AMD Ryzen, 40 000Kč, Classic, Grafika atd. trochu hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nody.nody 13. 3. 2017 16:02

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI -Je to mi to celkem fuk
UCEL PORIZENI SESTAVY - Grafika, ruzne dalsi podobne profi programy (video, 2D i 3D grafika atd.), budu i hrát, není prioritou ale
FINANCNI LIMIT - 40 000 Kč (pod)
OPERACNI SYSTEM - Už mám.
SESTAVITE SI PC SAMI? -Ano.
BUDETE TAKTOVAT? - Ano.
PERIFERIE - Klávesnici myš atp. mám. Budu k tomu mít 2 monitory, jeden starý 22 inch 1680*1050 a jeden budu kupovat brzo- 2560*1440 27 inch IPS. Rovněž mám min. 3 klasické HDD co si budu dávat ze starého do nového PC a asi i DVD mechaniku. Rovněž uvažuju, ale ještě nevím, že si do toho nového PC brzo strčím ještě GPU ze starého PC (GTX 750Ti 4 GB)- v tom případě bych na nové GPU renderoval a na této "staré" kartě bych měl píchnuté monitory. Takže by to zdroj měl utáhnout (GTX 1070 má cca 150TDP, GTX 750Ti jen 60W TDP)

Sestava:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2 ... PN0119FX01

Deska tato (na alfacomp.cz ji nemají):
https://www.czc.cz/asrock-x370-killer-s ... 10/produkt

Ten CPU chladič není kompatabilní zatím, ale má k němu být "redukce" přichystaná někdy march/april... Pokud byste měli chladiš za stejnou cenu se stejným výkonem který už TEĎ má plnou kompatabilitu s AM4 dejte tip, já nic nenašel.
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod juress 13. 3. 2017 16:28

Deska má tak 7 let starý audio čip. Taky jsou problémy s ramkama, nejsem si jistý, jestli ti ty 3GHz moduly utáhne, když ve speckách je max. 2,666GHz. Upřímně bych s ryzenem ještě měsíc počkal. Ale to je jen můj názor, klidně mi ho vyvraťte.
Tahle deska má fungl nové audio a připlatíš jen dvě kila:
https://www.czc.cz/asrock-fatal1ty-x370 ... 09/produkt
juress
Junior

Odeslat příspěvekod Zafrin 13. 3. 2017 17:13

Nody:
a) Nešetři na zdroji.
b) Jaké programy na render budeš používat? Nejnovější GTXka nejsou úplně určené na práci, ale primárně na hraní.
c) Jaký OS máš?
d) Taky bych s Ryzenem ještě počkal - pokud to tedy nehoří a nestojí na tom tvoje práce.
Zafrin
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 3. 2017 17:32

Stare nemusi znamenat (a casto ani neznamena) horsi. Kvalitu integrovanych zvukovek vsak od doby co jsem poridil Onkyo reciever nesleduji. Vzhledem k tomu, ze Ryzen ma, stejne jako jine nove platformy, porodni bolesti ... urcite bych pockal na MS hotfixy, par verzi novych BIOSu ...

Chladic? Libovolna Noctua kterou mas doma.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nody.nody 13. 3. 2017 18:34

Nemám žádný použitelný chladič doma... Je nějaký srovnatelný s ceno ua výkonem toho Sythe Ninja 4 který už je v ČR dostupný na Am4?

Windows bych chtěl jet win7.. myslím že by to mělo jet ok (navzdory prvotním řečem o nekompatabilitě s win7).

Čekat se mi už moc nechce, jen pár týdnů, týden dva max... V podstatě jen čekám až ta AsRock deska bude k dispozici v ČR...

S těma ramkama co mají pořád plnou "hub*" řečí (především na zahraničních forech) absolutně nerozumím... Pokud to chápu správně tak je to jen DOCASNY problem který bude vyřešen v pohodě novým biosem nebo jinými updaty... alespon tak to chápu... a jelikož opravdu nejsem retardovaný tak ty paměti klidně pár týdnů i měsíc dva bezproblémů na těch 2133 MHz budu provozovat...

Co s tím lidé mají. To jsou už tak retardovaní a že nedokáží počkat pár týdnl na plný výkon... NEbo mi něco uniká, nejde ty paměti snad provozovat na nižýších frekvencích? Nebo se čeká že updaty (biosu atd.) nepomohou...?

A ten zdroj je podle mě v pohodě, není to úplný nonename...A 650 W by mi mělo na vše stačit, včetně overclocku toho 1700 ryzenu (overclock s citem, tzn tak 3,8-4 Ghz nad 1.35 V bych to moc tlačit nechtěl, GTX 1070+ GTX 750Ti)?

-- 13. 3. 2017 18:36 --

Ještě jsem uvažoval že vezmu namísto AsRock desky tu Asus x370 Prime nebo co... protože ty už jsou k dispozici v ČR (dostupné). Jenže jsou s nimi prý nějaké problémy a i když jsou o něco málo dražší než ta deska co chci, tak majíi kupodivu horší VRM... Předpokliádám že je ti pravda a je tedy lepší počkat ten týden na tu AsRock X370 SLI killer?
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod Sasar 13. 3. 2017 19:48

Asus Prime X370 Pro shrnu do několika bodů.

1. Chlazení nekvalitního chladiče Southbridge (80°C). Pro srovnání, Gigabyte GA-AX370 Gaming 5 (48°C) a Gaming 7 (46°C).
2. Nekompatibilní s předchozí verzí řadiče (RAID). Pokud byste měl desku s 990FX SB950, RAID musíte zálohovat a vytvořit úplně znovu. Nepokoušejte se o manuální aplikaci write-back cache, okamžitě je disk vyhozen z pole a čeká vás opětovná inicializace a vytváření pole. Podotýkám, že ostatní desky, včetně levnější Asus Prime B350M-A/CSM problém s mauálním ovládáním vyšších prioritních příkazu nemá.
3. Chybí podpora pamětí ECC, fTPM (bridge v procesoru) a cryptografické funkce. 14+1 TPM-M 2.0 (čip Nuvoton) nepodporuje vůbec.
4. Silně se prohýbá, neodvážil bych se doporučit těžký chladič procesoru
5. Nefunkční standard IEEE 802.1 Audio Video Bridging síťového čipu
6. Po aplikaci biosu 0504 se chytají Crucial BSport LT s výchozím taktem 2400MHz. S 0404 a starším se většina pamětí ani nerozjede

Drobnosti jako chybný překlad, (ne)podpora pamětí apod. se postupně opraví v budoucích verzích bios. Paměti se dají manuálně přetaktovat a nastavit na 3000MHz, taktování pamětí a procesory se velmi odlišuje zavedených postupů. S automatikou nepochodíte, musíte ručně.

Po vybalení budete bojovat s pocitem, že místo desky držíte nalakované slepené vrstvy použitého kartonů z krabic od pizzy. Nekupujte dřív, než bude nová revize s novým chladičem SB, který nebude zalepený.
Naposledy upravil Sasar dne 13. 3. 2017 19:52, celkově upraveno 1
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 13. 3. 2017 19:50

VS řada od corsairu není v pohodě.. ale tam není víc věcí v pohodě.. nicméně, jestli chceš PC za 40k zavřít do bedny za 900,- a samozřejmě ten ryzen přetaktovat.. dovedu si představit levnější ohňostroj..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Azi0 13. 3. 2017 20:05

Sasar - nemáš tam rozbor i pro desku: ASROCK Fatal1ty AB350 Gaming K4 ?
Azi0
Junior

Odeslat příspěvekod alke 13. 3. 2017 20:08

souhlas s Kaulik.
RMx 550W + R5 nebo nanoxia 3 + 4 vent.
alke
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 3. 2017 21:43

Uzivatel (tazatel) je ... "svuj". Pro mne asi staci toto konstatovani a vice se nebudu rozepisovat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nody.nody 13. 3. 2017 22:15

KineCZek: To bude asi nejlepší :-).

Sasar: Díky, spoustu věcí o kterých píšeš slyším u této desky poprvé... I to VRM by měla mít horší než ten AsRock X370 SLI jo

AsRock X370 SLI jo

A když už jsme u toho AsRock X370 SLI, nemá čistě náhodou tu desku nebo jinou na AM4 platformě někdo doma, jak to s ní vypadá?

Na ENG forech jsem na ní četl jen chválu i od přímých uživatelů (nejen recenzentů) prý je i dost tvrdá/robustní, takže by neměl být problém tam připnout i ty největší AIR coolery

Ještě k té sestavě. Ty ramky co tam mám, předpokládám že jejich pasivy jsou normal a nejsou považovány za vysoké, takže by se pod většinu air coolerů měli vlézt jo? (samozřejmě to bude nutné ověřit u konkrétního modelu), ale takto podle mě vypadají normální nízké chladiče/pasivy ramek které by se pod většinu CPU AIR velkých chladičů (Noctua NHD14 třeba) měly vlézt.
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 3. 2017 00:08

Asi tak.
Přílohy
Nekrmte_trolly.png
Nekrmte_trolly.png (88.47 ) Zobrazeno 2658 krát
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků