Windows 1703 & RDP Wrapper

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Retiree 7. 4. 2017 14:48

Zdravím,
Vzdálený přístup využívám několik let. Zcela nedávno jsem objevil RDP Wrapper, funkční pod Win1607 (home). Po upgrage na Win 1703 je RDP Wrapper nefunkční (musel jsem připojit dráty), v konfiguraci hlásí "Listener state: Not listening" a přitom "ver. 10.0.15063.0 fully functional". Stejný chybový výpis při sestaveních 15063.0, 15063.11, 15063.13 (poslední).
Z výpisu instalačního dávkového souboru je patrné, že "Terminal Services version: 10.0.15063.0" a především "This version of Terminal Services is not supported.". To mi celkem nevadí, pc je stařičký, na odpočinku a aktualizace ještě nebyla oficiálně uvolněna. Ale poněkud se obávám nastávajícího automatického upgradu u používaného pc (Pro edice), neb podle webových stránek aplikace se jedná o již opravenou nejnovější verzi ini souboru a systémovou knihovnu termsrv.dll využívá jak aplikace RDP Wrapper, aktuálně nefunkční, tak i klasická vzdálená plocha Windows.....

Zapomněl jsem položit dotaz, takže:
Proč neposlouchá?
Bude poslouchat po 11.dubnu?
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 4. 2017 15:02

To jsem nepochopil:
proč cpeš supermoderní W10 do starého PC? :roll:
Desktopové OS WNT jsou jednouživatelské, pro TS slouží podstatně dražší serverové OS.
Divíš se, proč takové nelegální obcházení licenční smlouvy MS zablokoval?
Uniká jim tak spousta příjmů za serverové licence TSCAL.
Co s tím?
Pokud chceš nadále ignorovat znění platné licenční smlouvy, prostě vrať funkční build W10 ze zálohy.
Btw:
opravdu potřebuješ více přihlášených BFU současně na starém nevýkonném PC? :roll:
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Retiree 7. 4. 2017 15:21

Buď může ležet ve skříni, nebo si na něm mohu něco málo odzkoušet. Volil jsem druhou možnost. No a ještě mám v paměti (Ty jistě též) třeba instalaci MS Office z 11 (jedenácti) disket. Ten upgrade byl určitě rychlejší.
A nech si konečně přeleštit tu svou věšteckou kouli, ať nekecá. Nechápu, o porušení kterých licenčních podmínek mluví....
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 4. 2017 15:33

Evidentně jsi licenční smlouvu vůbec nečetl (nejsi sám).
Cituji Microsoft License Terms k W10 Pro (Home nemám k dispozici), kap. 2c:
Omezení.
Výrobce či instalátor a společnost Microsoft si vyhrazují všechna práva
(například práva podle zákonů o duševním vlastnictví), která vám nejsou v této smlouvě
výslovně udělena. Tato licence například nedává žádná práva k následujícím operacím,
které tedy nesmíte provádět:

...
(v) používat software jako serverový software nebo pro komerční hostingové služby,
zpřístupnit jej pro současné používání více uživateli v síti, instalovat software na
serveru a umožnit uživatelům vzdálený přístup k němu nebo jej instalovat na
zařízení k použití vzdálenými uživateli;

Což je přesně to, co jsi instalací RDP Wrapperu provedl: zpřístupnil jsi desktopový W10 pro více BFU současně.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Retiree 7. 4. 2017 16:13

Ok, jasně. Jenom nechápu oněch více BFU současně. PC (ehmmm, pc, Asrock Atom) býval umístěný těsně u tv, neměl monitor ani klávesnici, pro přístup používán tuším Team Viewer. V každém případě tehdy i nyní jediný BFU.
Neovládám ani WNT, ani jazyk, takže, možná mylně, jsem nabyl dojmu, že termsrv.dll souvisí s RDP a mohl by tedy být nefunkční i pod oficiálním uvolněním verze 1703, což by mně už vadilo. PC (Win10,1607 Pro 64 bit) je na zádech tv v jiné místnosti, nemá kl ani monitor, přístup jen vzdáleně přes webové rozhraní DVB Viewer Recording Service, občas přes klasické windousí RDP. Vzhledem k této konfiguraci nemusím upgrade včas zachytit...

OT Neměl jsem nikdy zájem dělat testera, přesto jsem uvítal možnost odzkoušení nové verze. Možná se na stará kolena začnu zajímat o Linux.
Staří programátoři Microsoftu, pamatující Windows NT již odešli, ti noví sice asi umí programovat, ale nejsou ochotni se naučit a pochopit základy WinNT, takže každá nová aktualizace jen nabalí novou (nově vypadající)slupku GUI na tu starou, takže, když se člověk prokliká všemi těmi novými rozhraními nakonec zjistí, je se ocitl někde tam, co už dávno zná.... Widows se stává stále víc schizofrenní a stále méně operačním systémem, ale jen nástrojem na hraní pro lidi, nemající tuchy....
Retiree
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků