Problémy s nVidia GeForce 940M

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Astrocatz 23. 11. 2016 08:45

Zdravím,
už je to něco málo přes rok co jsem si pořídil notebook ASUS X555LB, i5-5200U 4CPUs 2.20GHz/8GB RAM/nVidia GeForce 940M 2GB/Win 8.1 64bit...
Za tu dobu byl notebook dvakrát v servisu, poprvé kvůli problémům se základní deskou a podruhé kvůli HDD.
Potom už pracoval normálně a vše jelo jak má.
Teď ale k věci, při hraní GTA V se hra na chvíli sekla a po odseknutí hra blikala všemi barvami.
Nyní jakoukoliv hru spustím přes dedikovanou grafickou kartu, tak nastává ten samý jev, jak si můžete všimnout v přiloženém printscreenu.
Systém navíc vyhodí hlášku že "Ovladač zobrazení NVIDIA Windows Kernel Mode Driver přestal odpovídat a byl úspěšně obnoven.
Přitom všem je navíc jak Procesor, tak i Disk vytížen na 100%.
Trochu jsem Googlil ale žádnou odpověď která by mi nějak pomohla jsem nenašel.
Notebook jsem zkoušel i reinstalovat, znova updatovat všechny ovladače na nejnovější verze, ale problém pořád přetrvává.
Kdybych opomněl nějaké informace ohledně systému, tak se omluvám a určitě je doplním.
Děkuji za každou radu.

//EDIT ještě doplním že dxdiag mi hlásí že celková paměť grafické karty je 6011MB, což je blbost :)
Přílohy
Grafika.png
Astrocatz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Prochycz 23. 11. 2016 09:26

Reklamovat, pravděpodobně vada grafické karty. :) Notebook prostě není stavěný na hraní her a čím víc hraješ, tím dřív ti ten notebook odejde, respektive ta dedikována GK. Samozřejmě to, že odešla za rok, je celkem brzo, ale tím líp pro tebe, jelikož to máš ještě v záruce. :)
Prochycz
Junior

Odeslat příspěvekod libbi 23. 11. 2016 10:26

Toto by mělo být automaticky přesměřováno do poradny a to do Koupě herního notebooku do 20.t.:-)
Zasvíněný systém, zaneřáděn systém větrání notebooku. Ovládače 357...Nvidie můžou mít problém s touto hrou.
Tento kancelářský notebook nesplňuje HW podmínky hry.
libbi
Junior

Odeslat příspěvekod iggi 23. 11. 2016 10:31

nieco v asuse podcenili, ked ti to zhorelo este cez záruku. Tes sa
iggi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 11. 2016 10:33

Zkur.vene kur.vítko.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zafrin 23. 11. 2016 12:24

Zkousel jsi uplne na cisto odinstalovat drivery karty a nainstalovat znova nejake, ktere fungovaly? (Ne nejnovejsi)
Pokud ne, vygoogli "Display Driver Uninstaller", pak starsi drivery treba 368.88 a drz se manualu. Pokud to nepomuze -> reklamace.
Zafrin
Junior

Odeslat příspěvekod Astrocatz 22. 3. 2017 19:21

Ano, vyzkoušel jsem několik verzí ovladačů a žádná nefunguje. Jak nejnovější, tak ani poslední, která fungovala.
Astrocatz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 22. 3. 2017 19:41

Notebooky nejsou na hry. S tímto krámem hrát GTA 5 je nesmysl.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 22. 3. 2017 20:04

Můžete si prosím nechat to "940m není na hry"? Ano,karta to na hry není ale né všichni mají rozpočet na 950m atd.
No,jelikož se to projevuje i na printscreenu,tak bych to poslal do reklamace ASAP.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 3. 2017 20:14

Spíš jde o chlazení těch noťasů při hrách ... tyhle běžný plasťáky se uvnitř pečou jako v horkovzdušný troubě, takže studeňáky pak dostávaj vcelku na frak. Kdyby bylo možné to nějak rozumně chladit, tak ať si na tom každej klidně paří; takhle je to ale pořád dokolečka stejná pohádka.

Btw, nedivil bych se, kdyby se to celé přehřívalo. Jaký u toho máš teploty, když ti to takhle blbne?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zafrin 22. 3. 2017 20:51

(Neptal jsem se, jestli jsi zkoušel jiné ovladače. Ale jestli jsi to zkoušel čistě odinstalovat - Display Driver Uninstaller :) )
Ale mnohem pravděpodobnější je to, že prostě umřel nějaký spoj.. :)
Zafrin
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků