PC sestava plus netbook za 30 000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 12. 2011 01:13

Nic jsem nekonfiguroval. V notebooku jsem to zapnul a fungovalo to. Netušil jsem, že můžu čekat na novém PC něco jiného.
Přílohy
aida.jpg
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod em.tom 9. 12. 2011 22:13

AIDA potřebuje na zobrazení spouštět pod Adminem.
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 17. 1. 2015 17:03

Tak koukám, že uplynuly víc než 3 roky a já se konečně dokopal k tomu to nataktovat :-D http://www.3dmark.com/3dm11/9298040 CPU na 3,8, grafika na 902 a nárůst 15 % :-)

Původní výsledky viewtopic.php?p=8412347#p8412347
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 1. 2015 17:18

Procesor by dal i 4,0 ... zalezi na desce. ;) Dnes bych do otho koupil asi R9 280, nebo GTX960, rozhreseni za tyden. :))
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 14. 3. 2017 22:23

Po 6 letech sestava stále maká a nemám důvod upgradovat. Jediný, co se změnilo, byl nárůst RAM ze 4 na 8 a výměna grafiky z GTX560 na 660 a to jen proto, že byla od kámoše za litr (a GTX560 jsem musel 2× píct, jelikož vypověděla službu). Aktuální nastavení je procesor na 3,78 Ghz (při větší frekvenci nestabilita a hlavně se přestane v klidu podtaktovávat), tu gtx660 jsem netaktoval, protože to je stejně nějaká taktovaná edice.

Nicméně objevil se problém, který se zpravidla stává, když koukám na utube na nějaký FHD 60 FPS video. Najednou jako by se odpojily všechny USB porty, disky se odpojí, flešky s readyboostem taky, wifi modul přestane jít, jen myš funguje i nadále. No a buď to za pár sekund znova naskočí nebo je potřeba PC uspat a probrat. Dotaz zní: odchází deska?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 3. 2017 09:30

Rozsekne to nova cista instalace. Pokud problem nezmizi, je to v HW.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 20. 3. 2017 23:10

Ne! Své 6 let staré instalace se nevzdám :-D Ale díky.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 4. 2. 2018 14:57

Poslední dobou to bylo ok, ale teď už to zase zlobí. Už jsem pochopil souvislost. Když se vytíží CPU, tak se občas odpojí USB. Normálně do nich vůbec nejde proud. Většinou jen některá, teď posledně se odpojila všechna (ještě že mám klávesnici přes PS2). A po chvíli to buď naskočí a nebo taky ne. Někdy pak pomůže vypojit/zapojit zařízení, spánek/probuzení nebo restart.

Takže si troufnu tvrdit, že to asi deska už odchází do křemíkového nebe.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 21. 1. 2019 18:57

Po tom trollingu, co teď předvedla Nvidia s freesyncem (od řady 1xxx výš a ne přes HDMI) přemýšlím, že bych koupil nějakou AMD grafiku, protože telka freesync podporuje. Jakou byste mi doporučili, aby fungoval freesync a nebylo to zbytečně silný na zbytek sestavy?

Sestava:
Phenom 955 @3,7Ghz
RAM 8 GB DDR3
GTX660

Ideálně kdyby to stálo tolik, kolik dostanu za GTX560 a GTX660, čili tak 2000.

Jak jsou na tom dneska ovladače a Catalysty? Moje poslední zkušenost s Atinou byla 3650m a ta mě krom mizerného výkonu vytáčela v tom, že ať člověk nastavil v Catalystech cokoliv, hry si dělaly co chtěly. Umí AMD taky vynutit u některých her Ambient Occlusion jako Nvidia (typicky hry na Source enginu)? Umí adaptivní Vsync? Jsou tam profily nastavení jednotlivých her?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 1. 2019 21:58

580 Armor
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 21. 1. 2019 22:23

K Phenomu? Není to poněkud overpowered?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 1. 2019 22:57

Vezmi si papír, tužku, kalkulačku ... :-)

Ne, teď vážně. V poměru cena výkon je to jednoznačná volba. A tu R5 k tomu dodáš. ;-)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 22. 7. 2019 22:24

Up stejného dotazu po půl roce. Tehdy z toho bohužel sešlo, ale problémy s hledáním optimálních detailů pro dosažení správné Vsyncované frekvence mě přestávají bavit. Jakou AMD GPU na freesync k této sestavě?
Phenom 955 @3,7Ghz
RAM 8 GB DDR3
GTX660

Hraju ve FullHD. Přínos 4K mi nepřijde dostatečný na to, abych za PC dával desetitisíce. Takže mi vlastně stačí cokoliv, co ten freesync umí a bude výkonem někde nad GTX660, abych si nepohoršil. Spíš bych šel po něčem levnějším. Koukám na RX 560 v 4 GB verzi kolem 3 000. Byla by to dobrá volba?

-- 22. 7. 2019 23:33 --

Tak asi spíš RX 570. Za o chlup víc peněz o hodně víc muziky.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 29. 7. 2019 09:51

v takovém případě bych to viděl stejně... RX 570 bude fajn volba.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 29. 7. 2019 14:57

Lze jen souhlasit.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků