109P síťový NVR rekordér, ale nějak nezvládám nastavit k němu 3 IP kamery. Jestli by se tady někdo našel, kdo by to dokázal, ideálně vzdáleně (Team viewer), poslal bych mu pár zlaťáků na účet.

Dikes
Janko
Janko31
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike.M 11. 3. 2017 16:27

Usetri a rekni co se ti nedari? Kamery zapojene mas, sviti, napaji se? Ono to je totiz uplne jednoduche. To se pak i naucis sam. Prvne musis nvr pripojit na sit, jeho ip zadat do prohlizece a lognout se. Nebo k nvr pripojit monitor a nastavit primo.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Janko31 11. 3. 2017 16:52

vsechno je online, nvr i kamery. Kamery se nastavuji pres web, NVR pak přes stažený soft. Kamery maji ONVIF i RTSP a to same podporuje NVR. Lokálně mám vytvořený web server který s kamerama komunikuje, Jen NVR ty kamery nevidi.
Janko31
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike.M 11. 3. 2017 17:00

Mas kamery zapojene do site switche, ci primo do nvrka? Jsi si jisty ze to nvr podporuje ty kamery? Znas ip tech kamer, na kamery se pres web dostanes?
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Janko31 11. 3. 2017 17:07

Kamery jsou zapojene do switche a napajeny pres PoE. Ve vnitrni siti jsou viditelne primo v prohlizeci pres IP.
NVR je zapojen taktez do switche a z logu kamer je videt, ze NVR si s nimi vymeni nejake informace. Tim vse skonci. Jestli NVR podporuje prave ty kamery nevim, ale oba podporuji stejne protokoly tak snad .....
Janko31
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike.M 11. 3. 2017 17:13

Neni nekde v nvr neco jako add camera? Protoze ono to nvr muze pohledat kameru ale nedokaze ji prihlasit lognout se. Tom add pridas ip kamer, login a pass. Zadas port, sice onvif ci rtsp jede na 554 muze nvr komunikovat na jinem. Restartl si to nvr do tovarniho nadtaveni po koupi, a kamery taky? Jo a jeste ikdyz nvr umi onvif a kamera taky, neznamena ze budou 100% kompatibilni. Sic by mely, ale nejake to procento byt muze. Nainstaluj jeste na pc program na kamery s onvif, zda ti je pohleda. Jo a ma to nvr lan porty pro kamery?

Edit: koukam ze lan ma jen k siti, a nelze pripojit kamery primo na nej. Tak pohledat pridani kamer manualne.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Janko31 11. 3. 2017 17:36

neco jako add camera tam je. Dokonce ten NVR ty kamery (pokud jsou prave restartovane) najde a prida si je do listu. Jmeno a heslo je nastaveno. Kamery i NVR bylo restartovane nekolikrat.
NVR ma 1 lan port, dle popisu NVR ma zvladat 9 IP kamer.

Jinak diky za ochotu pomoci!!
Janko31
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike.M 11. 3. 2017 17:46

Prida si je do listu, to ted slysim prvne. A co pak s nima, zmiznou, nebo jak. A to add pridas kameru a nic?
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Janko31 11. 3. 2017 17:58

NVR kamery najde, pak je tam tlacitko ADD, kterym se IP kamer zapise do seznamu zarizeni. Kamery v tomto seznamu stale jsou, jen jaksi nezobrazujou.
NVR ty kamery vidi, vymeni si s nima jen zakladni info, ale zbytek (jako frame rate, rozliseni) uz nejspis ne. Asi rozdilny ONVIF.
Janko31
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike.M 11. 3. 2017 18:19

Onvif je standatd, ja nejde na webu nasel seznam kamer, kde kdys kliknes, vygeneruhe to odkaz pro rtsp. Ale ted ji nenajdu. Skida ted nemam pc, jen tel. Pres te tw bych se i kuknul. Ja prave nikdy nemel zatim problem. Zkus na pc
https://sourceforge.net/projects/onvifdm/
Tam jsem vzdy vse rozbehl. Alespon odkaz na rtsp ci onvif vy mohl pomoct.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Janko31 11. 3. 2017 19:16

zatim diky, soft stahnu a otestuju. pak se ozvu, dik
Janko31
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Janko31 12. 3. 2017 10:13

Takže ten soft mi s kamerami komunikuje (alespon s 2 ze 3). Snazil jsem se dodat do NVR ty udaje co mi ten soft o kamerach sdelil ale bez uspechu.
Uz nejak nevim co dal. Nenasel by se tu nekdo ......
Janko31
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike.M 12. 3. 2017 11:13

Hmm to bude tezke, jde videt ze mas paru vocogo. My takhle na dalku budem omezeni. Ty muzes restartovat nvr, kamery a tak. Napadlo me na nvr pohledat aktualni firmware a vyzkouset, zda je nejnovejsi, pripadne flashnout nejaky jiny. Semtam fw vyresi kompatibilitu a prida podporu dalsich kamer. No a v neposledni rade si si jisty ze ten co ti to z aukra prodal, to neprodaval kvuli toho, ze to nefunguje? Chteli by to vyzkouset kameru co je v manualu podporovanych.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Janko31 13. 3. 2017 17:32

Miku - diky moc za ochotu pomoc.
NVR ma nahrany nejnovejsi firmware co jsem nasel. Jak jsem napsal - pri vyhledani kamery najde, prida je do seznamu zařízení ale video nezobrazuje.
Kamery se daji restartnout vypnutim PoE na portu switche - resim to tak furt bo jsem linej k tomu fyzicky chodit.
Co se tyce aukra tak zbozi prislo nove, origos zabalene, komunikuje se softwarem. Tady bych zradu nehledal.

Jak jsem psal drive - kdyby mito nekdo pomohl nastavit, par zlatek ho nemine.
Janko31
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků