Přeinstalace balíčku

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod axisweb 18. 3. 2017 20:09

Zdravím

Moc prosím o radu. Poslední 2 dny mi docela náhodně leč brutálně začaly padat Windows10. Našel jsem v prohlížeči událostí tuhle chybu:

Kód: Vybrat vše
-2147009195: Informace modulu runtime balíčku C:\ProgramData\Microsoft\Windows\AppRepository\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_10.0.14393.0_neutral_neutral_cw5n1h2txyewy\S-1-5-21-2551018445-504509102-4152073036-1001.pckgdep jsou poškozené (adresa = 0x0, velikost = 4096, posun = 0, oddíl = ARI8, ID procesu = 676). Tento problém můžete opravit přeinstalací balíčku.


Nicméně jsem nikde nenašel, jak onen balíček přeinstalovat.
Děkuji
axisweb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 3. 2017 22:18

Content Delivery Manager = hodně drzá komponenta W10 (podobně jako celý W10). :-(
Co vlastně páchá? Instaluje libovolný sw bez schválení admina. Velký Bratr ví nejlépe, co je pro jeho ovečky dobré! ;-)
Jak na něj?
Drzouna prostě zakaž.
Postup:
Spusť regedit s Admin právy.
Přepni se do
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ContentDeliveryManager
Vpravo nastav položku
ContentDeliveryAllowed
na nulu (přepiš původní jedničku).
Ukonči regedit, restartuj OS a zkontroluj, zda tento zápis zůstal tak, jak jsi ho nastavil.
W10 má nepříjemnou vlastnost nebrat zápisy admina do registru na vědomí a drze je přepisuje podle svého. :-(
Netuším ovšem, jestli to nějak souvisí s haváriemi OS.
Nenacpal sis do W10 nějaký nekompatibilní sw?
Nevyskytuje se v Admin logu jiný zápis o události, která předchází výše uvedenému?
Co s tím?
Zabal dumpy, pošli do solidního úložiště a postni sem odkaz.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod axisweb 19. 3. 2017 17:41

Díky zkusil jsem to zakázat, na webu jsem našel tento příkaz pro přeinstalaci, něco probliklo v PowerShellu a zatím to vypadá OK.

PowerShell
Kód: Vybrat vše
Add-AppxPackage -register "C:\Windows\SystemApps\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy/AppxManifest.xml" –DisableDevelopmentMode
axisweb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rydlo 19. 3. 2017 18:24

Já mám dobrou zkušenost s DWS_lite - aplikace proti šmírování Mrkvochvostem
https://ulozto.cz/!ZKM2NXRN23rQ/dws-lite-rar
Stáhnout někam rozbalit, spustit a nechat pracovat.
Schovat si log abys mohl při dalších aktualizacích zakázat již dříve smazané aktualiace.
rydlo
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků