Náhodné restarty Win10

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Nikeid 12. 4. 2017 12:20

Ahojte,

v práci jsme u jednoho PC narazili na problém. Jedná se o PC:
MB: Gigabyte H61M-DS2 DVI
bios: 04/17/2013, ver. F2
cpu: intel celeron G1620

Začalo se najednou zničehonic restartovat. Dost random. Bez BSOD, zkrátka "hned", jen tak. Prostě se PC zapne, naběhne WIN, a po pár sekundách/minutách najednou zhasne obrazovka, PC se restartuje - vypne se větrák na CPU chladiči a znovu se roztočí.

Pak nastane cyklus zapínání/vypínání (resp. restartů) v rámci několika vteřin, od zapnutí už se nestačí na obrazovce ani nic ukázat a zase se vypne, zase zapne, vypne atd. ...

Po delším odpočinku jsem ho zapnul, naběhl WIN, pak po nějaké minutě zase zhasnul, restartoval se a naběhla hláška o špatným zavedení windows a co chci dělat (obnovit z bit. kopie apod.), tak jsem dal "spustit normálně" a teď třeba píšu tento příspěvek a PC jede už tak 20 min a nic se neděje. Tak tomu nerozumím.

Větrák na cpu se jinak točí, teploty jsou v pohodě.

Co alespoň teotericky by to mohlo být? Klidně bych zkusil obnovení z té bitové kopie, ale mám strach, že to má původ v HW a v půlce procesu obnovování bit. kopie se mi to stane a už ho nevzkřísím nikdy.

Kdyžtak napište co byste ode mě potřebovali vědět :-)

dík moc za rady
Naposledy upravil Nikeid dne 12. 4. 2017 12:29, celkově upraveno 1
Nikeid
Junior

Odeslat příspěvekod franta321 12. 4. 2017 12:24

Že by odcházel zdroj?
franta321
Junior

Odeslat příspěvekod Nikeid 12. 4. 2017 12:31

taky mě to napadlo; jestli se zdejší obec shodne, že to bude nejpravděpodobnější vysvětlení, tak zkusím výměnu :-)

dík, ještě něco, co by to eventuálně pravděpodobně mohlo být?

-- 12. 4. 2017 13:34 --

EDIT: tak jsem se chtěl podívat co to je za zdroj.. je to nějakej 350W, ale značku a model nikde nevidím, bude to nějakej asi hodně lacnej, je to sestava Barbone z T.S.Bohemia, předpokládám, že tam dali nějakej noname

každopádně - netočí se mu větrák :-D tam bude asi zakopanej pes...? :-D
Nikeid
Junior

Odeslat příspěvekod franta321 12. 4. 2017 14:14

Zkuste si nejdřív někde slušnej zdroj na pár dní půjčit (nebo využijte možnost 14denní lhůty k vrácení do eshopu), třeba se ukáže, že to zdrojem není. Ale pokud je zdroj nějaká noname krabice, asi není nákup nového zbytečný.
franta321
Junior

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor